Resultater for Aalborg Cup 2009
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2009 | Udskriftsdato | 29 november 2009 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 15:02 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub |
Løb 22, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: Svømmeland Nørresundby |
Piger 12 år og y. Sidse Kehlet West Swim Esbjerg 1:18.13 2008 |
Piger 13 og 14 år Sanne Münter Silkeborg Svømmeklub 1:16.34 2005 |
Damer junior/senior Linda Lund Køge Svømmeklub 1:12.70 2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Zora Pataki | 1997 | Thisted Svømmeklub | 40.78 | 1:25.65 | |||||
2 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 43.34 | 1:30.94 | |||||
3 | Katrine Kjær Kjølby | 1997 | Brønderslev SK08 | 44.83 | 1:33.82 | |||||
4 | Kaia Celine Hylland | 1998 | Nedre Eiker Svømmeklubb | 45.04 | 1:36.35 | |||||
5 | Anne Jakobsen | 1997 | Idrætsforening Jarl, Arden | 46.34 | 1:37.77 | |||||
6 | Anna Bonde | 1999 | Hobro Svømmeklub | 46.35 | 1:38.89 | |||||
7 | Anne Agger-Nielsen | 1997 | Hobro Svømmeklub | 47.46 | 1:39.89 | |||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Svømmeland Nørresundby |
Piger 12 år og y. Sidse Kehlet West Swim Esbjerg 1:18.13 2008 |
Piger 13 og 14 år Sanne Münter Silkeborg Svømmeklub 1:16.34 2005 |
Damer junior/senior Linda Lund Køge Svømmeklub 1:12.70 2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 35.78 | 1:15.15 | |||||
2 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 36.70 | 1:17.67 | |||||
3 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 38.30 | 1:21.26 | |||||
4 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 38.72 | 1:21.67 | |||||
5 | Charlotte Hindsted | 1995 | IHF Svømning | 39.28 | 1:22.98 | |||||
6 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.16 | 1:24.55 | |||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Sponsor: Svømmeland Nørresundby |
Piger 12 år og y. Sidse Kehlet West Swim Esbjerg 1:18.13 2008 |
Piger 13 og 14 år Sanne Münter Silkeborg Svømmeklub 1:16.34 2005 |
Damer junior/senior Linda Lund Køge Svømmeklub 1:12.70 2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 33.54 | 1:10.59 | |||||
2 | Tenna Larsson | 1989 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.75 | 1:16.60 | |||||
3 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 37.38 | 1:18.14 | |||||
4 | Julie Pedersen | 1992 | Horsens Svømmeklub | 37.48 | 1:18.23 | |||||
5 | Amalie Stage | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 37.88 | 1:19.08 | |||||
6 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 38.35 | 1:20.95 | |||||
7 | Sif Szetu | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.80 | 1:22.13 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 29 november 2009 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:02 |