Resultat för Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2018, Hjallerup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nordj 2018 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Hjallerup | Udskriftstidspunkt | 13:29 | |||
Arrangør | Svøm Region Nordjyl. & Svømmeklubben Søhesten | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 417 | 30.00 | 1:04.83 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:04.66 | |||||||||
2 | Jonathan L Kristensen | 2000 | 371 | 29.92 | 1:07.40 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.21 | |||||||||
3 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | 335 | 32.26 | 1:09.69 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:07.70 | |||||||||
4 | David Johansen | 2001 | 288 | 33.51 | 1:13.34 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:11.51 | |||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Kornum | 2003 | 430 | 29.98 | 1:04.13 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:04.39 | |||||||||
2 | Jeppe Egholm | 2003 | 423 | 30.40 | 1:04.52 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:06.63 | |||||||||
3 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 352 | 31.70 | 1:08.56 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:07.93 | |||||||||
4 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 296 | 34.01 | 1:12.68 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:14.95 | |||||||||
5 | Mads B Jensen | 2002 | 292 | 33.42 | 1:12.97 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:24.75 | |||||||||
6 | Jonas Abildgaard | 2003 | 214 | 37.04 | 1:20.90 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:19.24 | |||||||||
7 | Markus Vang Kleist | 2003 | 192 | 36.05 | 1:23.87 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:20.72 | |||||||||
- | Niklas Højbjerg | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:05.07 | |||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 383 | 30.92 | 1:06.68 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:06.25 | |||||||||
2 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 375 | 31.08 | 1:07.15 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:05.75 | |||||||||
2 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 375 | 31.02 | 1:07.15 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:07.45 | |||||||||
4 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 364 | 31.03 | 1:07.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.53 | |||||||||
5 | Gustav Hansen | 2004 | 349 | 31.22 | 1:08.78 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:10.30 | |||||||||
6 | Kristian Kjær | 2005 | 325 | 33.47 | 1:10.39 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:11.10 | |||||||||
7 | Joost Rijkhoff | 2004 | 316 | 33.55 | 1:11.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.72 | |||||||||
8 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 315 | 32.65 | 1:11.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:33.43 | |||||||||
9 | Andreas Torp | 2004 | 305 | 32.82 | 1:11.94 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:14.21 | |||||||||
10 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 297 | 34.01 | 1:12.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.39 | |||||||||
11 | Oscar Pedersen | 2004 | 292 | 33.49 | 1:12.94 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:14.27 | |||||||||
12 | Kris Jensen | 2004 | 289 | 34.15 | 1:13.19 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:15.46 | |||||||||
13 | Sebastian B Lehmann | 2004 | 255 | 34.67 | 1:16.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.60 | |||||||||
14 | Emil Jaworski | 2004 | 231 | 35.97 | 1:18.88 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:18.07 | |||||||||
15 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 197 | 38.19 | 1:23.22 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:22.88 | |||||||||
16 | Danilo Møller | 2004 | 180 | 37.78 | 1:25.65 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:27.00 | |||||||||
17 | Philip Bendtsen | 2005 | 180 | 40.60 | 1:25.68 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:25.65 | |||||||||
18 | Lucas Hansen | 2005 | 172 | 40.00 | 1:27.07 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:49.71 | |||||||||
19 | Johan Damsgaard Bossen | 2005 | 163 | 41.67 | 1:28.65 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:40.30 | |||||||||
20 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 154 | 40.19 | 1:30.35 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | ||||||||||
21 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | 152 | 41.29 | 1:30.64 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
22 | Mathias Johansen | 2005 | 126 | 42.98 | 1:36.47 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:44.72 | |||||||||
23 | Elmer Oosterhof | 2005 | 122 | 45.78 | 1:37.57 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:44.52 | |||||||||
24 | Mathias Qvesel | 2004 | 103 | 47.13 | 1:43.14 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:37.18 | |||||||||
- | Simon Kutsko Jensen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.10 | |||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Hansen | 2006 | 224 | 36.44 | 1:19.71 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:19.62 | |||||||||
2 | Christian Stilling | 2006 | 160 | 42.17 | 1:29.21 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:31.58 | |||||||||
3 | Casper Eriksen | 2007 | 121 | 46.46 | 1:37.91 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lucas Skjødt Broe | 2007 | 102 | 44.30 | 1:43.43 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Frederik Jørgensen | 2006 | 76 | 51.45 | 1:54.32 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:51.52 | |||||||||
- | Per Odrich | 2006 | DNS | |||||||
Hobro Svømmeklub | 1:20.36 | |||||||||
- | Carl Henry Kristtoffersen | 2007 | DSQ | brystsv i udsv 50m | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Svømmeklubben Søhesten | Udskriftstidspunkt | 13:29 |