2019-08-19   06:42:29
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Document
Results
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap
Pool: 25m Competition Date: marras 15, 2018 to marras 18, 2018
Event 11, 50m Rintauinti Miehet Nuoret - Final
EE 25.72 Fabio SCOZZOLI 1988 ITA ITA Berlin, GER 10/08/2013
SE 26.43 Andrei Tuomola 1989 HSS FIN Windsor, CAN 10/12/2016
NME 26.31 Nicolo' Martinenghi 1999 Italy ITA Copenhagen DEN 13/12/2017
NSE 27.86 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Espoo 21/11/1992
ME 25.25 Cameron van der Burgh 1988 South Africa RSA Berlin GER 14/11/2009
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Roope Ruohtula 2000 Joensuun Uimaseura +0.67 28.84
2 Erik Nurmi 2001 Vanders +0.79 28.96 +0.12
3 Tuomas Jokinen 2001 Cetus Espoo +0.67 29.13 +0.29
4 Jakob Sievers 2000 Uinti Tampere +0.72 29.42 +0.58
5 Atte Pennanen 2001 Lahden Uimaseura +0.65 29.50 +0.66
6 Matias Hjelm 2002 Vanders +0.70 29.66 +0.82
7 Walentin Koskinen 2000 Uinti Tampere +0.63 29.80 +0.96
8 Eetu Malvela 2000 Kampuksen Plaani +0.75 29.86 +1.02
9 Lauri Elomaa 2000 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.68 29.92 +1.08
10 Eerikki Laitala 2001 Cetus Espoo +0.78 30.07 +1.23
11 Olli Rautaporras 2000 Uinti Tampere +0.70 30.13 +1.29
12 Atte Lindholm 2001 Swimming Jyväskylä +0.67 30.17 +1.33
13 Mihail Khanoukaev 2002 Cetus Espoo +0.63 30.25 +1.41
14 Marcus Forsel 2003 Helsingfors Simsällskap +0.66 30.34 +1.50
15 Davin Lindholm 2004 Helsingfors Simsällskap +0.80 30.40 +1.56
16 Timi Torkkel 2001 Hämeenlinnan Uimaseura +0.73 30.72 +1.88
17 Anton Nuottajärvi 2000 Cetus Espoo +0.77 30.76 +1.92
18 Ossi Kleimola 2001 Kouvolan Uimarit +0.65 30.79 +1.95
19 Juho Anttila 2000 Oulun Uinti 1906 +0.72 30.90 +2.06
20 Tatu Hörkkö 2001 Uinti Tampere +0.66 30.94 +2.10
21 Eetu Nyrhinen 2000 Uinti Tampere +0.64 31.04 +2.20
22 Pyry Nurminen 2001 Helsingfors Simsällskap +0.77 31.18 +2.34
23 Henri Koski 2000 Gladius Kirkkonummi +0.73 31.24 +2.40
24 Niilo Olander 2001 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.67 31.57 +2.73
25 Robin Söderholm 2002 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.69 31.58 +2.74
26 Joel Knaapi 2001 Cetus Espoo +0.69 31.62 +2.78
27 Joona Oksakari 2000 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.70 31.65 +2.81
28 Eetu Einto 2001 Vanders +0.69 31.72 +2.88
28 Juha Jernvall 2000 Uimaseura Aquila +0.64 31.72 +2.88
30 Oskari Ovaskainen 2000 Porin Uimaseura +0.70 31.77 +2.93
30 Hugo Enroth 2001 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.68 31.77 +2.93
32 Onni Kuronen 2000 Nokian Pyry +0.70 31.88 +3.04
33 Ohto Pihlajamäki 2001 Kuopion Uimaseura +0.67 31.96 +3.12
- Oskari Arvo 2002 Aurajoen Uinti DNS
Event official at: 15/11/2018 12.01.16
2018-11-15 12.01.59 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner