Resultat för Vest Junior/Senior Langbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 21 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest JuniorSenior Langbane | Udskriftsdato | 09 marts 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2019 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.67 2018-04-13 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Astrid Nielsen | 2002 | 664 | 34.61 | 1:13.48 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.18 | |||||||||
2 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 656 | 34.91 | 1:13.80 | Deltager ikke i finalen | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.37 | |||||||||
3 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 641 | 34.89 | 1:14.36 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.62 | |||||||||
4 | Nele Schulze | 2004 | 637 | 35.13 | 1:14.52 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:13.70 | |||||||||
5 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 596 | 35.89 | 1:16.19 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.60 | |||||||||
6 | Emilie Egerup | 2003 | 592 | 36.23 | 1:16.35 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.66 | |||||||||
6 | Johanne A Andersson | 2003 | 592 | 36.41 | 1:16.35 | |||||
H2Odense | 1:14.59 | |||||||||
8 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 579 | 35.91 | 1:16.94 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:15.88 | |||||||||
9 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 577 | 35.95 | 1:17.03 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:15.82 | |||||||||
10 | Laura Fogh | 2003 | 576 | 36.30 | 1:17.07 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:12.74 | |||||||||
11 | Cecilie Batz | 2003 | 575 | 36.24 | 1:17.08 | |||||
DeltaSwim | 1:15.57 | |||||||||
12 | Maiken Hougaard | 2002 | 573 | 36.57 | 1:17.21 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:15.97 | |||||||||
13 | Ida Kjærgaard | 2003 | 572 | 36.06 | 1:17.25 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:16.31 | |||||||||
14 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 563 | 36.79 | 1:17.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.26 | |||||||||
15 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 538 | 38.06 | 1:18.83 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:14.99 | |||||||||
16 | Freja Nicholas | 2000 | 529 | 37.48 | 1:19.29 | |||||
H2Odense | 1:16.84 | |||||||||
17 | Sarah Kildahl | 2004 | 525 | 37.09 | 1:19.47 | |||||
Lyseng IF | 1:17.57 | |||||||||
18 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | 524 | 37.10 | 1:19.52 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:19.05 | |||||||||
19 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 523 | 37.08 | 1:19.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.40 | |||||||||
20 | Helene Olesen | 2000 | 518 | 37.20 | 1:19.85 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:15.84 | |||||||||
21 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 517 | 38.67 | 1:19.89 | |||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:16.33 | |||||||||
21 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 517 | 37.53 | 1:19.89 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:16.33 | |||||||||
23 | Amalie Averhoff Møbes | 2002 | 517 | 37.07 | 1:19.90 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:19.13 | |||||||||
24 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 515 | 37.47 | 1:19.99 | |||||
IHF Svømning | 1:16.96 | |||||||||
25 | Cecilie Grøndal | 2002 | 514 | 37.81 | 1:20.01 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:20.50 | |||||||||
26 | Kristine Hülsen | 2002 | 511 | 37.50 | 1:20.20 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.58 | |||||||||
27 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 500 | 37.52 | 1:20.76 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.91 | |||||||||
28 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 486 | 37.14 | 1:21.53 | |||||
Swim Team Neptun | 1:18.55 | |||||||||
29 | Caroline Broholm | 2003 | 483 | 37.85 | 1:21.69 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:20.42 | |||||||||
30 | Mathilde Østergaard | 2004 | 483 | 37.56 | 1:21.73 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:19.42 | |||||||||
31 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 475 | 37.68 | 1:22.17 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:22.36 | |||||||||
32 | Eva Hjort | 2004 | 473 | 39.11 | 1:22.25 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:17.50 | |||||||||
33 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 469 | 38.93 | 1:22.51 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:19.86 | |||||||||
34 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 465 | 38.53 | 1:22.77 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:24.46 | |||||||||
35 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 462 | 38.43 | 1:22.95 | |||||
DeltaSwim | 1:19.22 | |||||||||
36 | Julia Harpøth | 2002 | 458 | 39.32 | 1:23.18 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:18.91 | |||||||||
37 | Freja Kruse | 2004 | 455 | 38.70 | 1:23.32 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:22.83 | |||||||||
38 | Sara Bundgaard | 2003 | 452 | 39.95 | 1:23.55 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.61 | |||||||||
39 | Clara Lynggaard | 2002 | 444 | 38.44 | 1:24.00 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:25.78 | |||||||||
40 | Nicoline Dyrman | 2004 | 443 | 38.88 | 1:24.12 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:21.33 | |||||||||
41 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 436 | 39.08 | 1:24.53 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.72 | |||||||||
42 | Laura Pedersen | 2004 | 433 | 39.57 | 1:24.75 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:22.49 | |||||||||
43 | Luna Holm Møller | 2004 | 429 | 40.67 | 1:24.98 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:24.55 | |||||||||
44 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | 422 | 39.81 | 1:25.45 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:22.83 | |||||||||
45 | Rose Pernille Simon | 2004 | 415 | 40.75 | 1:25.96 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:25.63 | |||||||||
46 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 414 | 41.04 | 1:26.01 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.84 | |||||||||
47 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 402 | 42.13 | 1:26.85 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:27.01 | |||||||||
48 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 396 | 40.64 | 1:27.30 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:22.19 | |||||||||
49 | Mille Winther | 2003 | 393 | 41.03 | 1:27.48 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:22.70 | |||||||||
50 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 392 | 41.15 | 1:27.57 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:26.00 | |||||||||
51 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 379 | 40.92 | 1:28.61 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:24.71 | |||||||||
52 | Maja Volke | 2002 | 354 | 41.42 | 1:30.61 | |||||
Swim Team Neptun | 1:23.31 | |||||||||
53 | Laura Christensen | 1997 | 302 | 45.10 | 1:35.58 | |||||
Lyseng IF | 1:31.66 | |||||||||
54 | Amalie Vinther | 1995 | 191 | 53.51 | 1:51.26 | |||||
Lyseng IF | 1:45.33 | |||||||||
- | Freya Ellehus | 2000 | DSQ | Fl flyben udsv v50 | ||||||
H2Odense | 1:18.64 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 marts 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:18 |