Resultat för Syyssekarit 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Syyssekarit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
20:51 |
|
|
Järjestäjä |
Orca Helsinki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 100m SU T11,13,15,N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Laji 1, 100m SU T11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
Laji 1, 100m SU T11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
Laji 1, 100m SU T11,13,15,N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siiri Välimaa |
2002 |
|
390 |
35.83 |
|
|
|
1:15.31 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Wilma Walther |
2001 |
|
366 |
37.10 |
|
|
|
1:16.92 |
|
|
HTU Stadi |
1:16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki |
Tulostusaika |
20:51 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Syyssekarit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
20:52 |
|
|
Järjestäjä |
Orca Helsinki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 100m SU P12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
Laji 2, 100m SU P12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Malyshkov |
2004 |
|
323 |
34.74 |
|
|
|
1:11.24 |
|
|
Salon Uimarit |
1:14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aapo Tuhkanen |
2005 |
|
301 |
35.13 |
|
|
|
1:12.99 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matteus Einiö |
2004 |
|
299 |
35.34 |
|
|
|
1:13.11 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aku Hänninen |
2004 |
|
285 |
35.86 |
|
|
|
1:14.29 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eero Asikainen |
2004 |
|
260 |
37.29 |
|
|
|
1:16.61 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:21.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
William Fagerstedt |
2005 |
|
234 |
38.83 |
|
|
|
1:19.34 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Serhat Kalin |
2005 |
|
222 |
39.19 |
|
|
|
1:20.73 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Paulus Sarre |
2004 |
|
208 |
40.13 |
|
|
|
1:22.55 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Georgi Biatetc |
2005 |
|
186 |
40.94 |
|
|
|
1:25.69 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Heikki Ianes |
2005 |
|
167 |
42.79 |
|
|
|
1:28.73 |
|
|
Simmis Wanda |
1:29.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Miko Mikkola |
2004 |
|
157 |
44.84 |
|
|
|
1:30.62 |
|
|
Simmis Wanda |
1:32.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Niko Partanen |
2005 |
|
154 |
44.13 |
|
|
|
1:31.20 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:39.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Juho Kotamäki |
2005 |
|
111 |
46.24 |
|
|
|
1:41.72 |
|
|
Simmis Wanda |
2:03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 100m SU P12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juuso Rahikainen |
2003 |
|
443 |
31.01 |
|
|
|
1:04.17 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:06.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Egor Malyshkov |
2003 |
|
284 |
35.75 |
|
|
|
1:14.34 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henri Erlund |
2003 |
|
201 |
41.53 |
|
|
|
1:23.44 |
|
|
HTU Stadi |
1:24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 100m SU P12,14,16,M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ruslan Samrin |
2001 |
|
387 |
31.32 |
|
|
|
1:07.12 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki |
Tulostusaika |
20:52 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Syyssekarit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
17:04 |
|
|
Järjestäjä |
Orca Helsinki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m VU T9,11,N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veera Tawast |
2009 |
|
136 |
|
|
|
|
45.15 |
|
|
Simmis Grani |
45.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Linda Hämäläinen |
2010 |
|
115 |
|
|
|
|
47.71 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
47.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Skylar Graves |
2009 |
|
98 |
|
|
|
|
50.35 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
48.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m VU T9,11,N, Loppukilpailut 10 - 11 v |
|
Laji 3, 50m VU T9,11,N, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki |
Tulostusaika |
17:04 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Syyssekarit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
17:31 |
|
|
Järjestäjä |
Orca Helsinki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m VU P10,12,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Voloshin |
2008 |
|
177 |
|
|
|
|
36.02 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
35.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Antony Tran |
2009 |
|
126 |
|
|
|
|
40.40 |
|
|
Stadin Delfiinit |
38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nikita Dzura |
2010 |
|
118 |
|
|
|
|
41.22 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
41.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aarni Rahkonen |
2009 |
|
83 |
|
|
|
|
46.36 |
|
|
Simmis Grani |
47.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Danil Sulkonen |
2008 |
|
76 |
|
|
|
|
47.66 |
|
|
ORCA Helsinki |
47.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m VU P10,12,M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
Laji 4, 50m VU P10,12,M, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki |
Tulostusaika |
17:31 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Syyssekarit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
17:49 |
|
|
Järjestäjä |
Orca Helsinki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m RU T11,13,15,N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iida Tawast |
