Results for Vest Junior/Senior Langbane
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest JuniorSenior Langbane | Udskriftsdato | 10 marts 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 17:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2019 |
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.00 2017-05-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 731 | 31.07 | 1:07.13 | 1:47.76 | 2:19.99 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:19.83 | |||||||||
2 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 702 | 30.51 | 1:06.68 | 1:48.07 | 2:21.88 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:18.39 | |||||||||
3 | Mia Borgensgaard | 2003 | 658 | 31.09 | 1:08.71 | 1:51.24 | 2:24.99 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:22.77 | |||||||||
4 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 620 | 31.90 | 1:10.35 | 1:52.74 | 2:27.87 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:24.11 | |||||||||
5 | Laura Marie Dige | 2004 | 590 | 32.70 | 1:10.31 | 1:55.01 | 2:30.36 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:29.90 | |||||||||
6 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 589 | 31.56 | 1:11.29 | 1:55.02 | 2:30.41 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:30.40 | |||||||||
7 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 581 | 31.96 | 1:12.65 | 1:55.90 | 2:31.08 | |||
H2Odense | 2:35.64 | |||||||||
8 | Sarah Bundgaard | 2003 | 560 | 31.78 | 1:10.71 | 1:57.21 | 2:33.00 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:31.95 | |||||||||
9 | Martha Bjerg | 2004 | 567 | 33.55 | 1:12.02 | 1:59.75 | 2:32.36 | |||
Lyseng IF | 2:31.71 | |||||||||
10 | Louise Hvarre | 2001 | 545 | 33.24 | 1:13.51 | 2:00.27 | 2:34.38 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:30.62 | |||||||||
11 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 539 | 33.39 | 1:13.78 | 1:59.34 | 2:34.95 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:34.18 | |||||||||
12 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 531 | 33.99 | 1:15.22 | 1:58.76 | 2:35.68 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:35.23 | |||||||||
13 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 529 | 32.97 | 1:16.06 | 1:59.05 | 2:35.87 | |||
IHF Svømning | 2:35.65 | |||||||||
14 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 514 | 32.56 | 1:14.85 | 2:00.83 | 2:37.40 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:29.52 | |||||||||
15 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 506 | 32.25 | 1:15.42 | 2:01.88 | 2:38.21 | |||
DeltaSwim | 2:38.09 | |||||||||
16 | Emilie Egerup | 2003 | 500 | 33.51 | 1:19.47 | 2:02.48 | 2:38.80 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:31.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 10 marts 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:07 |