Tulokset Åbne Københavnske Masters 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Eftermiddag kl. 1400
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Åbne Københavnske Masters |
|
Udskriftsdato |
03 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Kastrup |
|
Udskriftstidspunkt |
15:00 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1949-1953 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Margareta Rainer |
1949 |
Gävle Simsällskap |
|
47.43 |
|
|
|
1:35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1954-1958 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Torill Bergesen |
1957 |
Bergen og Omegn Masters |
|
38.17 |
|
|
|
1:21.82 |
|
2 |
Marit Hernes |
1958 |
Bergen og Omegn Masters |
|
46.47 |
|
|
|
1:37.12 |
|
3 |
Kirsten Sundby Foldvik |
1958 |
Larvik Svømmeklubb |
|
49.36 |
|
|
|
1:41.03 |
|
4 |
Hilde Margrethe Hjertnes |
1957 |
Bergen og Omegn Masters |
|
48.98 |
|
|
|
1:42.69 |
|
5 |
Liselotte Larsen |
1958 |
Køge Svømmeklub |
|
59.53 |
|
|
|
1:57.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1959-1963 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kate Sørensen |
1961 |
Glostrup Svømme Klub |
|
38.65 |
|
|
|
1:20.82 |
|
2 |
Bente Gertz Sollie |
1963 |
Bergen og Omegn Masters |
|
43.50 |
|
|
|
1:32.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1964-1968 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Lindborg |
1966 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.59 |
|
|
|
1:17.07 |
|
2 |
Anna K Bang |
1966 |
Bergen og Omegn Masters |
|
41.57 |
|
|
|
1:27.26 |
|
3 |
Bente Holm Gottlieb |
1966 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
44.81 |
|
|
|
1:33.44 |
|
4 |
Hanne Gosvig Ladegaard |
1968 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
45.21 |
|
|
|
1:38.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1969-1973 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Suhr |
1971 |
Sigma Swim Birkerød |
|
36.13 |
|
|
|
1:14.96 |
|
2 |
Nina Wahlberg |
1972 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
35.27 |
|
|
|
1:15.88 |
|
3 |
Gitte Rud |
1972 |
Helsingør Svømmeklub |
|
38.09 |
|
|
|
1:20.37 |
|
4 |
Nina Damsgaard Pedersen |
1972 |
Helsingør Svømmeklub |
|
43.89 |
|
|
|
1:32.32 |
|
5 |
Tina Roed |
1970 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
55.58 |
|
|
|
1:59.40 |
|
- |
Camilla Kertes |
1969 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Carine Ricordel |
1973 |
Boulogne Billancourt |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1974-1978 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marianne Fuglestveit |
1976 |
Masters Sørlandet |
|
33.78 |
|
|
|
1:11.95 |
|
2 |
Anette Fröberg |
1977 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
36.97 |
|
|
|
1:19.14 |
|
3 |
Anna Uddhammar |
1977 |
Täby Sim |
|
39.02 |
|
|
|
1:23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1984-1988 |
|
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1989-1993 |
|
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1994-1998 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
03 november 2018 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
Udskriftstidspunkt |
15:00 |
|