2007 |
|
286 |
44.38 |
|
|
|
1:34.64 |
|
|
Simmis Grani |
1:32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Linnea Heikkilä |
2008 |
|
248 |
48.22 |
|
|
|
1:39.17 |
|
|
Simmis Grani |
1:44.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sira Katavisto |
2008 |
|
223 |
48.91 |
|
|
|
1:42.72 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Serafima Ratner |
2008 |
|
197 |
50.07 |
|
|
|
1:47.09 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
1:54.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Josefina Vainio |
2007 |
|
157 |
53.64 |
|
|
|
1:55.57 |
|
|
Simmis Wanda |
1:54.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lilja Hirsikko |
2008 |
|
146 |
55.28 |
|
|
|
1:58.30 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aura Haunia |
2007 |
|
127 |
56.99 |
|
|
|
2:03.83 |
|
|
Simmis Wanda |
2:09.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m RU T11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Meea Juntunen |
2005 |
|
481 |
37.19 |
|
|
|
1:19.55 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sofi Andström |
2005 |
|
426 |
39.86 |
|
|
|
1:22.87 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:24.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofie Nauklér |
2006 |
|
332 |
42.68 |
|
|
|
1:29.97 |
|
|
Simmis Grani |
1:30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Saara Heinänen |
2005 |
|
314 |
42.27 |
|
|
|
1:31.71 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emmi Adler |
2005 |
|
313 |
43.08 |
|
|
|
1:31.80 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:33.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lotta Akkanen |
2005 |
|
279 |
46.16 |
|
|
|
1:35.41 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:34.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maria Mustonen |
2005 |
|
274 |
43.47 |
|
|
|
1:35.93 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Roosa Tuomola |
2005 |
|
266 |
46.32 |
|
|
|
1:36.92 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:38.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Pinja Hoffren |
2006 |
|
228 |
48.53 |
|
|
|
1:42.07 |
|
|
Simmis Wanda |
1:47.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Auri Korpaeus |
2006 |
|
225 |
48.29 |
|
|
|
1:42.48 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:53.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emilia Hakala |
2005 |
|
218 |
47.87 |
|
|
|
1:43.52 |
|
|
Simmis Wanda |
1:40.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Noora Glasin |
2006 |
|
212 |
50.33 |
|
|
|
1:44.43 |
|
|
Simmis Wanda |
1:56.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jemina Saraniemi |
2005 |
|
206 |
50.07 |
|
|
|
1:45.53 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Sund |
2005 |
|
199 |
50.79 |
|
|
|
1:46.73 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:50.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Pinja Suominen |
2006 |
|
199 |
48.66 |
|
|
|
1:46.80 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Almina Köroglu |
2005 |
|
177 |
52.25 |
|
|
|
1:50.93 |
|
|
Simmis Wanda |
1:53.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Liina Saario |
2006 |
|
151 |
56.11 |
|
|
|
1:56.85 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Milla Liimatainen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
ORCA Helsinki |
2:09.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m RU T11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
709 |
32.99 |
|
|
|
1:09.91 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:08.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Winona Forslund |
2003 |
|
465 |
37.27 |
|
|
|
1:20.45 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sara Myller |
2003 |
|
408 |
39.53 |
|
|
|
1:24.03 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kreetta Uusitalo |
2003 |
|
399 |
40.47 |
|
|
|
1:24.69 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:23.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nicole Sundell |
2003 |
|
317 |
42.79 |
|
|
|
1:31.44 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:28.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Beata Niskanen |
2004 |
|
258 |
44.09 |
|
|
|
1:37.94 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:41.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Åsa Kråkström |
2004 |
|
218 |
48.39 |
|
|
|
1:43.61 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:43.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aava Kiuru |
2004 |
|
175 |
52.97 |
|
|
|
1:51.32 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:46.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Saara-Kaisa Rahijärvi |
2004 |
|
146 |
55.78 |
|
|
|
1:58.23 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:55.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m RU T11,13,15,N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fanny Nyström |
1999 |
|
532 |
35.91 |
|
|
|
1:16.92 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Annika Tietz |
2001 |
|
452 |
37.82 |
|
|
|
1:21.23 |
|
|
HTU Stadi |
1:16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sari Kukkonen |
1972 |
|
292 |
44.53 |
|
|
|
1:33.92 |
|
|
Simmis Wanda |
1:32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rosalia Turunen |
2002 |
|
241 |
46.37 |
|
|
|
1:40.18 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki |
Tulostusaika |
17:49 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Syyssekarit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
19:25 |
|
|
Järjestäjä |
Orca Helsinki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m RU P12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksandr Vysotskiy |
