Tulokset Aalborg Cup 2009
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2009 | Udskriftsdato | 29 november 2009 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub |
Løb 31, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Drenge 14 år og y. Martin Terp Olesen Struer Svømmeklub 2:03.53 2008 |
Drenge 15 og 16 år Dennis Kinnerup Silkeborg Svømmeklub 1:56.09 2004 |
Herrer junior/senior Christian Fischer Agfs Svømmeafdeling 1:52.23 2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Michael R. Olesen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 28.51 | 1:00.01 | 1:32.27 | 2:04.04 | |||
2 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 29.49 | 1:01.69 | 1:33.67 | 2:05.30 | |||
3 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 29.41 | 1:01.98 | 1:35.43 | 2:08.65 | |||
4 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 29.43 | 1:02.82 | 1:37.56 | 2:11.17 | |||
5 | Jonas Vilhelmsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.02 | 1:03.58 | 1:38.60 | 2:13.05 | |||
6 | Thomas Pedersen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 30.89 | 1:05.20 | 1:39.51 | 2:13.53 | |||
7 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 31.15 | 1:05.21 | 1:39.93 | 2:13.60 | |||
8 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.15 | 1:05.27 | 1:40.58 | 2:14.86 | |||
9 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | IHF Svømning | 31.75 | 1:06.52 | 1:41.29 | 2:14.93 | |||
10 | Frederik V-Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.85 | 1:05.43 | 1:41.14 | 2:15.25 | |||
11 | Mads Norking | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.75 | 1:06.38 | 1:41.39 | 2:15.50 | |||
12 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.26 | 1:07.42 | 1:42.45 | 2:15.74 | |||
13 | Nicolai Voetmann | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.96 | 1:08.38 | 1:44.50 | 2:17.85 | |||
14 | Victor Pedersen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 32.43 | 1:07.86 | 1:43.64 | 2:18.85 | |||
15 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.65 | 1:08.24 | 1:43.70 | 2:18.96 | |||
16 | Mads Sørensen | 1995 | Delta Svøm | 32.95 | 1:08.96 | 1:45.57 | 2:18.97 | |||
17 | Gustav Emil Lings | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 31.72 | 1:07.17 | 1:43.85 | 2:19.68 | |||
18 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 31.68 | 1:07.30 | 1:43.93 | 2:20.32 | |||
19 | Anders Fly | 1995 | Brønderslev SK08 | 33.55 | 1:10.55 | 1:46.55 | 2:20.64 | |||
20 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.26 | 1:07.75 | 1:44.80 | 2:20.91 | |||
21 | Kristian Broløs | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.60 | 1:09.07 | 1:45.86 | 2:22.25 | |||
22 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 33.60 | 1:11.16 | 1:49.60 | 2:24.51 | |||
23 | Frederik Overbye | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.07 | 1:11.92 | 1:50.11 | 2:25.89 | |||
24 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 34.23 | 1:12.04 | 1:49.81 | 2:26.44 | |||
25 | Jacob Adolfsen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 34.43 | 1:12.57 | 1:50.98 | 2:27.10 | |||
26 | Ditlev Balle | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.24 | 1:10.62 | 1:49.37 | 2:27.51 | |||
27 | Jens Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 34.97 | 1:13.85 | 1:52.72 | 2:31.09 | |||
28 | Ricco Gade | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.06 | 1:13.17 | 1:53.50 | 2:32.80 | |||
29 | Nicolaj Thostrup | 1995 | Viborg Svømme Klub | 34.63 | 1:14.91 | 1:55.98 | 2:32.82 | |||
30 | Christian Bro Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 34.74 | 1:14.14 | 1:53.79 | 2:32.99 | |||
31 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 36.26 | 1:15.61 | 1:56.05 | 2:33.84 | |||
32 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 35.06 | 1:14.99 | 1:56.43 | 2:34.83 | |||
33 | Phillip Lundquist | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 36.79 | 1:16.88 | 1:57.04 | 2:35.24 | |||
34 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 36.47 | 1:16.81 | 1:57.45 | 2:35.58 | |||
35 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 36.03 | 1:15.49 | 1:56.38 | 2:37.40 | |||
36 | Thomas W. Jensen | 1995 | Hobro Svømmeklub | 36.07 | 1:17.41 | 1:59.96 | 2:38.23 | |||
37 | Kasper V Hansen | 1996 | Brønderslev SK08 | 35.62 | 1:15.96 | 1:58.16 | 2:38.27 | |||
38 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 36.56 | 1:17.35 | 1:59.89 | 2:38.54 | |||
39 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 35.51 | 1:16.00 | 1:57.52 | 2:38.99 | |||
40 | Jacob Pedersen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 37.65 | 1:18.84 | 1:59.83 | 2:39.35 | |||
41 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 37.85 | 1:18.72 | 1:59.76 | 2:39.60 | |||
42 | Victor Christensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 37.21 | 1:17.73 | 2:00.06 | 2:40.90 | |||
- | Mathias Johannsen | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 31, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Drenge 14 år og y. Martin Terp Olesen Struer Svømmeklub 2:03.53 2008 |
Drenge 15 og 16 år Dennis Kinnerup Silkeborg Svømmeklub 1:56.09 2004 |
Herrer junior/senior Christian Fischer Agfs Svømmeafdeling 1:52.23 2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 28.21 | 58.48 | 1:29.57 | 2:00.10 | |||
2 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 27.76 | 58.29 | 1:29.70 | 2:00.95 | |||
3 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 28.12 | 58.42 | 1:29.82 | 2:01.50 | |||
4 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 28.72 | 1:00.39 | 1:32.46 | 2:03.47 | |||
5 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.56 | 59.63 | 1:31.67 | 2:04.38 | |||
6 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 29.13 | 1:00.56 | 1:32.77 | 2:04.50 | |||
7 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 28.91 | 1:00.56 | 1:32.95 | 2:05.52 | |||
8 | Magnus B. Pedersen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 28.84 | 1:00.36 | 1:33.21 | 2:05.58 | |||
9 | Sebastian Strandberg | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 29.28 | 1:01.65 | 1:35.32 | 2:05.79 | |||
10 | Daniel Peschardt | 1993 | Thisted Svømmeklub | 28.78 | 1:00.95 | 1:34.22 | 2:05.91 | |||
11 | Dennis Petersen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 28.63 | 1:00.14 | 1:33.22 | 2:06.51 | |||
12 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | Thisted Svømmeklub | 28.70 | 1:01.50 | 1:34.99 | 2:08.04 | |||
13 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.20 | 1:01.75 | 1:35.40 | 2:08.78 | |||
14 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 29.58 | 1:02.56 | 1:36.67 | 2:09.74 | |||
15 | Kasper Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 29.98 | 1:03.33 | 1:36.74 | 2:10.12 | |||
16 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 30.29 | 1:03.77 | 1:38.05 | 2:10.45 | |||
17 | Nicklas Trier Hansen | 1994 | Delta Svøm | 30.46 | 1:03.78 | 1:38.33 | 2:12.20 | |||
18 | Benjamin Andersson | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 29.85 | 1:03.01 | 1:37.64 | 2:12.28 | |||
19 | Jacob Mikkelsen | 1994 | Svømmeklubben S 68 | 30.31 | 1:05.02 | 1:39.15 | 2:12.61 | |||
20 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 30.64 | 1:04.86 | 1:39.46 | 2:12.91 | |||
21 | Michael Hattens | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.76 | 1:04.14 | 1:38.52 | 2:13.44 | |||
22 | Jeppe Klemmensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 30.77 | 1:04.32 | 1:39.41 | 2:14.36 | |||
23 | Jacob Grove | 1994 | Lyseng IF | 30.09 | 1:03.82 | 1:39.55 | 2:14.69 | |||
24 | Jais Odgaard Nielsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 30.54 | 1:04.83 | 1:39.95 | 2:15.10 | |||
25 | Rasmus Provstgaard | 1994 | Hobro Svømmeklub | 30.48 | 1:05.54 | 1:41.78 | 2:15.36 | |||
26 | Govinda Hillestad | 1993 | Nedre Eiker Svømmeklubb | 31.80 | 1:07.63 | 1:43.45 | 2:18.41 | |||
27 | Simon Olesen | 1993 | Horsens Svømmeklub | 32.01 | 1:07.13 | 1:43.40 | 2:18.60 | |||
28 | Søren Eller Thomsen | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 32.34 | 1:07.54 | 1:43.44 | 2:18.95 | |||
29 | Marius Nørgaard | 1993 | Horsens Svømmeklub | 33.51 | 1:10.29 | 1:47.51 | 2:22.45 | |||
30 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 33.85 | 1:11.55 | 1:48.90 | 2:23.27 | |||
31 | Alexander S. Halkjær | 1994 | Hobro Svømmeklub | 32.62 | 1:08.95 | 1:46.61 | 2:24.52 | |||
32 | Jacob Brask Pedersen | 1993 | Viborg Svømme Klub | 33.57 | 1:11.63 | 1:50.30 | 2:25.70 | |||
33 | Jonas Aagaard | 1994 | Brønderslev SK08 | 33.40 | 1:12.01 | 1:52.13 | 2:30.60 | |||
Løb 31, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Drenge 14 år og y. Martin Terp Olesen Struer Svømmeklub 2:03.53 2008 |
Drenge 15 og 16 år Dennis Kinnerup Silkeborg Svømmeklub 1:56.09 2004 |
Herrer junior/senior Christian Fischer Agfs Svømmeafdeling 1:52.23 2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | Lyseng IF | 26.11 | 55.13 | 1:24.58 | 1:54.14 | |||
2 | Thor Andersen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.62 | 57.27 | 1:27.50 | 1:57.05 | |||
3 | Jonas Graversen | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 27.53 | 56.75 | 1:27.39 | 1:57.51 | |||
4 | Mikkel Knudsen | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 27.50 | 57.55 | 1:28.17 | 1:58.94 | |||
5 | Kasper Bisgaard | 1991 | Horsens Svømmeklub | 28.72 | 59.88 | 1:31.40 | 2:02.61 | |||
6 | Jacob L. Nordentoft | 1992 | Aalborg Svømmeklub | 29.51 | 1:01.36 | 1:33.95 | 2:05.17 | |||
7 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 29.65 | 1:00.54 | 1:34.21 | 2:06.61 | |||
8 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | Lyseng IF | 28.32 | 1:00.05 | 1:33.76 | 2:07.76 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 29 november 2009 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:56 |