Tulokset Grand Prix 25m 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 18 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 18 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jyväskylä |
|
Tulostusaika |
13:25 |
|
|
Järjestäjä |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Sekauinti Miehet, Alkuerät |
ME: Vladimir MOROZOV (1992) 50.66 2016-08-30 |
EE: Peter MANKOC (1978) 50.76 2009-12-12 |
PE: Simon SJÖDIN (1986) 52.51 2012-12-15 |
SE: Jani Sievinen (1974) 53.10 1996-01-30 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Teemu Vuorela |
1994 |
|
817 |
24.92 |
|
|
|
53.79 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
53.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jakob Sievers |
2000 |
|
651 |
27.19 |
|
|
|
58.01 |
|
|
Uinti Tampere |
59.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roope Eiserbeck |
1999 |
|
650 |
26.75 |
|
|
|
58.06 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
58.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
649 |
27.27 |
|
|
|
58.08 |
|
|
Uinti Tampere |
56.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Miro Vasko |
1993 |
|
637 |
26.74 |
|
|
|
58.45 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
55.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Håkon Wulf Haugen |
1996 |
|
629 |
27.45 |
|
|
|
58.70 |
|
|
Bergens Svømme Club |
58.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tuomas Ikonen |
1996 |
|
627 |
26.60 |
|
|
|
58.75 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
59.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ossi Oksa |
1988 |
|
626 |
26.71 |
|
|
|
58.79 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
55.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Topias Nygård |
2000 |
|
618 |
26.01 |
|
|
|
59.05 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
59.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Arttu Erkinaro |
1992 |
|
617 |
26.84 |
|
|
|
59.07 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jari Schwarte |
1990 |
|
599 |
27.24 |
|
|
|
59.66 |
|
|
Cetus Espoo |
57.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Joona Korhonen |
2000 |
|
598 |
27.21 |
|
|
|
59.68 |
|
|
Uinti Tampere |
1:01.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jesse Laukkanen |
1996 |
|
585 |
27.34 |
|
|
|
1:00.14 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
576 |
27.08 |
|
|
|
1:00.43 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
58.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tatu Hörkkö |
2001 |
|
569 |
27.82 |
|
|
|
1:00.69 |
|
|
Uinti Tampere |
1:01.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Miika Pentti |
1997 |
|
555 |
28.51 |
|
|
|
1:01.20 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
58.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Atte Kulmala |
1998 |
|
546 |
29.68 |
|
|
|
1:01.54 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Uinti Tampere |
1:02.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
|
544 |
29.33 |
|
|
|
1:01.60 |
|
|
Cetus Espoo |
59.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Antti Leppänen |
2002 |
|
537 |
29.67 |
|
|
|
1:01.88 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:03.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Atte Lindholm |
2001 |
|
532 |
28.86 |
|
|
|
1:02.06 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:01.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Martti Tervanen |
2000 |
|
527 |
27.62 |
|
|
|
1:02.24 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:02.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Daniel Rinne |
2002 |
|
525 |
28.86 |
|
|
|
1:02.32 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Eetu Nyman |
1999 |
|
519 |
29.38 |
|
|
|
1:02.59 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
1:02.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Jiri Järvinen |
2001 |
|
506 |
28.25 |
|
|
|
1:03.12 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:05.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Noa Mäkelä |
2001 |
|
505 |
29.59 |
|
|
|
1:03.14 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:03.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Veeti Veijonen |
2001 |
|
502 |
28.73 |
|
|
|
1:03.25 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:04.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
500 |
29.00 |
|
|
|
1:03.36 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Sami Uusikumpu |
2003 |
|
475 |
29.73 |
|
|
|
1:04.45 |
|
|
Simmis Wanda |
1:05.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Eetu Malvela |
2000 |
|
474 |
29.89 |
|
|
|
1:04.51 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:04.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Eemeli Leinonen |
2002 |
|
457 |
28.65 |
|
|
|
1:05.30 |
|
|
Uinti Tampere |
1:05.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Juho Laukkanen |
2001 |
|
456 |
30.00 |
|
|
|
1:05.34 |
|
|
Simmis Wanda |
1:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Ohto Pihlajamäki |
2001 |
|
443 |
31.08 |
|
|
|
1:05.97 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:04.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pyry Nurminen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:03.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sami Pakarinen |
1992 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Simmis Wanda |
57.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Wäinö Koskinen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SU |
|
Uinti Tampere |
1:02.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
20 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä |
Tulostusaika |
13:25 |
|