2006 |
|
228 |
43.74 |
|
|
|
1:31.01 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jani Ekman |
2006 |
|
221 |
42.24 |
|
|
|
1:31.87 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mark Kellinsalmi |
2007 |
|
187 |
45.31 |
|
|
|
1:37.14 |
|
|
Stadin Delfiinit |
1:46.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ilja Belov |
2007 |
|
159 |
48.39 |
|
|
|
1:42.56 |
|
|
Simmis Wanda |
1:43.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nikita Shishinin |
2006 |
|
133 |
51.65 |
|
|
|
1:48.92 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Leo Nieminen |
2007 |
|
117 |
53.63 |
|
|
|
1:53.64 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:55.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jooa Katavisto |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
ORCA Helsinki |
1:46.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nikita Rantsev |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uimaseura Helsinki |
1:47.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m RU P12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vi Thai Ngô |
2004 |
|
268 |
38.72 |
|
|
|
1:26.22 |
|
|
Simmis Wanda |
1:33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aapo Tuhkanen |
2005 |
|
249 |
42.16 |
|
|
|
1:28.38 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anton Kettunen |
2005 |
|
239 |
41.94 |
|
|
|
1:29.51 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tiger Tran |
2005 |
|
230 |
42.29 |
|
|
|
1:30.65 |
|
|
Simmis Wanda |
1:30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Paulus Sarre |
2004 |
|
227 |
43.20 |
|
|
|
1:31.13 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Georgi Biatetc |
2005 |
|
203 |
44.23 |
|
|
|
1:34.50 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Daniel Kabonen |
2004 |
|
181 |
46.55 |
|
|
|
1:38.25 |
|
|
Simmis Wanda |
1:43.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m RU P12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juuso Rahikainen |
2003 |
|
427 |
34.66 |
|
|
|
1:13.83 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Danila Shishinin |
2002 |
|
420 |
34.55 |
|
|
|
1:14.25 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jerry Roine |
2002 |
|
389 |
36.65 |
|
|
|
1:16.12 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matias Ola |
2002 |
|
381 |
36.29 |
|
|
|
1:16.68 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Birger Niskanen |
2002 |
|
282 |
39.07 |
|
|
|
1:24.72 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Otso Mäkivuokko |
2003 |
|
237 |
42.12 |
|
|
|
1:29.84 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m RU P12,14,16,M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niilo Olander |
2001 |
|
523 |
32.11 |
|
|
|
1:09.02 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tatu Kuosa |
1991 |
|
208 |
42.00 |
|
|
|
1:33.85 |
|
|
Simmis Wanda |
1:32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki |
Tulostusaika |
19:25 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Syyssekarit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
17:57 |
|
|
Järjestäjä |
Orca Helsinki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m SU T9,11,N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Venla Hoffren |
2009 |
|
147 |
|
|
|
|
48.55 |
|
|
Simmis Wanda |
51.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Linda Hämäläinen |
2010 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Uimaseura Helsinki |
51.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m SU T9,11,N, Loppukilpailut 10 - 11 v |
|
Laji 7, 50m SU T9,11,N, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki |
Tulostusaika |
17:57 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Syyssekarit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
18:05 |
|
|
Järjestäjä |
Orca Helsinki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m SU P10,12,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 8, 50m SU P10,12,M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
Laji 8, 50m SU P10,12,M, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martti Tervanen |
2000 |
|
511 |
|
|
|
|
27.78 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Linus Rutanen |
2004 |
|
213 |
|
|
|
|
37.17 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
41.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lauri Pyykkö |
2004 |
|
206 |
|
|
|
|
37.62 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Valtteri Muranen |
2005 |
|
173 |
|
|
|
|
39.84 |
|
|
Uimaseura Aquila |
38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tuomas Tolppala |
2002 |
|
120 |
|
|
|
|
44.97 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Henri Hietto |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simmis Wanda |
44.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki |
Tulostusaika |
18:05 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Syyssekarit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
18:15 |
|
|
Järjestäjä |
Orca Helsinki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m SKU T15,N, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Lehtoila |
2003 |
|
467 |
34.17 |
1:13.72 |
2:01.76 |
|
2:37.06 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helmi Käkelä |
2006 |
|
377 |
36.58 |
1:22.16 |
2:10.89 |
|
2:48.63 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:50.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Meri Luoma |
2005 |
|
353 |
36.26 |
1:20.11 |
2:09.00 |
|
2:52.30 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:59.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ilona Kajava |
2004 |
|
328 |
37.84 |
1:24.89 |
2:15.87 |
|
2:56.63 |
|
|
ORCA Helsinki |
3:00.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ada-Maj Saarinen |
2004 |
|
291 |
36.95 |
1:22.12 |
2:20.41 |
|
3:03.73 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:52.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emilia Quigley |
2006 |
|
229 |
45.99 |
1:36.11 |
2:35.86 |
|
3:19.16 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maia Loponen |
2007 |
|
177 |
47.74 |
1:49.93 |
2:53.09 |
|
3:36.68 |
|
|
ORCA Helsinki |
3:39.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sira Katavisto |
2008 |
|
163 |
55.83 |
1:53.16 |
2:51.71 |
|
3:43.00 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sonja Berseneva |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Peppi Eskola |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:55.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m SKU T15,N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ninni From |
1988 |
|
422 |
32.46 |
1:15.85 |
2:04.33 |
|
2:42.38 |
|
|
Simmis Wanda |
2:45.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Raisa Friberg |
1976 |
|
136 |
54.71 |
1:58.11 |
3:04.66 |
|
3:56.41 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki |
Tulostusaika |
18:15 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Syyssekarit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
18:24 |
|
|
Järjestäjä |
Orca Helsinki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m SKU P16,M, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Malyshkov |
2004 |
|
371 |
32.81 |
1:13.23 |
1:57.20 |
|
2:32.54 |
|
|
Salon Uimarit |
2:40.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathias Lindfors |
2002 |
|
364 |
33.61 |
1:13.64 |
1:59.90 |
|
2:33.41 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:39.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matias Ola |
2002 |
|
359 |
33.85 |
1:16.72 |
1:58.64 |
|
2:34.23 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:34.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joakim Kuhlberg |
2004 |
|
330 |
35.46 |
1:14.08 |
2:02.25 |
|
2:38.53 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eero Asikainen |
2004 |
|
299 |
34.92 |
1:16.24 |
2:07.46 |
|
2:43.87 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:50.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matteus Einiö |
2004 |
|
286 |
35.80 |
1:16.74 |
2:07.88 |
|
2:46.24 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:46.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rony Kulju |
2004 |
|
273 |
36.77 |
1:22.35 |
2:10.94 |
|
2:48.91 |
|
|
Simmis Wanda |
3:22.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Egor Malyshkov |
2003 |
|
251 |
35.31 |
1:21.05 |
2:14.53 |
|
2:53.76 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Heikki Ianes |
2005 |
|
191 |
42.28 |
1:37.34 |
2:29.14 |
|
3:10.29 |
|
|
Simmis Wanda |
3:26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tiger Tran |
2005 |
|
189 |
42.49 |
1:35.13 |
2:29.01 |
|
3:10.99 |
|
|
Simmis Wanda |
3:16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aleksi Rissanen |
2004 |
|
177 |
47.38 |
1:39.05 |
2:32.91 |
|
3:15.25 |
|
|
Simmis Wanda |
3:20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Pravin Perasath |
2008 |
|
174 |
40.23 |
1:34.28 |
2:34.35 |
|
3:16.14 |
|
|
Simmis Wanda |
3:25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki |
Tulostusaika |
18:24 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Syyssekarit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
18:33 |
|
|
Järjestäjä |
Orca Helsinki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m RU T9,11,N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Skylar Graves |
2009 |
|
94 |
|
|
|
|
1:02.96 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Linda Hämäläinen |
2010 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uimaseura Helsinki |
59.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m RU T9,11,N, Loppukilpailut 10 - 11 v |
|
Laji 11, 50m RU T9,11,N, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki |
Tulostusaika |
18:33 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Syyssekarit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
18:38 |
|
|
Järjestäjä |
Orca Helsinki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m RU P10,12,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Antony Tran |
2009 |
|
130 |
|
|
|
|
49.77 |
|
|
Stadin Delfiinit |
49.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m RU P10,12,M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jani Ekman |
2006 |
|
253 |
|
|
|
|
39.90 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
41.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hugo Aslak Samuli Haverinen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
56.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m RU P10,12,M, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki |
Tulostusaika |
18:38 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Syyssekarit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
18:43 |
|
|
Järjestäjä |
Orca Helsinki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m PU T15,N, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Myller |
2003 |
|
335 |
36.92 |
1:19.88 |
2:05.45 |
|
2:52.13 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:48.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maria Karvonen |
2006 |
|
239 |
41.18 |
1:30.56 |
2:23.01 |
|
3:12.65 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki |
Tulostusaika |
18:43 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Syyssekarit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
