Resultater for Christmas Race
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2018 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | 2650 Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 15:13 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 32.09 | 1:07.11 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:06.94 | |||||||||
2 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 32.84 | 1:09.60 | ||||||
VG 17 | 1:10.54 | |||||||||
3 | Oliver Jacobsen | 1997 | 32.91 | 1:11.25 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.05 | |||||||||
4 | Mathias Immerkjær | 1999 | 33.46 | 1:11.80 | ||||||
VG 17 | 1:11.58 | |||||||||
5 | Owais Hamid | 2000 | 33.78 | 1:13.60 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:08.69 | |||||||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 33.35 | 1:11.82 | ||||||
Herlev Svømning | 1:10.15 | |||||||||
2 | Marcus Christiansen | 2001 | 33.65 | 1:12.03 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:14.30 | |||||||||
3 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 33.87 | 1:12.35 | ||||||
Herlev Svømning | 1:13.99 | |||||||||
4 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 34.23 | 1:13.21 | ||||||
VG 17 | 1:15.67 | |||||||||
5 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 34.93 | 1:14.25 | ||||||
VG 17 | 1:14.36 | |||||||||
6 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 35.94 | 1:15.50 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:18.85 | |||||||||
7 | Mathias Parkhøi | 2003 | 36.55 | 1:16.92 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:17.83 | |||||||||
8 | Oliver Skadhauge | 2002 | 39.14 | 1:24.42 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:24.13 | |||||||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Griffin | 2004 | 35.43 | 1:15.83 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.45 | |||||||||
2 | Emil Gram Peters | 2005 | 36.41 | 1:16.76 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:18.70 | |||||||||
3 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 37.47 | 1:20.29 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:20.99 | |||||||||
4 | Theodor Møller | 2005 | 39.26 | 1:21.38 | ||||||
VG 17 | 1:28.45 | |||||||||
5 | Mauritz Otzen | 2005 | 39.74 | 1:24.18 | ||||||
VG 17 | 1:26.64 | |||||||||
6 | Anders Thøgersen | 2005 | 40.00 | 1:25.48 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:26.64 | |||||||||
7 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 43.07 | 1:31.03 | ||||||
VG 17 | 1:32.98 | |||||||||
8 | Andy Nguyen | 2006 | 47.12 | 1:43.47 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:43.35 | |||||||||
9 | Storm Bargmann | 2007 | 48.21 | 1:43.62 | ||||||
Herlev Svømning | 1:38.66 | |||||||||
10 | Emanuele Holm Ciampi | 2006 | 49.08 | 1:44.61 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:53.57 | |||||||||
11 | Louis Ellinghaus | 2008 | 50.07 | 1:47.33 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Victor Kühl | 2009 | 53.26 | 1:52.64 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:58.03 | |||||||||
13 | Nikolaj Bandsholm | 2007 | 54.06 | 1:52.97 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:04.63 | |||||||||
14 | Nikolaj Pedersen | 2007 | 52.57 | 1:55.04 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:53.27 | |||||||||
15 | Victor Rønne | 2007 | 55.10 | 1:57.33 | ||||||
Herlev Svømning | 1:48.16 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:13 |