Results for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2018-2019
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 130 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 130, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.03 | 54.00 | |||||
2 | Nicklas Plank | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 27.59 | 57.61 | |||||
3 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 28.08 | 57.79 | |||||
4 | Oscar Isberg | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.18 | 57.97 | |||||
5 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.12 | 58.04 | |||||
6 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.18 | 58.18 | |||||
7 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | Greve Svømmeklub | 28.47 | 58.33 | |||||
8 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 28.46 | 58.75 | |||||
9 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.47 | 58.77 | |||||
10 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 28.53 | 58.93 | |||||
11 | Esben Rasmussen | 2004 | Vest-Brøndby | 28.08 | 59.46 | |||||
11 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | Greve Svømmeklub | 28.41 | 59.46 | |||||
13 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 28.69 | 59.54 | |||||
14 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 28.79 | 59.55 | |||||
15 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.68 | 59.65 | |||||
16 | Ettore Pesci | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.72 | 59.70 | |||||
17 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.76 | 59.78 | |||||
18 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.22 | 59.89 | |||||
19 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 28.01 | 1:00.04 | |||||
20 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.96 | 1:00.11 | |||||
21 | Alexander Marcus Englev | 2004 | Greve Svømmeklub | 28.50 | 1:00.13 | |||||
22 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.53 | 1:00.48 | |||||
23 | Johannes Forsbæk | 2004 | SVØM Korsør | 28.86 | 1:00.60 | |||||
24 | Emil Søby | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.51 | 1:00.75 | |||||
25 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 29.30 | 1:00.77 | |||||
26 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 29.72 | 1:01.28 | |||||
27 | Hjalte Petersen | 2004 | Næstved IF | 29.84 | 1:01.31 | |||||
28 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.98 | 1:01.39 | |||||
29 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.61 | 1:01.82 | |||||
30 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.95 | 1:01.96 | |||||
31 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.17 | 1:02.00 | |||||
32 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 30.15 | 1:02.25 | |||||
33 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 30.49 | 1:02.36 | |||||
34 | Viggo Prehn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.98 | 1:02.59 | |||||
35 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 31.20 | 1:04.12 | |||||
36 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 30.45 | 1:04.53 | |||||
37 | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 30.70 | 1:04.80 | |||||
38 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 31.04 | 1:04.81 | |||||
39 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 31.46 | 1:05.46 | |||||
40 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.84 | 1:07.69 | |||||
41 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 31.83 | 1:08.20 | |||||
- | Benjamin Koch Andersen | 2004 | Solrød Svømmeklub | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
- | Mikkel Christiansen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Løb 130, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Berlin | 2005 | Rønne Svømme Klub | 28.75 | 57.88 | |||||
2 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.32 | 58.64 | |||||
3 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 29.34 | 1:00.06 | |||||
4 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.60 | 1:00.73 | |||||
5 | Konrad Clausen | 2005 | SVØM Korsør | 29.62 | 1:00.79 | |||||
6 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 29.20 | 1:00.85 | |||||
7 | Nicholas Simson | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.49 | 1:01.26 | |||||
8 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.62 | 1:02.22 | |||||
9 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.53 | 1:02.64 | |||||
10 | Daniel Bastholm | 2005 | Greve Svømmeklub | 30.37 | 1:03.00 | |||||
11 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | SVØM Korsør | 30.79 | 1:03.10 | |||||
12 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.56 | 1:03.80 | |||||
13 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.46 | 1:04.66 | |||||
14 | Anders Thøgersen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 31.85 | 1:05.43 | |||||
15 | Theodor Møller | 2005 | Vest-Brøndby | 31.66 | 1:05.56 | |||||
16 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.77 | 1:05.95 | |||||
17 | Cilas Madsen | 2005 | Greve Svømmeklub | 31.52 | 1:06.00 | |||||
18 | Tao Tang | 2005 | Næstved IF | 32.04 | 1:06.17 | |||||
19 | Mads Sørensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.52 | 1:07.56 | |||||
20 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 32.58 | 1:07.82 | |||||
21 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 32.63 | 1:08.22 | |||||
22 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 33.31 | 1:08.89 | |||||
23 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | Vest-Brøndby | 33.41 | 1:10.08 | |||||
24 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.33 | 1:11.42 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:26 |