18:46 |
|
|
Järjestäjä |
Orca Helsinki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m PU P16,M, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Danila Shishinin |
2002 |
|
352 |
33.68 |
1:12.61 |
1:53.39 |
|
2:33.71 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:36.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Birger Niskanen |
2002 |
|
276 |
38.02 |
1:20.86 |
2:03.63 |
|
2:46.64 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:52.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aleksi Kauppinen |
2003 |
|
240 |
35.72 |
1:20.25 |
2:08.02 |
|
2:54.66 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:55.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Daniel Ruotsi |
2002 |
|
211 |
35.89 |
1:22.01 |
2:10.53 |
|
3:02.22 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:56.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m PU P16,M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niilo Olander |
2001 |
|
326 |
32.83 |
1:14.18 |
1:56.83 |
|
2:37.69 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki |
Tulostusaika |
18:46 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Syyssekarit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
18:54 |
|
|
Järjestäjä |
Orca Helsinki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m PU T9,11,N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Venla Hoffren |
2009 |
|
83 |
|
|
|
|
55.80 |
|
|
Simmis Wanda |
51.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Linda Hämäläinen |
2010 |
|
70 |
|
|
|
|
59.13 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
56.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m PU T9,11,N, Loppukilpailut 10 - 11 v |
|
Laji 15, 50m PU T9,11,N, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki |
Tulostusaika |
18:54 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Syyssekarit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
18:59 |
|
|
Järjestäjä |
Orca Helsinki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m PU 10,12,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pravin Perasath |
2008 |
|
187 |
|
|
|
|
38.06 |
|
|
Simmis Wanda |
39.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nikita Dzura |
2010 |
|
88 |
|
|
|
|
48.83 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
49.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m PU 10,12,M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikael Böckerman |
2006 |
|
242 |
|
|
|
|
34.97 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aleksandr Vysotskiy |
2006 |
|
190 |
|
|
|
|
37.89 |
|
|
ORCA Helsinki |
34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ilja Belov |
2007 |
|
144 |
|
|
|
|
41.58 |
|
|
Simmis Wanda |
41.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Leo Nieminen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m PU 10,12,M, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki |
Tulostusaika |
18:59 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Syyssekarit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
19:24 |
|
|
Järjestäjä |
Orca Helsinki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m VU T11,13,15,N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sira Katavisto |
2008 |
|
182 |
41.31 |
|
|
|
1:29.78 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:25.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikaela Heiman |
2008 |
|
163 |
43.63 |
|
|
|
1:33.01 |
|
|
Simmis Wanda |
1:28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Iiris Pajamo |
2008 |
|
161 |
43.26 |
|
|
|
1:33.43 |
|
|
Simmis Wanda |
1:31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Venla Hoffren |
2009 |
|
155 |
45.10 |
|
|
|
1:34.59 |
|
|
Simmis Wanda |
1:42.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Minea Hildén |
2007 |
|
141 |
45.55 |
|
|
|
1:37.72 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Olga Kaiser |
2008 |
|
134 |
46.62 |
|
|
|
1:39.48 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:42.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lilja Hirsikko |
2008 |
|
127 |
47.22 |
|
|
|
1:41.27 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:42.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kea-Erin Saarinen |
2008 |
|
118 |
48.85 |
|
|
|
1:43.67 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:42.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m VU T11,13,15,N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lumi Nokso |
2005 |
|
396 |
33.58 |
|
|
|
1:09.27 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helmi Räsänen |
2006 |
|
377 |
34.08 |
|
|
|
1:10.44 |
|
|
Simmis Grani |
1:10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofie Nauklér |
2006 |
|
345 |
34.96 |
|
|
|
1:12.53 |
|
|
Simmis Grani |
1:13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Saara Heinänen |
2005 |
|
335 |
34.44 |
|
|
|
1:13.25 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Roosa Tuomola |
2005 |
|
330 |
34.80 |
|
|
|
1:13.65 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofi Andström |
2005 |
|
320 |
35.67 |
|
|
|
1:14.39 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maria Mustonen |
2005 |
|
314 |
35.09 |
|
|
|
1:14.85 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emilia Hakala |
2005 |
|
300 |
36.42 |
|
|
|
1:16.04 |
|
|
Simmis Wanda |
1:16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Auri Korpaeus |
2006 |
|
283 |
36.91 |
|
|
|
1:17.51 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emmi Adler |
2005 |
|
283 |
36.70 |
|
|
|
1:17.54 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pinja Suominen |
2006 |
|
220 |
39.55 |
|
|
|
