Resultater for Christmas Race
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 2
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2018 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | 2650 Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 14:48 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 17, 100m Medley Damer, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 28.63 | 1:02.32 | ||||||
JGI Svømning | 1:00.08 | |||||||||
2 | Frederikke Mertins | 2000 | 30.62 | 1:06.55 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Cecilie Wiuff | 2000 | 30.93 | 1:08.24 | ||||||
JGI Svømning | 1:06.80 | |||||||||
4 | Emilia Høffer | 2001 | 42.65 | 1:34.41 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:27.08 | |||||||||
5 | Jasmin Danielsen | 2001 | 49.95 | 1:46.08 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:44.05 | |||||||||
Løb 17, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 31.07 | 1:07.22 | ||||||
Herlev Svømning | 1:15.56 | |||||||||
2 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 31.09 | 1:09.19 | ||||||
Herlev Svømning | 1:10.53 | |||||||||
3 | Clara Carlquist | 2003 | 32.08 | 1:09.45 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.37 | |||||||||
4 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 32.05 | 1:09.60 | ||||||
Herlev Svømning | 1:10.66 | |||||||||
5 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 31.72 | 1:11.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.80 | |||||||||
6 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 33.83 | 1:12.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.53 | |||||||||
7 | Anja Xin Andersen | 2004 | 33.80 | 1:13.01 | ||||||
Herlev Svømning | 1:20.17 | |||||||||
8 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 33.94 | 1:13.71 | ||||||
VG 17 | 1:15.64 | |||||||||
9 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 34.53 | 1:13.87 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Amalie Schou | 2003 | 34.71 | 1:14.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.54 | |||||||||
11 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 34.72 | 1:15.56 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:16.49 | |||||||||
12 | Laura Jørgensen | 2004 | 35.02 | 1:17.10 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:21.52 | |||||||||
13 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 36.40 | 1:17.28 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:18.14 | |||||||||
14 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 37.62 | 1:19.53 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:20.47 | |||||||||
15 | Sofie Bak | 2003 | 37.87 | 1:19.56 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Lise Elton Jokumsen | 2004 | 40.01 | 1:26.31 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Julie Gerner Knudsen | 2002 | 43.18 | 1:29.94 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
- | Anne Sofie Devantier | 2004 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Caroline Vang-Jensen | 2003 | DSQ | Afsl på mave 50 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.21 | |||||||||
Løb 17, 100m Medley Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Eie | 2005 | 34.16 | 1:16.90 | ||||||
Herlev Svømning | 1:20.57 | |||||||||
2 | Maica Jensen | 2006 | 36.93 | 1:21.05 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:20.89 | |||||||||
3 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 40.87 | 1:23.69 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:26.92 | |||||||||
4 | Sofija Rønne | 2006 | 39.73 | 1:25.17 | ||||||
Herlev Svømning | 1:30.40 | |||||||||
5 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 40.12 | 1:25.64 | ||||||
Herlev Svømning | 1:30.90 | |||||||||
6 | Kristine Dupont | 2007 | 40.55 | 1:26.57 | ||||||
Herlev Svømning | 1:25.26 | |||||||||
7 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 40.22 | 1:26.99 | ||||||
Herlev Svømning | 1:30.21 | |||||||||
8 | Luna Larsson | 2006 | 41.19 | 1:27.26 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 41.70 | 1:28.20 | ||||||
Herlev Svømning | 1:26.04 | |||||||||
10 | Marie Rose | 2006 | 43.70 | 1:30.46 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:37.65 | |||||||||
11 | Lucia Borgmann | 2007 | 44.48 | 1:32.05 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:33.99 | |||||||||
12 | Mathilde F Handberg | 2005 | 45.61 | 1:35.03 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Liya Arnholtz | 2007 | 45.90 | 1:37.08 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:40.36 | |||||||||
14 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 46.31 | 1:37.23 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:37.76 | |||||||||
15 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 47.59 | 1:37.40 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:40.30 | |||||||||
16 | Katharina Zobel | 2007 | 46.59 | 1:37.84 | ||||||
Herlev Svømning | 1:42.22 | |||||||||
17 | Yasmin Thomsen | 2007 | 45.29 | 1:38.33 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:49.60 | |||||||||
18 | Iben Karlsmark | 2007 | 46.63 | 1:40.16 | ||||||
Herlev Svømning | 1:47.98 | |||||||||
19 | Anna Powers | 2007 | 49.43 | 1:40.32 | ||||||
Herlev Svømning | 1:46.35 | |||||||||
20 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 49.21 | 1:42.86 | ||||||
Herlev Svømning | 1:53.71 | |||||||||
21 | Annabella Holm Ciampi | 2009 | 50.57 | 1:44.85 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
22 | Eleonora Marsner | 2009 | 48.05 | 1:46.83 | ||||||
Herlev Svømning | 1:42.49 | |||||||||
23 | Zeline Helsen Lintrup | 2007 | 55.28 | 1:52.42 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:50.25 | |||||||||
24 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 54.78 | 1:54.21 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Lisa Lundgaard Andersen | 2007 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Ellen Simoni Alfast | 2006 | DSQ | afsl mav v 50 | ||||||
Herlev Svømning | 1:22.94 | |||||||||
- | Isabella Mussi | 2006 | DSQ | Afsl på maven v 50 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:48 |