Resultater for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2018-2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 123 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 123, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.77 | 1:04.35 | |||||
2 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.78 | 1:07.05 | |||||
3 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 32.63 | 1:07.72 | |||||
4 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.59 | 1:10.21 | |||||
5 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.68 | 1:10.22 | |||||
6 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.01 | 1:10.88 | |||||
7 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 34.08 | 1:11.12 | |||||
8 | Annika Britt Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.65 | 1:11.22 | |||||
9 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.18 | 1:12.12 | |||||
10 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 35.20 | 1:12.45 | |||||
11 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 34.87 | 1:13.28 | |||||
12 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.70 | 1:13.56 | |||||
13 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.84 | 1:13.61 | |||||
14 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 35.93 | 1:13.72 | |||||
15 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 35.03 | 1:14.11 | |||||
16 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 35.69 | 1:14.42 | |||||
17 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 36.22 | 1:14.96 | |||||
18 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.13 | 1:15.25 | |||||
19 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.59 | 1:15.29 | |||||
20 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 36.28 | 1:15.54 | |||||
21 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 37.26 | 1:15.92 | |||||
22 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.69 | 1:16.31 | |||||
23 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 36.93 | 1:16.53 | |||||
24 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.95 | 1:16.70 | |||||
25 | Fanta O. Petersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.74 | 1:16.80 | |||||
26 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.35 | 1:16.94 | |||||
27 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.38 | 1:16.96 | |||||
28 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.10 | 1:17.05 | |||||
29 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.20 | 1:17.19 | |||||
30 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 37.89 | 1:17.45 | |||||
31 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | 37.79 | 1:17.47 | |||||
32 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.36 | 1:17.60 | |||||
33 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.38 | 1:18.18 | |||||
34 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.16 | 1:18.45 | |||||
35 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | Køge Svømmeklub | 37.48 | 1:18.65 | |||||
36 | Elida Thornsen | 2005 | SVØM Korsør | 38.52 | 1:18.82 | |||||
37 | Julie Segato | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.42 | 1:18.85 | |||||
38 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 38.36 | 1:19.34 | |||||
39 | Frida Høj Andersen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 39.17 | 1:20.14 | |||||
40 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.01 | 1:21.31 | |||||
41 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 38.55 | 1:21.70 | |||||
41 | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | 39.92 | 1:21.70 | |||||
43 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 39.82 | 1:22.79 | |||||
44 | Mille Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.11 | 1:22.85 | |||||
45 | Emilia Gotfredsen | 2005 | Ishøj Svømme Klub | 40.25 | 1:23.41 | |||||
46 | Amanda F. Christiansen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 42.47 | 1:28.11 | |||||
- | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW 6.4 EFB V.75m | |||||
Løb 123, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.65 | 1:09.38 | |||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.27 | 1:11.34 | |||||
3 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 35.17 | 1:11.54 | |||||
4 | Julie Liv Madsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 35.04 | 1:12.10 | |||||
5 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.98 | 1:12.92 | |||||
6 | Siv Reimer | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.68 | 1:13.86 | |||||
7 | Lara Smerdal | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.47 | 1:14.11 | |||||
8 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.80 | 1:15.04 | |||||
9 | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | 36.68 | 1:15.16 | |||||
10 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.04 | 1:15.29 | |||||
11 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 37.48 | 1:16.78 | |||||
12 | Sofie Amalie Krag | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.88 | 1:16.83 | |||||
13 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.31 | 1:17.26 | |||||
14 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.54 | 1:17.65 | |||||
15 | Alberte Crone Larsen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.27 | 1:17.67 | |||||
16 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | Greve Svømmeklub | 37.79 | 1:17.71 | |||||
17 | Amalie Backhausen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.09 | 1:17.90 | |||||
18 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | Køge Svømmeklub | 37.64 | 1:18.27 | |||||
19 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 37.63 | 1:18.38 | |||||
20 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 38.35 | 1:18.65 | |||||
21 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 38.16 | 1:19.11 | |||||
22 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.80 | 1:19.18 | |||||
23 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 38.46 | 1:19.61 | |||||
24 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.58 | 1:19.66 | |||||
25 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 39.49 | 1:19.83 | |||||
26 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.55 | 1:19.87 | |||||
27 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 39.32 | 1:19.88 | |||||
28 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.67 | 1:19.93 | |||||
29 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.74 | 1:20.55 | |||||
30 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.03 | 1:20.60 | |||||
31 | Katja Poulsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.05 | 1:20.82 | |||||
32 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.24 | 1:21.06 | |||||
33 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | Køge Svømmeklub | 39.48 | 1:21.16 | |||||
34 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 39.83 | 1:21.43 | |||||
35 | Viola Brandt-Brofeldt | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.82 | 1:22.04 | |||||
36 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.82 | 1:22.33 | |||||
37 | Sofie Larsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.01 | 1:22.81 | |||||
38 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 39.21 | 1:22.90 | |||||
39 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 41.22 | 1:23.26 | |||||
40 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 40.71 | 1:24.17 | |||||
41 | Marie Skole Sørensen | 2006 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.54 | 1:24.95 | |||||
42 | Wilma Nørgaard | 2006 | Vest-Brøndby | 41.65 | 1:24.98 | |||||
43 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.83 | 1:24.99 | |||||
44 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 42.29 | 1:25.42 | |||||
45 | Mathilde Willumsen | 2006 | Greve Svømmeklub | 42.05 | 1:26.57 | |||||
46 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.37 | 1:26.83 | |||||
47 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 44.21 | 1:29.57 | |||||
48 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.75 | 1:30.45 | |||||
49 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.40 | 1:31.25 | |||||
50 | Signe Gyldenkærne | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 44.75 | 1:32.58 | |||||
51 | Philippa Mitchell | 2006 | Orient Svømning | 45.80 | 1:33.30 | |||||
- | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | DSQ | SW 6.4 EFB V.75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:29 |