1:24.28 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Liina Saario |
2006 |
|
211 |
40.79 |
|
|
|
1:25.47 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Janika Hinkkanen |
2005 |
|
210 |
40.57 |
|
|
|
1:25.55 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Sund |
2005 |
|
207 |
41.48 |
|
|
|
1:25.99 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Iida Vesa |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
ORCA Helsinki |
1:13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m VU T11,13,15,N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
654 |
28.10 |
|
|
|
58.63 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
57.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lotta Lehtoila |
2003 |
|
466 |
31.38 |
|
|
|
1:05.66 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Beata Niskanen |
2004 |
|
415 |
32.63 |
|
|
|
1:08.22 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:08.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Niini Saxelin |
2003 |
|
362 |
34.08 |
|
|
|
1:11.38 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Winona Forslund |
2003 |
|
356 |
34.24 |
|
|
|
1:11.82 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:09.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Iiris Virtanen |
2004 |
|
351 |
35.76 |
|
|
|
1:12.16 |
|
|
Simmis Grani |
1:13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Clara Jansson |
2004 |
|
312 |
35.06 |
|
|
|
1:15.01 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m VU T11,13,15,N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fanny Nyström |
1999 |
|
497 |
30.43 |
|
|
|
1:04.26 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ninni From |
1988 |
|
474 |
30.93 |
|
|
|
1:05.26 |
|
|
Simmis Wanda |
1:04.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maari Sinivuori |
2001 |
|
431 |
31.89 |
|
|
|
1:07.37 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:06.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alessia Omeri |
2001 |
|
366 |
33.94 |
|
|
|
1:11.14 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki |
Tulostusaika |
19:24 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Syyssekarit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
19:24 |
|
|
Järjestäjä |
Orca Helsinki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m VU P12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alex Karlsson |
2006 |
|
174 |
37.06 |
|
|
|
1:20.39 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nikita Shishinin |
2006 |
|
174 |
38.69 |
|
|
|
1:20.44 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eemi Niskanen |
2006 |
|
99 |
46.58 |
|
|
|
1:37.10 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m VU P12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Malyshkov |
2004 |
|
414 |
28.99 |
|
|
|
1:00.27 |
|
|
Salon Uimarit |
1:02.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aapo Tuhkanen |
2005 |
|
328 |
31.26 |
|
|
|
1:05.14 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:04.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
William Fagerstedt |
2005 |
|
322 |
32.15 |
|
|
|
1:05.53 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rony Kulju |
2004 |
|
315 |
31.93 |
|
|
|
1:06.01 |
|
|
Simmis Wanda |
1:09.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aku Hänninen |
2004 |
|
302 |
32.07 |
|
|
|
1:06.94 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:08.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eero Asikainen |
2004 |
|
294 |
32.29 |
|
|
|
1:07.58 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anton Kettunen |
2005 |
|
261 |
33.58 |
|
|
|
1:10.27 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Linus Rutanen |
2004 |
|
244 |
34.88 |
|
|
|
1:11.82 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Georgi Biatetc |
2005 |
|
206 |
35.40 |
|
|
|
1:16.08 |
|
|
Uimaseura Aquila |
1:15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aleksi Rissanen |
2004 |
|
198 |
36.80 |
|
|
|
1:17.08 |
|
|
Simmis Wanda |
1:17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Heikki Ianes |
2005 |
|
176 |
36.97 |
|
|
|
1:20.07 |
|
|
Simmis Wanda |
1:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Henri Hietto |
2005 |
|
172 |
38.41 |
|
|
|
1:20.80 |
|
|
Simmis Wanda |
1:21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tiger Tran |
2005 |
|
156 |
38.40 |
|
|
|
1:23.39 |
|
|
Simmis Wanda |
1:18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tomas Lipponen |
2005 |
|
134 |
40.53 |
|
|
|
1:27.69 |
|
|
Simmis Grani |
1:36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kaius Kulmala |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simmis Grani |
1:07.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m VU P12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
Laji 18, 100m VU P12,14,16,M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martti Tervanen |
2000 |
|
603 |
25.26 |
|
|
|
53.19 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
53.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Sarre |
2001 |
|
443 |
27.71 |
|
|
|
58.95 |
|
|
ORCA Helsinki |
58.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Petri Rahko |
1965 |
|
331 |
30.76 |
|
|
|
1:04.92 |
|
|
HTU Stadi |
1:04.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
John-Vivek Sandell |
2001 |
|
172 |
39.39 |
|
|
|
1:20.71 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matti Alpola |
1953 |
|
147 |
39.52 |
|
|
|
1:25.03 |
|
|
Simmis Wanda |
1:25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki |
Tulostusaika |
19:24 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Syyssekarit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
19:40 |
|
|
Järjestäjä |
Orca Helsinki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m SKU T9,11,N, Loppukilpailut 10 - 11 v |
|
Laji 19, 100m SKU T9,11,N, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
658 |
29.72 |
|
|
|
1:05.14 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Siiri Einiö |
2003 |
|
558 |
32.15 |
|
|
|
1:08.81 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Meea Juntunen |
2005 |
|
489 |
33.43 |
|
|
|
1:11.89 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roona Karola |
2004 |
|
424 |
33.62 |
|
|
|
1:15.43 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofia Hinkka |
2001 |
|
371 |
35.16 |
|
|
|
1:18.83 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Wilma Walther |
2001 |
|
350 |
35.65 |
|
|
|
1:20.38 |
|
|
HTU Stadi |
1:18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kreetta Uusitalo |
2003 |
|
344 |
39.55 |
|
|
|
1:20.82 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maria Karvonen |
2006 |
|
311 |
40.22 |
|
|
|
1:23.60 |
|
|
Simmis Wanda |
1:38.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ronja Kero |
2005 |
|
287 |
41.00 |
|
|
|
1:25.85 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alessia Omeri |
2001 |
|
285 |
40.49 |
|
|
|
1:26.09 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elina Syvänne |
2004 |
|
264 |
41.06 |
|
|
|
1:28.32 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Amanda Ahlgren |
2001 |
|
262 |
41.16 |
|
|
|
1:28.55 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Noora Glasin |
2006 |
|
237 |
43.27 |
|
|
|
1:31.56 |
|
|
Simmis Wanda |
1:37.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Siiri Multamäki |
2006 |
|
236 |
43.08 |
|
|
|
1:31.70 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jemina Saraniemi |
2005 |
|
234 |
39.84 |
|
|
|
1:31.85 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Åsa Kråkström |
2004 |
|
225 |
43.35 |
|
|
|
1:33.05 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:39.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Pinja Hoffren |
2006 |
|
199 |
46.90 |
|
|
|
1:36.93 |
|
|
Simmis Wanda |
1:39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Milla Liimatainen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki |
Tulostusaika |
19:40 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Syyssekarit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
20:04 |
|
|
Järjestäjä |
Orca Helsinki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m SKU P10,12,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 20, 100m SKU P10,12,M, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
Laji 20, 100m SKU P10,12,M, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henri Koski |
2000 |
|
486 |
29.72 |
|
|
|
1:03.94 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:01.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niilo Olander |
2001 |
|
460 |
31.24 |
|
|
|
1:05.12 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
1:06.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Otso Mäkivuokko |
2003 |
|
285 |
35.05 |
|
|
|
1:16.41 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Yufei Meng |
2004 |
|
285 |
35.18 |
|
|
|
1:16.42 |
|
|
Simmis Grani |
1:22.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Serhat Kalin |
2005 |
|
276 |
35.80 |
|
|
|
1:17.25 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Daniel Ruotsi |
2002 |
|
272 |
33.58 |
|
|
|
1:17.57 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lauri Pyykkö |
2004 |
|
217 |
37.61 |
|
|
|
1:23.60 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Vi Thai Ngô |
2004 |
|
191 |
41.39 |
|
|
|
1:27.28 |
|
|
Simmis Wanda |
1:39.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Daniel Kabonen |
2004 |
|
182 |
41.38 |
|
|
|
1:28.61 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Miko Mikkola |
2004 |
|
155 |
43.14 |
|
|
|
1:33.53 |
|
|
Simmis Wanda |
1:33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Niko Partanen |
2005 |
|
145 |
46.53 |
|
|
|
1:35.53 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juho Kotamäki |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Simmis Wanda |
1:58.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki |
Tulostusaika |
20:04 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Syyssekarit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
20:00 |
|
|
Järjestäjä |
Orca Helsinki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m SU T15,N, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eevi Peltonen |
2004 |
|
394 |
38.77 |
1:20.44 |
2:02.78 |
|
2:42.54 |
|
|
Uimaseura Aquila |
2:39.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ella-Maija Syväniemi |
2004 |
|
367 |
37.73 |
1:20.29 |
2:04.23 |
|
2:46.43 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:43.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vivian Ljungqvist |
2003 |
|
201 |
46.45 |
1:37.74 |
2:33.79 |
|
3:23.26 |
|
|
ORCA Helsinki |
3:26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Meri Luoma |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:56.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki |
Tulostusaika |
20:00 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Syyssekarit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
20:03 |
|
|
Järjestäjä |
Orca Helsinki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m SU P16,M, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joakim Kuhlberg |
2004 |
|
372 |
34.91 |
1:12.86 |
1:50.46 |
|
2:26.83 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aleksi Kauppinen |
2003 |
|
350 |
35.58 |
1:13.38 |
1:52.30 |
|
2:29.76 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Linus Rutanen |
