Resultater for Vest Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 32 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vest JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Vejle |
|
Udskriftstidspunkt |
11:41 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Alexander Gliese (1997) 2:00.49 2018-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kasper Schultz |
1995 |
|
635 |
30.40 |
1:03.95 |
1:36.95 |
|
2:10.15 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:00.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
|
606 |
30.77 |
1:04.32 |
1:38.36 |
|
2:12.24 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:05.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rasmus Nørfjand |
2000 |
|
583 |
31.41 |
1:05.29 |
1:40.14 |
|
2:13.95 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:01.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christian L H Frederiksen |
2001 |
|
574 |
31.78 |
1:05.86 |
1:40.62 |
|
2:14.63 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:06.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
|
573 |
31.63 |
1:05.96 |
1:40.65 |
|
2:14.70 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marius Nørgaard |
2001 |
|
543 |
32.17 |
1:06.89 |
1:42.60 |
|
2:17.11 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
|
541 |
31.87 |
1:06.78 |
1:42.22 |
|
2:17.35 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
|
537 |
31.81 |
1:07.63 |
1:42.83 |
|
2:17.65 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:04.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
|
526 |
33.18 |
1:09.19 |
1:44.78 |
|
2:18.59 |
|
|
Lyseng IF |
2:14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Morten Baxter |
1996 |
|
518 |
33.25 |
1:08.88 |
1:43.71 |
|
2:19.32 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
2:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mads Kloster |
2002 |
|
510 |
31.58 |
1:07.49 |
1:43.41 |
|
2:20.05 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:08.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Frederik Venø Elling |
2003 |
|
506 |
33.16 |
1:08.67 |
1:44.99 |
|
2:20.41 |
Deltager ikke i finalen |
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Thomas Schiby |
2001 |
|
481 |
33.33 |
1:10.23 |
1:46.16 |
|
2:22.82 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
|
481 |
32.71 |
1:08.77 |
1:45.79 |
|
2:22.84 |
|
|
H2Odense |
2:18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anders Rasmussen |
2001 |
|
478 |
33.44 |
1:10.32 |
1:46.47 |
|
2:23.14 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ejnar Truelsen |
2002 |
|
476 |
32.75 |
1:07.21 |
1:44.36 |
|
2:23.25 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Lukas Stæhr Bentsen |
2003 |
|
465 |
34.53 |
1:11.67 |
1:48.27 |
|
2:24.36 |
|
|
H2Odense |
2:18.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
August B Bjerregaard |
2003 |
|
465 |
35.02 |
1:12.72 |
1:49.36 |
|
2:24.46 |
|
|
H2Odense |
2:26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Daniel Østerballe |
2003 |
|
464 |
33.76 |
1:09.46 |
1:47.47 |
|
2:24.52 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Daniel Gallacher |
2002 |
|
463 |
33.43 |
1:09.34 |
1:47.30 |
|
2:24.67 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Mads Stamholt |
2003 |
|
462 |
34.19 |
1:11.26 |
1:48.49 |
|
2:24.69 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:24.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jonas Kjær |
2003 |
|
454 |
33.23 |
1:10.24 |
1:47.80 |
|
2:25.58 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Lucas Grinderslev |
2001 |
|
449 |
33.64 |
1:11.16 |
1:49.63 |
|
2:26.12 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
2:22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Emil Frydenholm |
2002 |
|
439 |
35.20 |
1:12.19 |
1:49.96 |
|
2:27.25 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:21.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Nicklas B. Christensen |
2002 |
|
430 |
34.00 |
1:11.46 |
1:49.69 |
|
2:28.26 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:21.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Christian Oxenvad |
2003 |
|
405 |
36.29 |
1:14.41 |
1:53.80 |
|
2:31.20 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:29.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 marts 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:41 |
|