Results for Vest Junior/Senior Langbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag kl. 09.00
Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest JuniorSenior Langbane | Udskriftsdato | 09 marts 2019 | |||
Stævne by | Vejle | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Vejle Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 marts 2019 |
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 694 | 31.33 | 1:05.48 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:02.42 | |||||||||
2 | Pernille Rasmussen | 1996 | 664 | 31.97 | 1:06.48 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.56 | |||||||||
3 | Cecilie Grøndal | 2002 | 661 | 32.03 | 1:06.56 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.90 | |||||||||
4 | Rebecca E. Jacobsen | 2003 | 660 | 32.19 | 1:06.60 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:04.25 | |||||||||
5 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 618 | 32.84 | 1:08.06 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.32 | |||||||||
6 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 606 | 34.07 | 1:08.52 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:07.08 | |||||||||
7 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 594 | 33.94 | 1:08.96 | |||||
H2Odense | 1:08.03 | |||||||||
8 | Marie Christensen | 2002 | 592 | 33.50 | 1:09.07 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.37 | |||||||||
9 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 588 | 33.89 | 1:09.22 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.50 | |||||||||
10 | Line J. V. Hededal | 2001 | 585 | 32.77 | 1:09.33 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vejle Svømmeklub | 1:07.52 | |||||||||
11 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 582 | 33.60 | 1:09.46 | Deltager ikke i finalen | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:07.21 | |||||||||
12 | Marlene Reitan | 2003 | 571 | 34.14 | 1:09.89 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.06 | |||||||||
13 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 566 | 33.66 | 1:10.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.56 | |||||||||
14 | Isabella Bach | 2002 | 561 | 34.05 | 1:10.32 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:08.26 | |||||||||
15 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 555 | 34.16 | 1:10.56 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:07.79 | |||||||||
16 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 552 | 34.13 | 1:10.67 | |||||
Kolding SK | 1:09.33 | |||||||||
17 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 552 | 34.69 | 1:10.69 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.98 | |||||||||
18 | Camilla Ottesen | 2000 | 546 | 34.27 | 1:10.94 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.47 | |||||||||
19 | Julie Dumstrei | 2004 | 543 | 34.61 | 1:11.08 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:12.12 | |||||||||
20 | Cecilie Christiansen | 2003 | 541 | 34.36 | 1:11.18 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:08.17 | |||||||||
21 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 540 | 35.02 | 1:11.19 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:07.80 | |||||||||
22 | Frida Saks Justesen | 2004 | 535 | 35.30 | 1:11.42 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.65 | |||||||||
23 | Laura Marie Dige | 2004 | 531 | 35.51 | 1:11.58 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:10.93 | |||||||||
24 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 523 | 34.52 | 1:11.96 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.25 | |||||||||
25 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 520 | 33.78 | 1:12.10 | |||||
DeltaSwim | 1:09.39 | |||||||||
26 | Mille C. Berg | 2001 | 516 | 35.03 | 1:12.29 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.10 | |||||||||
27 | Caroline Madsen | 2004 | 509 | 35.01 | 1:12.61 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:12.18 | |||||||||
28 | Lærke Asmussen | 2003 | 502 | 35.54 | 1:12.96 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:11.24 | |||||||||
29 | Anna Toft Petersen | 2004 | 498 | 35.69 | 1:13.13 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.89 | |||||||||
30 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 498 | 35.25 | 1:13.17 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:10.60 | |||||||||
31 | Kathrine Weide | 2004 | 496 | 34.97 | 1:13.25 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:08.87 | |||||||||
32 | Amalie Bærentsen | 2000 | 491 | 35.70 | 1:13.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.87 | |||||||||
33 | Louise Houe Andersen | 2003 | 486 | 36.50 | 1:13.77 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.81 | |||||||||
34 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 485 | 36.06 | 1:13.81 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:12.97 | |||||||||
35 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 484 | 36.17 | 1:13.85 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.43 | |||||||||
36 | Frederikke Møller Pederse | 2002 | 477 | 35.73 | 1:14.19 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:16.20 | |||||||||
37 | Sarah Carugati | 2004 | 477 | 35.10 | 1:14.20 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:07.91 | |||||||||
38 | Sofia Ingeberg | 2002 | 476 | 35.47 | 1:14.27 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.98 | |||||||||
39 | Sarah Bundgaard | 2003 | 473 | 36.07 | 1:14.42 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.55 | |||||||||
40 | Nikoline Østerberg | 2000 | 471 | 36.24 | 1:14.50 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:08.30 | |||||||||
41 | Clara Skrydstrup | 2004 | 471 | 35.97 | 1:14.52 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.29 | |||||||||
42 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 470 | 36.17 | 1:14.59 | |||||
Swim Team Neptun | 1:11.40 | |||||||||
43 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 468 | 36.64 | 1:14.67 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:12.79 | |||||||||
44 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 466 | 36.04 | 1:14.77 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:11.00 | |||||||||
45 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 463 | 35.96 | 1:14.94 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.54 | |||||||||
46 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 463 | 36.79 | 1:14.96 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:12.19 | |||||||||
47 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 450 | 36.30 | 1:15.66 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:12.45 | |||||||||
48 | Selma Lindberg | 2003 | 441 | 37.52 | 1:16.15 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.89 | |||||||||
49 | Amalie Holst | 2004 | 441 | 36.98 | 1:16.16 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:14.62 | |||||||||
50 | Amalie Juul Jakobsen | 2003 | 430 | 37.74 | 1:16.84 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:14.93 | |||||||||
51 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 429 | 36.87 | 1:16.85 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:18.02 | |||||||||
52 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 426 | 38.05 | 1:17.07 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:14.81 | |||||||||
53 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 426 | 37.41 | 1:17.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.28 | |||||||||
54 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | 422 | 37.17 | 1:17.27 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:14.76 | |||||||||
55 | Selma Skipper | 2004 | 419 | 37.00 | 1:17.46 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:21.91 | |||||||||
56 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 418 | 37.28 | 1:17.54 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:15.03 | |||||||||
57 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 411 | 36.20 | 1:17.95 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:12.87 | |||||||||
58 | Victoria Broch | 2004 | 405 | 38.33 | 1:18.39 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:17.90 | |||||||||
59 | Nanna Svensgaard | 2004 | 385 | 38.10 | 1:19.71 | |||||
Struer Svømmeklub | 1:19.37 | |||||||||
60 | Mie Trothe | 1998 | 324 | 40.72 | 1:24.40 | |||||
Lyseng IF | 1:27.65 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 marts 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:42 |