2004 |
|
224 |
43.08 |
1:27.53 |
2:12.25 |
|
2:53.87 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
3:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m SU P16,M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petri Rahko |
1965 |
|
194 |
45.35 |
1:31.55 |
2:18.02 |
|
3:02.17 |
|
|
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki |
Tulostusaika |
20:03 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Syyssekarit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
20:19 |
|
|
Järjestäjä |
Orca Helsinki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m VU T15,N, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Lehtoila |
2003 |
|
459 |
32.65 |
1:09.46 |
1:47.08 |
|
2:23.56 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:25.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peppi Eskola |
2005 |
|
368 |
34.50 |
1:13.92 |
1:55.07 |
|
2:34.46 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:32.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Veera Mäkelä |
2004 |
|
332 |
36.15 |
1:17.87 |
1:59.14 |
|
2:39.89 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:41.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ilona Kajava |
2004 |
|
312 |
37.87 |
1:19.18 |
2:01.62 |
|
2:43.22 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:52.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Clara Jansson |
2004 |
|
308 |
36.79 |
1:18.77 |
2:02.79 |
|
2:43.97 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ada-Maj Saarinen |
2004 |
|
268 |
37.07 |
1:20.45 |
2:07.00 |
|
2:51.81 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ronja Kero |
2005 |
|
260 |
38.90 |
1:23.17 |
2:08.99 |
|
2:53.41 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maia Loponen |
2007 |
|
248 |
41.74 |
1:27.59 |
2:12.72 |
|
2:56.23 |
|
|
ORCA Helsinki |
3:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vivian Ljungqvist |
2003 |
|
219 |
43.54 |
1:28.78 |
2:15.86 |
|
3:03.53 |
|
|
ORCA Helsinki |
3:03.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Siiri Multamäki |
2006 |
|
204 |
42.79 |
1:31.82 |
2:22.48 |
|
3:07.88 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Saara-Kaisa Rahijärvi |
2004 |
|
193 |
45.03 |
1:34.31 |
2:23.92 |
|
3:11.60 |
|
|
ORCA Helsinki |
3:19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kia Jokinen |
2005 |
|
180 |
44.02 |
1:33.58 |
2:24.87 |
|
3:15.85 |
|
|
Simmis Wanda |
3:05.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Waula Taimela |
2005 |
|
176 |
45.95 |
1:37.67 |
2:29.66 |
|
3:17.66 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
3:24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Laura Lehtoila |
2008 |
|
174 |
47.01 |
1:37.95 |
2:28.60 |
|
3:18.38 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sonja Berseneva |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emilia Quigley |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 200m VU T15,N, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rosalia Turunen |
2002 |
|
357 |
33.51 |
1:12.84 |
1:55.47 |
|
2:36.13 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alessia Omeri |
2001 |
|
325 |
38.00 |
1:19.58 |
2:00.65 |
|
2:41.03 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:43.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Raisa Friberg |
1976 |
|
182 |
44.17 |
1:33.39 |
2:24.65 |
|
3:15.31 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki |
Tulostusaika |
20:19 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Syyssekarit 2018 |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
20:28 |
|
|
Järjestäjä |
Orca Helsinki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m VU P16,M, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Malyshkov |
2004 |
|
397 |
32.67 |
1:07.93 |
1:41.92 |
|
2:15.19 |
|
|
Salon Uimarit |
2:27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Matias Ola |
2002 |
|
360 |
32.08 |
1:06.81 |
1:43.52 |
|
2:19.64 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aku Hänninen |
2004 |
|
321 |
33.33 |
1:09.62 |
1:47.78 |
|
2:25.06 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:27.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
William Fagerstedt |
2005 |
|
315 |
33.91 |
1:12.44 |
1:49.94 |
|
2:25.98 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:33.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anton Kettunen |
2005 |
|
270 |
35.14 |
1:14.49 |
1:54.13 |
|
2:33.63 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:34.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alex Karlsson |
2006 |
|
207 |
38.61 |
1:22.09 |
2:06.05 |
|
2:47.97 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:49.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Serhat Kalin |
2005 |
|
195 |
37.20 |
1:21.02 |
2:06.60 |
|
2:51.12 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:54.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hugo Aslak Samuli Haverinen |
2006 |
|
159 |
40.08 |
1:27.13 |
2:16.61 |
|
3:03.10 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:51.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Niko Partanen |
2005 |
|
154 |
42.36 |
1:30.40 |
2:18.78 |
|
3:05.20 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Leo Nieminen |
2007 |
|
111 |
48.17 |
1:40.43 |
2:34.41 |
|
3:26.58 |
|
|
ORCA Helsinki |
3:40.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jooa Katavisto |
2006 |
|
77 |
47.36 |
1:46.99 |
2:49.54 |
|
3:53.19 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Egor Malyshkov |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
15 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: ORCA Helsinki |
Tulostusaika |
20:28 |
|