2020-09-26   22:46:18
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Mastersmestaruusuinnit (50m) 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai-ilta

Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  19:16   
  Järjestäjä  ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 lokakuu 2018         
 
 
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pirkko Siikarla  1946    366  2:00.67  4:10.75  6:17.48    8:16.16   
  Uintiklubi Nereus  9:03.88                 
                     
Barbro Grufman  1948    353  2:00.64  4:10.51  6:18.55    8:21.99   
  Hellas Simklubb  8:40.91                 
                     
Liisa Kivimäki  1948    279  2:06.92  4:24.27  6:44.52    9:03.09   
  Hydra Platypus  9:53.53                 
                     
 
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maritta Kurki  1952    479  1:33.75  3:19.85  5:05.13    6:46.37   
  Lahden Kaleva  6:44.54                 
                     
Kaarina Markkula  1952    466  1:35.27  3:19.92  5:05.97    6:50.00   
  Cetus Espoo  6:48.55                 
                     
 
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Päivi Lairola  1958    416  1:30.21  3:13.82  4:59.51    6:41.60   
  Aurajoen Uinti  6:40.10                 
                     
Leena Kaseva  1954    399  1:37.66  3:22.11  5:06.15    6:46.99   
  Cetus Espoo  7:08.87                 
                     
Merja Salonen-Piira  1958    314  1:45.66  3:38.70  5:32.53    7:20.76   
  Koovee  7:50.00                 
                     
 
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liisa Tirkkonen  1963    347  1:35.94  3:19.02  5:02.27    6:43.22   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  6:47.12                 
                     
Maikki Torsti  1963    278  1:37.54  3:29.64  5:23.65    7:13.74   
  Cetus Espoo  6:40.00                 
                     
 
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anne-Mari Käräjämies  1964    653  1:15.08  2:37.75  4:02.64    5:23.38   
  Hydra Platypus  5:19.94                 
                     
Lena Brunnberg  1965    479  1:24.87  2:57.08  4:29.52    5:58.47   
  Upsala Simsällskap  5:50.47                 
                     
Satu Hyvärinen  1967    478  1:22.33  2:54.05  4:27.46    5:58.73   
  Swimming Team Rauma  5:48.00                 
                     
Riina Ots  1964    396  1:31.03  3:10.61  4:48.73    6:22.16   
  Meisterujumise U-Klubi  6:35.23                 
                     
Tiia Kujala  1968    363  1:31.17  4:06.72  4:57.80    6:33.35   
  Oulun Uinti 1906  6:24.17                 
                     
Marjut Hyvönen  1966    361  1:31.76  4:06.71  5:47.82    6:34.15   
  Tuusulan Uimaseura  6:19.11                 
                     
 
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Päivi Steffen  1971    521  1:18.07  2:46.23  4:15.23    5:41.63   
  Simmis Wanda  5:42.38                 
                     
Mari Kasvio  1970    520  1:20.00  2:48.12  4:16.88    5:41.85   
  Cetus Espoo  5:50.00                 
                     
Carrie Turunen  1973    433  1:25.46  3:45.78  5:18.73    6:03.33   
  Cetus Espoo  6:08.27                 
                     
Claire Gould  1973    431  1:21.43  3:45.97  5:21.64    6:03.91   
  Helsingfors Simsällskap  6:28.00                 
                     
Imke Höfling  1970    425  1:27.97  3:03.92  4:38.01    6:05.52   
  Kuopion Uimaseura  5:58.13                 
                     
Laura Cankar  1973    338  1:35.76  3:18.76  5:00.26    6:34.71   
  Cetus Espoo  6:43.54                 
                     
Merja Lundberg  1970    217  1:46.12  3:45.06  5:43.82    7:37.42   
  Aurajoen Uinti  7:30.00                 
                     
 
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Satu Rahkonen  1977    693  1:08.48  2:25.39  3:43.73    4:56.94   
  Cetus Espoo  5:02.42                 
                     
Kaisa Männistö  1978    535  1:15.38  2:38.59  4:02.86    5:23.64   
  Kankaanpään Uimarit  5:26.35                 
                     
Mervi Hillukkala  1978    403  1:21.77  3:39.98  5:12.52    5:55.80   
  Haukiputaan Heitto  6:04.74                 
                     
Sarri Sipilä  1977    249  1:40.76  3:30.12  5:17.28    6:57.78   
  Swimming Jyväskylä  7:15.00                 
                     
Raisa Friberg  1976    239  1:35.58  3:25.96  5:15.92    7:03.38   
  Simmis Wanda  6:47.89                 
                     
Tanja Kaasinen  1978    223  1:44.62  3:37.04  5:27.25    7:13.04   
  Tuusulan Uimaseura  6:40.30                 
                     
Heli Nivala  1975    219  1:38.47  3:30.03  5:24.19    7:15.55   
  Hyvinkään Uimaseura  8:00.00                 
                     
 
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vera Strömsholm  1983    567  1:16.31  2:38.84  4:01.46    5:21.45   
  Simmis Wanda  5:25.86                 
                     
Meri Viljanen  1980    448  1:20.60  2:49.70  4:19.59    5:47.80   
  Hydra Platypus  5:47.02                 
                     
Tiina Lehtonen  1983    372  1:25.60  3:48.10  5:23.31    6:09.86   
  Järvenpään Uintiklubi  6:20.00                 
                     
 
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ira Uusoksa  1987    642  1:08.80  2:25.78  3:43.92    4:59.80   
  Helsingfors Simsällskap  5:00.00                 
                     
Karine Gagnon  1985    538  1:16.13  2:36.86  3:56.87    5:17.89   
  Aurajoen Uinti  5:04.81                 
                     
Kim Petterson  1988    495  1:15.97  2:38.34  4:02.31    5:26.77   
  Hellas Simklubb  5:37.32                 
                     
Salla Valtari  1985    419  1:19.91  3:35.85  5:04.58    5:45.37   
  Helsingfors Simsällskap  6:00.81                 
                     
Anna-Liisa Virtanen  1985    295  1:29.10  3:09.02  4:50.36    6:28.42   
  Hämeenlinnan Uimaseura  6:31.71                 
                     
Jonna Kokkonen  1984    274  1:30.78  3:14.34  4:59.07    6:38.17   
  Hämeenlinnan Uimaseura  6:40.00                 
                     
Elina Luttunen  1986    252  1:31.50  3:14.71  5:02.66    6:48.98   
  Swimming Team Rauma  6:30.00                 
                     
 
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Noora Kollanus  1991    691  1:07.17  2:21.75  3:37.18    4:52.45   
  Cetus Espoo  5:10.00                 
                     
Miia Hurskainen  1992    652  1:08.13  2:23.82  3:41.30    4:58.20   
  Kuopion Uimaseura  4:57.14                 
                     
Hannele Koivula  1990    374  1:20.41  2:53.09  4:26.81    5:58.83   
  Swimming Team Rauma  5:47.55                 
                     
Emma Kyrklund  1991    312  1:25.02  3:51.99  5:32.41    6:21.00   
  ORCA Helsinki  6:10.00                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  19:16 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner