Resultat för Aalborg Cup 2009
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag indledende
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2009 | Udskriftsdato | 28 november 2009 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub |
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Piger 12 år og y. Signe Tolstrup Silkeborg Svømmeklub 2:47.25 2007 |
Piger 13 og 14 år Signe Westh Gladsaxe Idræts Forening 2:43.30 2006 |
Damer junior/senior Majken Thorup Aalborg Svømmeklub 2:38.04 2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 44.65 | 1:34.51 | 2:24.49 | 3:13.77 | |||
2 | Katrine Kjær Kjølby | 1997 | Brønderslev SK08 | 44.59 | 1:34.02 | 2:24.78 | 3:14.92 | |||
3 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 45.59 | 1:36.47 | 2:28.86 | 3:21.19 | |||
4 | Anne Jakobsen | 1997 | Idrætsforening Jarl, Arden | 48.65 | 1:43.27 | 2:39.56 | 3:34.60 | |||
5 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 49.66 | 1:46.46 | 2:43.11 | 3:37.06 | |||
6 | Anne Agger-Nielsen | 1997 | Hobro Svømmeklub | 48.69 | 1:43.69 | 2:40.90 | 3:37.61 | |||
7 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 49.71 | 1:45.31 | 2:43.10 | 3:40.24 | |||
8 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 49.94 | 1:45.87 | 2:42.86 | 3:40.60 | |||
9 | Camilla M Kristensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 53.39 | 1:50.94 | 2:48.07 | 3:43.12 | |||
10 | Linette Johansen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 52.75 | 1:49.33 | 2:47.09 | 3:43.64 | |||
- | Emma Byrne | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | 2 hel. armt. e.start | |||||
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Piger 12 år og y. Signe Tolstrup Silkeborg Svømmeklub 2:47.25 2007 |
Piger 13 og 14 år Signe Westh Gladsaxe Idræts Forening 2:43.30 2006 |
Damer junior/senior Majken Thorup Aalborg Svømmeklub 2:38.04 2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 37.77 | 1:19.45 | 2:01.78 | 2:44.08 | |||
2 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 38.16 | 1:20.42 | 2:03.09 | 2:46.18 | |||
3 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 38.98 | 1:22.35 | 2:06.04 | 2:51.04 | |||
4 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 41.54 | 1:26.80 | 2:12.52 | 2:58.02 | |||
5 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.84 | 1:27.04 | 2:13.28 | 2:59.49 | |||
6 | Mathilde Kjær Hansen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 41.45 | 1:28.00 | 2:17.54 | 3:06.17 | |||
7 | Julie Møller Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 42.90 | 1:30.74 | 2:19.85 | 3:07.94 | |||
8 | Sanne Lindblad | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 41.35 | 1:29.53 | 2:19.64 | 3:08.85 | |||
9 | Linette Hansen | 1995 | Brønderslev SK08 | 42.94 | 1:30.32 | 2:19.97 | 3:09.56 | |||
10 | Nanna Frederiksen | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 43.71 | 1:33.07 | 2:21.90 | 3:11.00 | |||
11 | Laura Westergaard | 1995 | Horsens Svømmeklub | 45.52 | 1:33.28 | 2:22.89 | 3:11.19 | |||
12 | Julie Storgaard | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 45.83 | 1:35.95 | 2:25.21 | 3:13.76 | |||
13 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.35 | 1:35.36 | 2:26.00 | 3:15.30 | |||
14 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.14 | 1:36.41 | 2:27.52 | 3:17.37 | |||
15 | Sandra Bram Madsen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 46.73 | 1:38.96 | 2:31.54 | 3:23.08 | |||
- | Cecilie Pedersen | 1996 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNS | ||||||
- | Emma Josefsen | 1996 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNS | ||||||
- | Tina Horne Olsen | 1996 | Nedre Eiker Svømmeklubb | DSQ | cr. b. v/vend. 50 m | |||||
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Piger 12 år og y. Signe Tolstrup Silkeborg Svømmeklub 2:47.25 2007 |
Piger 13 og 14 år Signe Westh Gladsaxe Idræts Forening 2:43.30 2006 |
Damer junior/senior Majken Thorup Aalborg Svømmeklub 2:38.04 2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 35.47 | 1:14.09 | 1:54.39 | 2:35.22 | |||
2 | Tenna Larsson | 1989 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.07 | 1:19.36 | 2:01.10 | 2:43.31 | |||
3 | Amalie Stage | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 39.10 | 1:21.92 | 2:05.26 | 2:47.51 | |||
4 | Julie Pedersen | 1992 | Horsens Svømmeklub | 39.94 | 1:23.39 | 2:06.43 | 2:48.93 | |||
5 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 38.35 | 1:21.87 | 2:06.32 | 2:50.69 | |||
6 | Camilla Munk | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 39.92 | 1:23.90 | 2:08.67 | 2:54.55 | |||
7 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 39.78 | 1:24.46 | 2:10.22 | 2:56.42 | |||
8 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 41.35 | 1:26.30 | 2:12.03 | 2:57.62 | |||
9 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 41.25 | 1:27.00 | 2:12.54 | 2:58.66 | |||
10 | Jeanne Kirk Grundmann | 1994 | Viborg Svømme Klub | 41.42 | 1:28.07 | 2:16.05 | 3:04.27 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 28 november 2009 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |