Results for Vest Junior/Senior Langbane
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 10 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Vest JuniorSenior Langbane | Udskriftsdato | 09 marts 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 08:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2019 |
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | DeltaSwim | 25.35 | ||||||
2 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub | 25.66 | ||||||
3 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 25.89 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 26.02 | ||||||
5 | Lasse Dall | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 26.03 | ||||||
6 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 26.13 | ||||||
7 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 26.29 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 26.38 | ||||||
8 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 26.38 | ||||||
10 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 26.45 | Deltager ikke i finalen | |||||
11 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 26.48 | ||||||
12 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 26.49 | ||||||
13 | Simon B. Jeppesen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 26.72 | ||||||
14 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 26.88 | ||||||
15 | Thor Brunsgaard | 2003 | Swim Team Neptun | 26.90 | Deltager ikke i finalen | |||||
16 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 26.92 | ||||||
17 | Andreas Kronborg | 2002 | Vejle Svømmeklub | 26.93 | ||||||
18 | Malthe Elkjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 26.97 | ||||||
19 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 26.98 | Deltager ikke i finalen | |||||
20 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Vejle Svømmeklub | 27.00 | ||||||
21 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 27.03 | ||||||
22 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 27.16 | ||||||
23 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 27.28 | ||||||
24 | Anton Borg Hjort | 2000 | Lyseng IF | 27.37 | ||||||
25 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 27.38 | ||||||
26 | Magnus B. Høgild | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 27.40 | ||||||
27 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 27.50 | ||||||
28 | Rune Nørgaard | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 27.53 | ||||||
29 | Martin Broch | 2001 | DeltaSwim | 27.58 | ||||||
30 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 27.63 | ||||||
31 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 27.64 | ||||||
31 | Laurits Sigaard | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 27.64 | ||||||
33 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 27.66 | ||||||
34 | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | 27.69 | ||||||
35 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 27.71 | ||||||
36 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 27.80 | ||||||
37 | Jeppe Egholm | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 27.81 | ||||||
38 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 27.83 | ||||||
39 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 27.86 | ||||||
40 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Vejle Svømmeklub | 27.88 | ||||||
41 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 27.96 | ||||||
42 | Mathias Knudsen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 28.00 | ||||||
43 | Sander Linde | 2002 | Ringe Svømme Klub | 28.05 | ||||||
44 | Tobias Boström | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 28.07 | ||||||
45 | Lawrence Langley | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 28.23 | ||||||
46 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 28.24 | ||||||
47 | Mikkel Riis | 2002 | Viborg Svømme Klub | 28.25 | ||||||
48 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.28 | ||||||
49 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Vejle Svømmeklub | 28.32 | ||||||
50 | Mikkel Stilling | 2003 | Thisted Svømmeklub | 28.37 | ||||||
51 | Magnus Mikkelsen | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 28.55 | ||||||
52 | Thomas Schiby | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 28.60 | ||||||
53 | Valdemar Wichmann | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 28.62 | ||||||
54 | Christian Lorey | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 28.91 | ||||||
55 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 28.98 | ||||||
56 | Emil Lykke Grann | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 29.07 | ||||||
57 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 29.23 | ||||||
58 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Odder Svømmeklub | 29.28 | ||||||
59 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | Swim Team Neptun | 29.36 | ||||||
60 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 29.60 | ||||||
61 | Malte Lyck Falk | 2003 | DeltaSwim | 30.12 | ||||||
62 | Axel Hvam | 2003 | Swim Team Neptun | 30.47 | ||||||
63 | Erik Ellemose Sørensen | 2002 | Svømmeklubben Grindsted | 30.58 | ||||||
64 | Dion Drejer Delaney | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.07 | ||||||
65 | Jeppe Haurum | 2003 | Svømmeklubben Grindsted | 31.67 | ||||||
- | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | Akut syg | ||||||
- | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub | DSQ | CR ben v15-50 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 marts 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:17 |