Resultater for Aalborg Cup 2009
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2009 | Udskriftsdato | 29 november 2009 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 09:09 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub |
Løb 19, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre |
Drenge 14 år og y. Martin Terp Olesen Struer Svømmeklub 0:25.49 2008 |
Drenge 15 og 16 år Simon S. Jensen Silkeborg Svømmeklub 0:24.32 2004 |
Herrer junior/senior Simon S. Jensen Aalborg Svømmeklub 0:23.26 2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 26.01 | ||||||
2 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 26.69 | ||||||
3 | Simon Underlien | 1995 | Horsens Svømmeklub | 26.90 | ||||||
4 | Michael R. Olesen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 26.98 | ||||||
5 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 27.06 | ||||||
6 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 27.14 | ||||||
7 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 27.41 | ||||||
8 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 27.61 | ||||||
9 | Mads Sørensen | 1995 | Delta Svøm | 27.75 | ||||||
10 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | IHF Svømning | 27.79 | ||||||
11 | Thomas Pedersen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 27.83 | ||||||
12 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 27.85 | ||||||
13 | Jonas Vilhelmsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 28.02 | ||||||
14 | Oliver Sørensen | 1996 | Delta Svøm | 28.07 | ||||||
15 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 28.36 | ||||||
16 | Andreas Hvid Andersen | 1995 | IHF Svømning | 28.40 | ||||||
17 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 28.51 | ||||||
18 | Anders Fly | 1995 | Brønderslev SK08 | 28.91 | ||||||
19 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.94 | ||||||
20 | Sebastian Friis | 1995 | IHF Svømning | 29.22 | ||||||
21 | Martin Olsen | 1995 | Hobro Svømmeklub | 29.36 | ||||||
22 | Mads Norking | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.73 | ||||||
23 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.99 | ||||||
24 | Mathias Johannsen | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 30.15 | ||||||
25 | Mathias Ingemann Christia | 1995 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.20 | ||||||
26 | Daniel Harsfort | 1996 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.40 | ||||||
27 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 30.46 | ||||||
28 | Nicolaj Thostrup | 1995 | Viborg Svømme Klub | 30.50 | ||||||
29 | Victor Pedersen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 30.53 | ||||||
30 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 30.56 | ||||||
31 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 30.62 | ||||||
32 | Daniel Luo | 1996 | Viborg Svømme Klub | 30.68 | ||||||
33 | Frederik Overbye | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.72 | ||||||
34 | Casper G. Kristensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 30.84 | ||||||
35 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 31.06 | ||||||
36 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 31.23 | ||||||
37 | Thomas W. Jensen | 1995 | Hobro Svømmeklub | 31.27 | ||||||
38 | Mathias Madsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 31.29 | ||||||
39 | Ricco Gade | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 31.42 | ||||||
40 | Jacob Adolfsen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 31.52 | ||||||
41 | Ditlev Balle | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.54 | ||||||
42 | Jens Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 31.60 | ||||||
43 | Peter Højberg | 1996 | Hobro Svømmeklub | 31.87 | ||||||
44 | Rasmus Munk Jensen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.94 | ||||||
45 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.09 | ||||||
46 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 32.20 | ||||||
47 | Thomas Bie Westphael | 1995 | IHF Svømning | 32.28 | ||||||
48 | Phillip W. Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 32.32 | ||||||
49 | Kasper V Hansen | 1996 | Brønderslev SK08 | 32.58 | ||||||
50 | Jacob Pedersen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 32.79 | ||||||
51 | Victor Christensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 32.86 | ||||||
52 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 33.03 | ||||||
53 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 33.38 | ||||||
54 | Emil A. Simonsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 33.53 | ||||||
54 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 33.53 | ||||||
56 | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | 33.57 | ||||||
57 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 33.88 | ||||||
58 | Phillip Lundquist | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 34.00 | ||||||
59 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 34.09 | ||||||
60 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 35.01 | ||||||
61 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 35.06 | ||||||
- | Jesper Grønlund Larsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 19, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Drenge 14 år og y. Martin Terp Olesen Struer Svømmeklub 0:25.49 2008 |
Drenge 15 og 16 år Simon S. Jensen Silkeborg Svømmeklub 0:24.32 2004 |
Herrer junior/senior Simon S. Jensen Aalborg Svømmeklub 0:23.26 2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 25.87 | ||||||
2 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 26.02 | ||||||
3 | Jacob Hedensted | 1993 | Horsens Svømmeklub | 26.11 | ||||||
4 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 26.18 | ||||||
5 | Steffen L. Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 26.29 | ||||||
6 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 26.31 | ||||||
7 | Sebastian Tracey | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 26.41 | ||||||
8 | Matias Engdal Christensen | 1993 | Lyseng IF | 26.54 | ||||||
9 | Sebastian Strandberg | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 26.55 | ||||||
10 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 26.61 | ||||||
11 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 26.63 | ||||||
11 | Jacob Moos Larsen | 1993 | Viborg Svømme Klub | 26.63 | ||||||
13 | Søren Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 26.79 | ||||||
13 | Dennis Petersen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 26.79 | ||||||
15 | Daniel Peschardt | 1993 | Thisted Svømmeklub | 26.93 | ||||||
16 | Jais Odgaard Nielsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 27.03 | ||||||
17 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 27.20 | ||||||
18 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 27.30 | ||||||
19 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 27.41 | ||||||
20 | William Hagemann | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.46 | ||||||
21 | Benjamin Andersson | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 27.64 | ||||||
22 | Jacob Mikkelsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 27.76 | ||||||
23 | Søren Bak Larsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 27.77 | ||||||
24 | Marius Nørgaard | 1993 | Horsens Svømmeklub | 27.79 | ||||||
25 | Jeppe Klemmensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 27.81 | ||||||
26 | Nicklas Trier Hansen | 1994 | Delta Svøm | 28.23 | ||||||
27 | Jacob Grove | 1994 | Lyseng IF | 28.31 | ||||||
28 | Govinda Hillestad | 1993 | Nedre Eiker Svømmeklubb | 28.59 | ||||||
29 | Christian Oldenborg | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.78 | ||||||
30 | Jonas Aagaard | 1994 | Brønderslev SK08 | 28.79 | ||||||
31 | Dion Andersen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 28.80 | ||||||
32 | Simon Olesen | 1993 | Horsens Svømmeklub | 28.82 | ||||||
33 | Jonas Thinggaard | 1994 | Hobro Svømmeklub | 29.01 | ||||||
34 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 29.08 | ||||||
35 | Søren Eller Thomsen | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 29.64 | ||||||
36 | Jacob Brask Pedersen | 1993 | Viborg Svømme Klub | 30.44 | ||||||
37 | Frederik Møller Iversen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 30.85 | ||||||
38 | Alexander S. Halkjær | 1994 | Hobro Svømmeklub | 31.26 | ||||||
- | Morten Rask Jensen | 1993 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
- | Rasmus Provstgaard | 1994 | Hobro Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 19, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 17 år og ældre |
Drenge 14 år og y. Martin Terp Olesen Struer Svømmeklub 0:25.49 2008 |
Drenge 15 og 16 år Simon S. Jensen Silkeborg Svømmeklub 0:24.32 2004 |
Herrer junior/senior Simon S. Jensen Aalborg Svømmeklub 0:23.26 2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Riemenschneider | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 24.21 | ||||||
2 | Palle Gordon | 1987 | Hobro Svømmeklub | 24.34 | ||||||
3 | Henrik Lagoni | 1991 | Horsens Svømmeklub | 24.83 | ||||||
4 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 24.90 | ||||||
5 | Jonas Graversen | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 25.03 | ||||||
6 | Thor Andersen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 25.25 | ||||||
7 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 26.06 | ||||||
8 | Kasper Bisgaard | 1991 | Horsens Svømmeklub | 26.32 | ||||||
9 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | Lyseng IF | 26.36 | ||||||
10 | Christoffer Ravn | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 26.42 | ||||||
11 | Peter Tramm | 1992 | IHF Svømning | 26.72 | ||||||
12 | Jacob L. Nordentoft | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 26.92 | ||||||
13 | Jon Kærsgaard | 1984 | Silkeborg Svømmeklub | 26.98 | ||||||
14 | Kristian Fagelund | 1986 | Nedre Eiker Svømmeklubb | 28.01 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 29 november 2009 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:09 |