Results for Aalborg Cup 2009
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2009 | Udskriftsdato | 28 november 2009 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub |
Løb 1, 8x50 mixholdkap, Indledende 0 år og ældre |
Damer / Herrer Aalborg Mix 1 Aalborg Svømmeklub 3:53.97 2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silkeborg Mix 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:00.39 | ||||||
Freja Østergaard | 1995 | 31.36 | 31.36 | |||||||
Jon Kærsgaard | 1984 | 29.89 | 1:01.25 | |||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | 31.37 | 1:32.62 | |||||||
Morten Riemenschneider | 1989 | 1:31.47 | 3:04.09 | |||||||
Felix Zähringer | 1994 | 28.34 | 3:32.43 | |||||||
Isabella Kjeldsen | 1993 | 27.96 | 4:00.39 | |||||||
Mads Møller | 1991 | |||||||||
Sarah Harder Bruun | 1993 | 4:00.39 | 4:00.39 | |||||||
2 | Aalborg Mix 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:00.44 | ||||||
Cecilie Hansen | 1995 | 30.94 | 30.94 | |||||||
Sebastian Tracey | 1993 | 32.52 | 1:03.46 | |||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 30.66 | 1:34.12 | |||||||
Jais Odgaard Nielsen | 1994 | 20.25 | 1:54.37 | |||||||
Mads Munk Sørensen | 1994 | 35.72 | 2:30.09 | |||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 34.82 | 3:04.91 | |||||||
Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 27.10 | 3:32.01 | |||||||
Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 28.43 | 4:00.44 | |||||||
3 | Gsc Mix 1 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:00.80 | ||||||
Maika Larsson | 1993 | 32.22 | 32.22 | |||||||
Thomas Hindborg Petersen | 1991 | 31.46 | 1:03.68 | |||||||
Trine Søby | 1991 | 29.93 | 1:33.61 | |||||||
Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | 20.75 | 1:54.36 | |||||||
Thor Andersen | 1992 | 35.76 | 2:30.12 | |||||||
Tenna Larsson | 1989 | 35.74 | 3:05.86 | |||||||
Simon Westh | 1990 | 26.52 | 3:32.38 | |||||||
Ida Skaanning-Norris | 1991 | 28.42 | 4:00.80 | |||||||
4 | Lyseng Mix | 0 | Lyseng IF | 4:01.81 | ||||||
Diana Rank | 1991 | 33.61 | 33.61 | |||||||
Nils Just Andersen | 1992 | 31.85 | 1:05.46 | |||||||
Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | 31.10 | 1:36.56 | |||||||
Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 20.88 | 1:57.44 | |||||||
Matias Engdal Christensen | 1993 | 34.75 | 2:32.19 | |||||||
Nina Højris Jørgensen | 1992 | 34.47 | 3:06.66 | |||||||
Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 25.99 | 3:32.65 | |||||||
Trine Kristensen | 1995 | 29.16 | 4:01.81 | |||||||
5 | Horsens Mix 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 4:02.01 | ||||||
Laura Bornhøft | 1995 | 34.54 | 34.54 | |||||||
Henrik Lagoni | 1991 | 30.22 | 1:04.76 | |||||||
Louise Frederiksen | 1995 | 29.36 | 1:34.12 | |||||||
Kasper Bisgaard | 1991 | 55.51 | 2:29.63 | |||||||
Jacob Hedensted | 1993 | 36.63 | 3:06.26 | |||||||
Julie Pedersen | 1992 | 26.46 | 3:32.72 | |||||||
Daniel Steen Andersen | 1995 | 29.29 | 4:02.01 | |||||||
Signe D. Thomasen | 1996 | 4:02.01 | ||||||||
6 | Agf-1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:05.45 | Deltager ikke i finalen | |||||
Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 31.88 | 31.88 | |||||||
Kenneth Skærbæk | 1994 | 35.88 | 1:07.76 | |||||||
Solvej Mathiasen | 1994 | 31.81 | 1:39.57 | |||||||
Anton B. Pedersen | 1993 | 21.43 | 2:01.00 | |||||||
Christoffer Ravn | 1992 | 34.77 | 2:35.77 | |||||||
Katrine Crone | 1992 | 33.60 | 3:09.37 | |||||||
Magnus B. Pedersen | 1994 | 29.06 | 3:38.43 | |||||||
Anja Olsen | 1993 | 27.02 | 4:05.45 | |||||||
7 | Aalborg Mix 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:10.95 | ||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 33.03 | 33.03 | |||||||
Søren Larsen | 1993 | 34.01 | 1:07.04 | |||||||
Anne Wittrup Johansen | 1993 | 32.03 | 1:39.07 | |||||||
Steffen L. Nielsen | 1993 | 28.04 | 2:07.11 | |||||||
Rasmus Skinnerup | 1993 | 29.33 | 2:36.44 | |||||||
Amalie Stage | 1993 | 36.45 | 3:12.89 | |||||||
Sebastian Strandberg | 1994 | 28.35 | 3:41.24 | |||||||
Sofie Ramsgaard | 1995 | 29.71 | 4:10.95 | |||||||
8 | Gsc Mix 2 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:14.45 | ||||||
Caroline Øhrstrøm | 1995 | 33.07 | 33.07 | |||||||
Michel Michelsen | 1994 | 33.64 | 1:06.71 | |||||||
Katrine Axelsen | 1992 | 30.08 | 1:36.79 | |||||||
William Hagemann | 1994 | 22.24 | 1:59.03 | |||||||
Michael Hattens | 1994 | 38.79 | 2:37.82 | |||||||
Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 38.37 | 3:16.19 | |||||||
Christian Oldenborg | 1994 | 28.39 | 3:44.58 | |||||||
Iben Helstrup Jensen | 1996 | 29.87 | 4:14.45 | |||||||
9 | Silkeborg Mix 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:20.99 | ||||||
Line H. Vestergaard | 1996 | 32.92 | 32.92 | |||||||
Emil Weis | 1994 | 34.50 | 1:07.42 | |||||||
Runa Dalby | 1993 | 35.53 | 1:42.95 | |||||||
Christian H. Mikkelsen | 1995 | 23.08 | 2:06.03 | |||||||
Thomas S. Hansen | 1993 | 36.89 | 2:42.92 | |||||||
Signe Tolstrup | 1995 | 36.61 | 3:19.53 | |||||||
Mads S. Ljungstrøm | 1996 | 31.26 | 3:50.79 | |||||||
Line H. Vestergaard | 1996 | 30.20 | 4:20.99 | |||||||
10 | Agf-2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:27.73 | ||||||
Frederikke Nedergaard | 1996 | 35.06 | 35.06 | |||||||
David Tørring | 1995 | 38.40 | 1:13.46 | |||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 33.29 | 1:46.75 | |||||||
Kristian Broløs | 1995 | 30.29 | 2:17.04 | |||||||
Anton Bromer | 1995 | 31.00 | 2:48.04 | |||||||
Cornelia Buus | 1994 | 38.39 | 3:26.43 | |||||||
Bo Volf Brøchner | 1996 | 31.30 | 3:57.73 | |||||||
Line Aamann | 1993 | 30.00 | 4:27.73 | |||||||
11 | Staa Swimteam Århus | 0 | IHF Svømning | 4:27.82 | ||||||
Charlotte Thor | 1995 | 34.43 | 34.43 | |||||||
Christian Thor | 1992 | 38.34 | 1:12.77 | |||||||
Emilie Søgaard | 1996 | 34.44 | 1:47.21 | |||||||
Jeppe Birn-Rydder | 1995 | 57.71 | 2:44.92 | |||||||
Peter Tramm | 1992 | 41.45 | 3:26.37 | |||||||
Cecilie Laursen | 1996 | 32.63 | 3:59.00 | |||||||
Andreas Hvid Andersen | 1995 | 28.82 | 4:27.82 | |||||||
Charlotte Hindsted | 1995 | 4:27.82 | ||||||||
12 | Mix 1 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 4:34.91 | ||||||
Betina K. Pedersen | 1994 | 34.85 | 34.85 | |||||||
Lasse Kammer | 1995 | 37.75 | 1:12.60 | |||||||
Kamille Bager Herskind | 1995 | 34.72 | 1:47.32 | |||||||
Jacob Moos Larsen | 1993 | 20.23 | 2:07.55 | |||||||
Daniel Luo | 1996 | 44.67 | 2:52.22 | |||||||
Jeanne Kirk Grundmann | 1994 | 40.78 | 3:33.00 | |||||||
Jacob Severinsen | 1995 | 28.91 | 4:01.91 | |||||||
Celilia Højbjerg | 1997 | 33.00 | 4:34.91 | |||||||
- | Bakkens Mix | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | tyvstart | |||||
Mathilde Kjær Hansen | 1995 | 39.19 | 39.19 | |||||||
Gustav Emil Lings | 1996 | 36.35 | 1:15.54 | |||||||
Stephanie Branick | 1993 | 32.38 | 1:47.92 | |||||||
Søren Eller Thomsen | 1994 | 26.14 | 2:14.06 | |||||||
Dennis Petersen | 1993 | 35.57 | 2:49.63 | |||||||
- | Nesk Mix | 0 | Nedre Eiker Svømmeklubb | DSQ | svøm på mave v/25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 28 november 2009 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:42 |