Tulokset Mastersmestaruusuinnit (50m) 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
12:30 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Pyrrö |
1941 |
|
286 |
1:06.35 |
|
|
|
2:19.31 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pirkko Siikarla |
1946 |
|
208 |
1:10.91 |
|
|
|
2:23.77 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Raija Vainionpää |
1948 |
|
145 |
1:19.41 |
|
|
|
2:42.11 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sirpa Visakoski |
1952 |
|
270 |
56.65 |
|
|
|
1:55.11 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:46.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Päivi Lairola |
1958 |
|
514 |
45.68 |
|
|
|
1:33.00 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pirkko Hankonen |
1963 |
|
545 |
41.27 |
|
|
|
1:27.17 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elena Kuzhela |
1960 |
|
438 |
45.59 |
|
|
|
1:33.78 |
|
|
Neva Stars |
1:34.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anu Ilander |
1968 |
|
658 |
38.14 |
|
|
|
1:19.64 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anne-Mari Käräjämies |
1964 |
|
497 |
42.19 |
|
|
|
1:27.44 |
|
|
Hydra Platypus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tiia Kujala |
1968 |
|
436 |
45.16 |
|
|
|
1:31.33 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Riina Ots |
1964 |
|
380 |
48.78 |
|
|
|
1:35.59 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
1:36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anu Lajunen |
1966 |
|
253 |
53.19 |
|
|
|
1:49.51 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:48.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tatiana Abu Nijmeh |
1965 |
|
108 |
1:07.97 |
|
|
|
2:25.16 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
2:39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna Soininen |
1973 |
|
536 |
39.71 |
|
|
|
1:22.82 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mari Kasvio |
1970 |
|
502 |
40.27 |
|
|
|
1:24.64 |
|
|
Cetus Espoo |
1:21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hanna-Greta Puurtinen |
1970 |
|
392 |
44.98 |
|
|
|
1:31.93 |
|
|
Koovee |
1:28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mia Löija |
1972 |
|
353 |
45.29 |
|
|
|
1:35.22 |
|
|
Simmis Wanda |
1:32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raakel Luoto |
1975 |
|
894 |
33.14 |
|
|
|
1:07.14 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tiina Lehtonen |
1983 |
|
411 |
39.77 |
|
|
|
1:22.99 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Paula Niinimäki |
1981 |
|
385 |
40.02 |
|
|
|
1:24.85 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johanna Malmsten |
1982 |
|
143 |
54.83 |
|
|
|
1:58.06 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:52.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Sillanpää |
1986 |
|
440 |
38.79 |
|
|
|
1:21.17 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arja Räsänen |
1984 |
|
440 |
37.95 |
|
|
|
1:21.19 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maria Muukkonen |
1986 |
|
379 |
40.44 |
|
|
|
1:25.31 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elina Luttunen |
1986 |
|
234 |
46.76 |
|
|
|
1:40.16 |
|
|
Swimming Team Rauma |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Heli Karhunen |
1985 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna-Riina Hiltunen |
1991 |
|
556 |
35.62 |
|
|
|
1:14.88 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Janina Lehti |
1990 |
|
201 |
49.72 |
|
|
|
1:45.14 |
|
|
Swimming Team Rauma |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
12:30 |
|