Results for Åbne Københavnske Masters 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Eftermiddag kl. 1400
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Åbne Københavnske Masters |
|
Udskriftsdato |
03 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Kastrup |
|
Udskriftstidspunkt |
14:46 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1939-1943 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
36.67 |
Dansk og nordisk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1944-1948 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bente Sørensen |
1947 |
Svøm Korsør |
|
|
|
|
|
42.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1949-1953 |
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1954-1958 |
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1959-1963 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tine Carstensen |
1962 |
Næstved IF |
|
|
|
|
|
31.52 |
|
2 |
Ulla Olin |
1963 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
33.19 |
|
3 |
Gry Solberg |
1960 |
Oslo Idrettslag |
|
|
|
|
|
33.97 |
|
4 |
Anette Bøgsted |
1962 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
35.85 |
|
5 |
Hanne Haahr |
1962 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
39.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1964-1968 |
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1969-1973 |
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1974-1978 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sophia Skou |
1975 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
26.66 |
Dansk rekord |
2 |
Mila Zaharinova |
1977 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
29.43 |
|
3 |
Tilde Juul |
1974 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
30.50 |
|
4 |
Anna Uddhammar |
1977 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
31.11 |
|
5 |
Louise Green Engberg |
1978 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
31.83 |
|
6 |
Maria B. Jeppesen |
1974 |
Ku Svømning Og Vandpolo |
|
|
|
|
|
32.08 |
|
- |
Ann Karina A. Johansen |
1978 |
Masters Sørlandet |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Joanna Toth |
1975 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1979-1983 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne Roslyng |
1983 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1989-1993 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
03 november 2018 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
Udskriftstidspunkt |
14:46 |
|