Resultater for Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2018, Hjallerup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2018 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Hjallerup | Udskriftstidspunkt | 11:40 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjyl. & Svømmeklubben Søhesten | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Vestergaard | 2001 | 552 | 26.38 | 54.76 | |||||
Brønderslev SK08 | 54.07 | |||||||||
2 | Nicklas Pedersen | 2001 | 405 | 28.24 | 1:00.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.44 | |||||||||
3 | David Johansen | 2001 | 386 | 29.71 | 1:01.67 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:01.04 | |||||||||
4 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | 370 | 30.02 | 1:02.59 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:01.38 | |||||||||
5 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 369 | 30.06 | 1:02.63 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:00.47 | |||||||||
6 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 341 | 30.74 | 1:04.28 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:03.19 | |||||||||
7 | Simon Andersen | 2000 | 334 | 30.73 | 1:04.72 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 59.25 | |||||||||
8 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | 331 | 31.10 | 1:04.94 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:01.42 | |||||||||
9 | Anders Mikkelsen | 2001 | 254 | 33.41 | 1:10.88 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:07.88 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Juul Pedersen | 2002 | 497 | 27.02 | 56.70 | |||||
Svømmeklubben Nord | 55.34 | |||||||||
2 | Niklas Højbjerg | 2003 | 447 | 28.06 | 58.75 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 57.37 | |||||||||
3 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | 443 | 27.96 | 58.92 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:00.13 | |||||||||
4 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 435 | 28.70 | 59.30 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 58.30 | |||||||||
5 | Jeppe Egholm | 2003 | 418 | 29.06 | 1:00.09 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:02.24 | |||||||||
6 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 415 | 28.82 | 1:00.23 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:00.10 | |||||||||
7 | Mikkel Hedeby Madsen | 2002 | 382 | 29.94 | 1:01.89 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:06.55 | |||||||||
8 | Mads B Jensen | 2002 | 373 | 30.10 | 1:02.40 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:05.49 | |||||||||
9 | Magnus Hald | 2002 | 370 | 30.03 | 1:02.57 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:03.03 | |||||||||
10 | Dion Drejer Delaney | 2003 | 330 | 30.10 | 1:05.03 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:07.06 | |||||||||
11 | Frederik P Justesen | 2003 | 323 | 31.25 | 1:05.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.65 | |||||||||
12 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 314 | 31.39 | 1:06.11 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:06.33 | |||||||||
13 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | 311 | 31.91 | 1:06.26 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:04.64 | |||||||||
14 | Jonas Abildgaard | 2003 | 310 | 32.30 | 1:06.34 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:06.22 | |||||||||
15 | Oliver Pedersen | 2003 | 307 | 31.61 | 1:06.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.76 | |||||||||
16 | Markus Vang Kleist | 2003 | 305 | 31.78 | 1:06.75 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:05.72 | |||||||||
17 | Oliver Feldthusen | 2003 | 300 | 33.20 | 1:07.06 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:12.03 | |||||||||
18 | Jens Mejdahl | 2003 | 296 | 32.91 | 1:07.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.76 | |||||||||
19 | Sebastian Emil Thomsen | 2002 | 232 | 33.40 | 1:13.05 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:22.05 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 459 | 27.74 | 58.22 | |||||
Thisted Svømmeklub | 59.33 | |||||||||
2 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 440 | 28.56 | 59.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.19 | |||||||||
3 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 436 | 28.08 | 59.26 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 58.33 | |||||||||
4 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 417 | 29.11 | 1:00.15 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.60 | |||||||||
5 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 412 | 29.23 | 1:00.37 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.93 | |||||||||
6 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 399 | 29.22 | 1:01.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.09 | |||||||||
7 | Gustav Hansen | 2004 | 399 | 29.21 | 1:01.03 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:00.68 | |||||||||
8 | Emil Jaworski | 2004 | 388 | 29.23 | 1:01.59 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:02.97 | |||||||||
9 | Casper Johannesen | 2004 | 385 | 29.32 | 1:01.73 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.20 | |||||||||
10 | Oscar Pedersen | 2004 | 382 | 29.71 | 1:01.92 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:00.99 | |||||||||
11 | Joost Rijkhoff | 2004 | 369 | 29.86 | 1:02.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.30 | |||||||||
12 | Kris Jensen | 2004 | 358 | 29.87 | 1:03.28 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:06.35 | |||||||||
13 | Sebastian B Lehmann | 2004 | 354 | 30.40 | 1:03.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.69 | |||||||||
14 | Andreas Torp | 2004 | 347 | 29.50 | 1:03.90 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:07.24 | |||||||||
15 | Kristian Kjær | 2005 | 334 | 30.91 | 1:04.73 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:06.07 | |||||||||
16 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 330 | 30.85 | 1:05.03 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.95 | |||||||||
17 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | 318 | 30.97 | 1:05.78 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:06.98 | |||||||||
18 | Lesley Jan De Graaf | 2004 | 306 | 32.59 | 1:06.62 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:11.81 | |||||||||
19 | Danilo Møller | 2004 | 305 | 31.20 | 1:06.71 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:07.57 | |||||||||
20 | Malte P Iversen | 2004 | 293 | 32.82 | 1:07.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.54 | |||||||||
21 | Lucas Hansen | 2005 | 288 | 32.50 | 1:08.03 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:14.23 | |||||||||
