Resultater for Aalborg Cup 2009
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Aalborg Cup 2009 |
|
Udskriftsdato |
29 november 2009 |
|
|
Stævne by |
Aalborg |
|
Udskriftstidspunkt |
13:53 |
|
|
Arrangør |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: Dan Skilte |
Piger 12 år og y. Mie Ø. Nielsen Aalborg Svømmeklub 2:28.63 2008 |
Piger 13 og 14 år Signe Tolstrup Silkeborg Svømmeklub 2:29.79 2008 |
Damer junior/senior Tina Flaskager Silkeborg Svømmeklub 2:23.45 2004 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stine Mary Vissing |
1997 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
35.52 |
1:17.31 |
2:07.84 |
|
2:46.20 |
|
2 |
Amalie Østrup |
1997 |
Horsens Svømmeklub |
|
37.97 |
1:20.37 |
2:14.87 |
|
2:52.41 |
|
3 |
Sofie Sørensen |
1997 |
Gladsaxe Idræts Forening |
|
36.88 |
1:24.84 |
2:16.40 |
|
2:52.66 |
|
4 |
Emma Nørgaard |
1997 |
Horsens Svømmeklub |
|
40.56 |
1:24.93 |
2:13.23 |
|
2:52.69 |
|
5 |
Anne Tollerup |
1998 |
Svømmeklubben S 68 |
|
40.72 |
1:28.14 |
2:21.87 |
|
3:02.29 |
|
6 |
Laura K. Westergaard |
1997 |
Aalborg Svømmeklub |
|
41.63 |
1:28.99 |
2:22.68 |
|
3:02.81 |
|
7 |
Cathrina Dahlquist |
1997 |
Nedre Eiker Svømmeklubb |
|
42.54 |
1:34.12 |
2:32.52 |
|
3:18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Dan Skilte |
Piger 12 år og y. Mie Ø. Nielsen Aalborg Svømmeklub 2:28.63 2008 |
Piger 13 og 14 år Signe Tolstrup Silkeborg Svømmeklub 2:29.79 2008 |
Damer junior/senior Tina Flaskager Silkeborg Svømmeklub 2:23.45 2004 |
|
|
Løb 16, 200m Medley Damer, Finaler 15 år og ældre |
Sponsor: Dan Skilte |
Piger 12 år og y. Mie Ø. Nielsen Aalborg Svømmeklub 2:28.63 2008 |
Piger 13 og 14 år Signe Tolstrup Silkeborg Svømmeklub 2:29.79 2008 |
Damer junior/senior Tina Flaskager Silkeborg Svømmeklub 2:23.45 2004 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katrine Crone |
1992 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
31.36 |
1:08.26 |
1:49.53 |
|
2:22.03 |
|
2 |
Anja Olsen |
1993 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
30.94 |
1:08.92 |
1:51.26 |
|
2:24.41 |
|
3 |
Trine Søby |
1991 |
Gladsaxe Idræts Forening |
|
32.01 |
1:07.75 |
1:52.45 |
|
2:24.72 |
|
4 |
Tenna Larsson |
1989 |
Gladsaxe Idræts Forening |
|
33.61 |
1:12.92 |
1:55.55 |
|
2:30.16 |
|
5 |
Janni Overgaard |
1993 |
Thisted Svømmeklub |
|
32.15 |
1:10.83 |
1:56.89 |
|
2:30.97 |
|
6 |
Louise Østergaard Vinther |
1994 |
Thisted Svømmeklub |
|
34.20 |
1:12.32 |
1:57.35 |
|
2:31.43 |
|
7 |
Isabella Kjeldsen |
1993 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
33.53 |
1:13.36 |
1:56.93 |
|
2:32.59 |
|
8 |
Ida Skaanning-Norris |
1991 |
Gladsaxe Idræts Forening |
|
33.16 |
1:12.17 |
1:58.07 |
|
2:32.71 |
|
9 |
Solvej Mathiasen |
1994 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
34.35 |
1:15.18 |
2:01.17 |
|
2:37.46 |
|
10 |
Sif Szetu |
1994 |
Gladsaxe Idræts Forening |
|
34.21 |
1:14.94 |
2:00.03 |
|
2:38.02 |
|
11 |
Sarah Harder Bruun |
1993 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
35.05 |
1:16.86 |
2:05.38 |
|
2:39.00 |
|
12 |
Runa Dalby |
1993 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
34.40 |
1:16.40 |
2:04.48 |
|
2:39.77 |
|
13 |
Pernille Bak Larsen |
1991 |
Svømmeklubben S 68 |
|
35.58 |
1:15.64 |
2:03.28 |
|
2:39.86 |
|
14 |
Line Nadia Hansen |
1994 |
Horsens Svømmeklub |
|
35.57 |
1:18.61 |
2:04.54 |
|
2:40.89 |
|
15 |
Julie Pedersen |
1992 |
Horsens Svømmeklub |
|
37.56 |
1:19.45 |
2:03.38 |
|
2:41.33 |
|
16 |
Signe Kragelund |
1994 |
IHF Svømning |
|
36.23 |
1:18.58 |
2:07.69 |
|
2:46.01 |
|
17 |
Mia Kynde |
1994 |
Lyseng IF |
|
35.87 |
1:19.88 |
2:10.13 |
|
2:46.49 |
|
18 |
Christina Lund |
1993 |
Svømmeklubben Tempo |
|
36.59 |
1:19.27 |
2:08.37 |
|
2:47.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 |
Udskriftsdato |
29 november 2009 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:53 |
|