Resultat för Hillerød Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup | Udskriftsdato | 24 november 2018 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:57 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1951-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svømmeklub | 32.23 | ||||||
2 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 32.51 | ||||||
3 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.33 | ||||||
4 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 36.22 | ||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maj Jensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 31.30 | ||||||
2 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 32.27 | ||||||
3 | Josephine Gribsvad | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 33.11 | ||||||
4 | Karoline K. Larsen | 2004 | Farum Svømmeklub | 33.45 | ||||||
5 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 34.60 | ||||||
6 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 34.76 | ||||||
7 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.11 | ||||||
8 | Laura Jørgensen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 35.30 | ||||||
9 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.83 | ||||||
10 | Amalie Lund | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 38.24 | ||||||
11 | Ebba Jakobsson | 2004 | SK Stimmet | 39.35 | ||||||
12 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 41.69 | ||||||
- | Amalie Klitten | 2004 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.61 | ||||||
2 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 35.30 | ||||||
3 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 35.37 | ||||||
4 | Mathilde Rømer | 2006 | Farum Svømmeklub | 36.32 | ||||||
5 | Caroline Henning | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 36.73 | ||||||
6 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 36.94 | ||||||
7 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 37.85 | ||||||
8 | Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 38.50 | ||||||
9 | Isabella El-Nagdy | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 38.80 | ||||||
10 | Sofie Bierbaum-Pedersen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.91 | ||||||
11 | Emily Hansen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 39.00 | ||||||
12 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 39.55 | ||||||
13 | Clara Lövenkjaer | 2006 | SK Stimmet | 40.58 | ||||||
14 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 40.91 | ||||||
15 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 41.11 | ||||||
16 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 41.71 | ||||||
17 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 43.26 | ||||||
18 | Nora Levin | 2005 | SK Stimmet | 49.73 | ||||||
- | Mathilde Thor Møller | 2005 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida Gram Peters | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 39.60 | ||||||
2 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 40.87 | ||||||
3 | Ellen Lunn | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 41.77 | ||||||
4 | Emilie Dommer | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 41.87 | ||||||
5 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 43.00 | ||||||
6 | Anna Bruun-Møller | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 43.23 | ||||||
7 | Tia Sofie Mogensen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 43.97 | ||||||
8 | Signe Nilsson | 2008 | SK Stimmet | 44.34 | ||||||
9 | Yasmin Thomsen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 44.56 | ||||||
10 | Nicoline B. Cederlund | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 45.50 | ||||||
11 | Camilla Schnabl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 45.81 | ||||||
12 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 45.92 | ||||||
13 | Patricia Christensen | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.44 | ||||||
14 | Gabriella Ljungdahl | 2008 | SK Stimmet | 46.47 | ||||||
14 | Liya Arnholtz | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 46.47 | ||||||
16 | Emily Amalie Jensen | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 46.61 | ||||||
17 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 47.06 | ||||||
18 | Anna Søjberg Madsen | 2008 | Helsinge Svømmeklub | 49.10 | ||||||
19 | Ida Fiala Kohl | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 50.42 | ||||||
20 | Cecilia Falkenstrøm | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 52.20 | ||||||
21 | Viktoria Illemann | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 52.68 | ||||||
22 | Rosamarie Grevelund | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 55.00 | ||||||
23 | Esther Johannessen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 55.66 | ||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Leander Søltoft | 2010 | Hillerød Svømmeklub | 48.98 | ||||||
2 | Therese Dommer | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 49.10 | ||||||
3 | Livia Berggen | 2009 | SK Stimmet | 50.34 | ||||||
4 | Anna Søltoft | 2010 | Hillerød Svømmeklub | 54.40 | ||||||
5 | Nicoline Boesgaard | 2009 | Frederiksværk Svømmeklub | 58.87 | ||||||
6 | Thilde Ptak | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 59.00 | ||||||
- | Mai Schou | 2010 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 24 november 2018 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:57 |