Tulokset FynRundt1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag d. 6/10-2018
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:21 | |||
Arrangør | FREM | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 oktober 2018 |
Løb 17, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nina Seirup | 2005 | 355 | 37.97 | 1:20.02 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:20.70 | |||||||||
2 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 321 | 40.25 | 1:22.70 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:26.32 | |||||||||
3 | Freya Isabel Christensen | 2005 | 318 | 39.61 | 1:23.01 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:27.03 | |||||||||
4 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 288 | 38.70 | 1:25.72 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:22.21 | |||||||||
5 | Christine Mols | 2006 | 285 | 41.76 | 1:26.02 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:26.37 | |||||||||
6 | Amalie F. Piiters | 2006 | 280 | 39.39 | 1:26.62 | |||||
H2Odense | 1:37.31 | |||||||||
7 | Laura Riber Memborg | 2004 | 261 | 39.20 | 1:28.66 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:34.28 | |||||||||
8 | Mathilde Vestergaard | 2006 | 247 | 44.26 | 1:30.20 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:32.30 | |||||||||
9 | Cathrine Høst | 2004 | 240 | 42.64 | 1:31.12 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:27.45 | |||||||||
10 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 225 | 43.09 | 1:33.13 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:32.42 | |||||||||
11 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | 222 | 44.67 | 1:33.57 | |||||
Frem Odense | 1:38.91 | |||||||||
12 | Emma Christensen | 2002 | 219 | 44.09 | 1:33.90 | |||||
Tommerup Svømme Klub | 1:34.61 | |||||||||
13 | Anna Mathilde Kruse | 2006 | 217 | 45.81 | 1:34.21 | |||||
Frem Odense | 1:53.21 | |||||||||
14 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | 216 | 44.52 | 1:34.39 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:37.43 | |||||||||
15 | Victoria Juul Larsen | 2006 | 209 | 45.72 | 1:35.46 | |||||
Frem Odense | 1:37.26 | |||||||||
16 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | 205 | 47.89 | 1:36.00 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:35.72 | |||||||||
17 | Sille Grønfeldt | 2008 | 205 | 46.45 | 1:36.06 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:39.69 | |||||||||
18 | Liva Vangsgaard | 2006 | 203 | 44.95 | 1:36.42 | |||||
Frem Odense | 1:55.32 | |||||||||
19 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 201 | 44.08 | 1:36.65 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:33.71 | |||||||||
20 | Dagmar Stahl | 2007 | 189 | 47.14 | 1:38.73 | |||||
H2Odense | 1:45.74 | |||||||||
20 | Mille Buch | 2006 | 189 | 45.11 | 1:38.73 | |||||
H2Odense | 1:36.54 | |||||||||
22 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 180 | 46.02 | 1:40.31 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:39.52 | |||||||||
23 | Laura Rasmussen | 2005 | 177 | 49.42 | 1:40.89 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:46.46 | |||||||||
24 | Kim Hanh Vu | 2004 | 167 | 51.76 | 1:42.77 | |||||
Frem Odense | 1:45.67 | |||||||||
25 | Freja Funder | 2002 | 160 | 50.81 | 1:44.18 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:42.27 | |||||||||
26 | Marie Hartmann Johansen | 2007 | 160 | 49.69 | 1:44.20 | |||||
Frem Odense | 1:50.50 | |||||||||
27 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 142 | 52.44 | 1:48.57 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:44.46 | |||||||||
28 | Sofie Bak | 2008 | 137 | 51.54 | 1:49.92 | |||||
Ringe Svømme Klub | 2:03.85 | |||||||||
29 | Frida Steen Mühring | 2009 | 129 | 52.03 | 1:52.09 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:00.16 | |||||||||
30 | Olivia Funder | 2006 | 128 | 56.82 | 1:52.32 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 2:00.87 | |||||||||
31 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 120 | 53.94 | 1:54.62 | |||||
H2Odense | 1:52.54 | |||||||||
32 | Frederikke Ekholdt | 2007 | 120 | 57.08 | 1:54.78 | |||||
H2Odense | ||||||||||
33 | Lea Romer Jørgensen | 2008 | 109 | 56.45 | 1:58.31 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 2:02.58 | |||||||||
34 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | 105 | 55.82 | 1:59.98 | |||||
Frem Odense | 2:15.71 | |||||||||
35 | Katrine Vølund | 2008 | 101 | 58.95 | 2:01.37 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:13.76 | |||||||||
36 | Signe Christiansen | 2008 | 85 | 1:00.94 | 2:08.87 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:06.51 | |||||||||
37 | Elvira Køstner Kristensen | 2008 | 80 | 1:04.39 | 2:11.38 | |||||
Frem Odense | 2:19.44 | |||||||||
38 | Sisse Plaugborg | 2009 | 67 | 1:04.71 | 2:19.27 | |||||
Ringe Svømme Klub | 2:18.66 | |||||||||
39 | Kamilla Hårbøl | 2008 | 61 | 1:09.08 | 2:23.19 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 2:34.89 | |||||||||
- | Ella Krogager Jensen | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 2:04.75 | |||||||||
- | Nanna Steen Mühring | 2009 | DSQ | Indadvendte fød56m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:02.09 | |||||||||
- | Oceane Cailho | 2008 | DSQ | Asykron arme60m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:59.42 | |||||||||
- | Sara Lund Larsen | 2008 | DSQ | Asykron ben70-75m | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:04.47 | |||||||||
- | Sofia Mortensen | 2007 | DSQ | Ej samt berør75m | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 1:43.61 | |||||||||
- | Thea Keinicke | 2007 | DSQ | Afslut på mave50m | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 06 oktober 2018 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 12:21 |