22 | Mads Sander Andersen | 2004 | 288 | 32.22 | 1:08.04 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:12.66 | |||||||||
23 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 269 | 34.09 | 1:09.55 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:09.93 | |||||||||
24 | Philip Vesterby | 2005 | 266 | 33.57 | 1:09.81 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:14.46 | |||||||||
25 | Valentin Thordal | 2005 | 259 | 33.85 | 1:10.49 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:09.82 | |||||||||
26 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | 255 | 34.22 | 1:10.81 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:15.75 | |||||||||
27 | Elmer Oosterhof | 2005 | 251 | 34.44 | 1:11.18 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:11.43 | |||||||||
28 | Mikkel Pedersen | 2004 | 251 | 33.76 | 1:11.19 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.28 | |||||||||
29 | Esben Kilde Johansen | 2004 | 237 | 33.79 | 1:12.55 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:25.00 | |||||||||
29 | Johan Damsgaard Bossen | 2005 | 237 | 35.31 | 1:12.55 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:14.41 | |||||||||
31 | Sebastian Dalgaard | 2005 | 234 | 35.27 | 1:12.91 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:12.97 | |||||||||
32 | Mathias Johansen | 2005 | 232 | 33.51 | 1:13.11 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:18.53 | |||||||||
33 | Frederik Laursen | 2005 | 230 | 35.00 | 1:13.25 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:15.60 | |||||||||
34 | Christoffer R. Jensen | 2004 | 229 | 35.58 | 1:13.42 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:19.55 | |||||||||
35 | Philip Bendtsen | 2005 | 204 | 37.18 | 1:16.31 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:17.35 | |||||||||
36 | Elias Bock Johansen | 2005 | 188 | 37.34 | 1:18.32 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:21.33 | |||||||||
37 | Nicolai Kjær | 2005 | 181 | 38.31 | 1:19.35 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:41.58 | |||||||||
38 | Mathias Qvesel | 2004 | 174 | 39.81 | 1:20.41 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:21.07 | |||||||||
39 | William Jensen | 2005 | 169 | 38.25 | 1:21.18 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:23.23 | |||||||||
40 | Frederik Vernersen | 2005 | 161 | 39.11 | 1:22.49 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:20.09 | |||||||||
41 | Lasse Juhl Nielsen | 2004 | 154 | 39.83 | 1:23.71 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:32.26 | |||||||||
- | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Brønderslev SK08 | 1:16.81 | |||||||||
- | Karl Anton Kristensen | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:10.82 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 300 | 32.74 | 1:07.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.64 | |||||||||
2 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | 277 | 33.63 | 1:08.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.79 | |||||||||
3 | Rasmus Olsen | 2006 | 276 | 32.92 | 1:09.02 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:10.58 | |||||||||
4 | Mads Mølgaard | 2006 | 264 | 33.97 | 1:10.02 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:08.33 | |||||||||
5 | Christian Stilling | 2006 | 237 | 34.01 | 1:12.59 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:13.73 | |||||||||
6 | William Haaning | 2007 | 227 | 34.98 | 1:13.60 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:15.18 | |||||||||
7 | William Bundgaard | 2007 | 222 | 34.89 | 1:14.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.38 | |||||||||
8 | Sebastian Eliasen | 2006 | 201 | 35.63 | 1:16.61 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:16.78 | |||||||||
9 | Nikolaj Rytger Knudsen | 2006 | 198 | 37.33 | 1:17.07 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
10 | Patrick Kjær Laugesen | 2006 | 196 | 36.94 | 1:17.29 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:20.91 | |||||||||
11 | Christian Balslev | 2006 | 183 | 37.81 | 1:19.08 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:20.52 | |||||||||
12 | Casper Eriksen | 2007 | 179 | 37.78 | 1:19.68 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:24.62 | |||||||||
13 | Laszlo Szephalmi | 2007 | 169 | 38.85 | 1:21.23 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:22.87 | |||||||||
14 | Frederik Jørgensen | 2006 | 166 | 40.17 | 1:21.76 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:24.89 | |||||||||
15 | Sebastian Braad Bjørn | 2006 | 162 | 38.40 | 1:22.42 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:31.68 | |||||||||
16 | Ryan Nørgaard | 2006 | 151 | 40.23 | 1:24.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.61 | |||||||||
17 | Casper Holm Andersen | 2007 | 131 | 42.74 | 1:28.40 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:27.94 | |||||||||
18 | Malthe Steen Ejsing-Duun | 2007 | 130 | 40.83 | 1:28.62 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
19 | Nicklas Lorentzen | 2007 | 127 | 44.73 | 1:29.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:29.57 | |||||||||
20 | Lukas Bøgh Worup | 2007 | 127 | 44.00 | 1:29.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:33.19 | |||||||||
21 | Tim Carstensen | 2007 | 126 | 41.46 | 1:29.59 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:20.00 | |||||||||
22 | Carl-Emil Sørensen | 2007 | 117 | 41.84 | 1:31.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:41.50 | |||||||||
23 | Mark Rye Langendorff | 2007 | 107 | 45.76 | 1:34.66 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
24 | Carl Henry Kristtoffersen | 2007 | 105 | 43.90 | 1:35.21 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
25 | Asbjørn Durhuus Jensen | 2007 | 88 | 50.22 | 1:40.86 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
26 | Frederik Jensen | 2007 | 63 | 53.74 | 1:52.56 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:30.00 | |||||||||
- | August Heltborg | 2006 | DSQ | ikke hovedspring | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigurd S. Kristensen | 2008 | 176 | 38.93 | 1:20.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.61 | |||||||||
2 | Gustav Ø. Pedersen | 2008 | 86 | 48.51 | 1:41.52 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:53.72 | |||||||||
3 | Maciej Dworzanski | 2008 | 81 | 49.30 | 1:43.61 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Frederik Vesterby | 2008 | 77 | 48.76 | 1:45.54 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:45.35 | |||||||||
- | Rasmus Starcke Jeppesen | 2008 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:25.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Svømmeklubben Søhesten | Udskriftstidspunkt | 11:40 |