2019-12-13   12:53:27
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Document
Results
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap
Pool: 25m Competition Date: marras 15, 2018 to marras 18, 2018
Event 22, 100m Rintauinti Miehet Nuoret - Final
SE 58.37 Eetu Karvonen 1986 UiTa FIN Dubai, AE 01/09/2014
NSE 1:01.33 Matti Mattsson 1993 PUS FIN Kemi 04/02/2011
ME 55.61 Cameron van der Burgh 1988 South Africa RSA Berlin GER 15/11/2009
EE 56.29 Robin VAN AGGELE 1984 NED NED Istanbur, TUR 11/12/2009
NME 57.27 Nicolo' Martinenghi 1999 Italy ITA Copenhagen DEN 16/12/2017
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Roope Ruohtula 2000 Joensuun Uimaseura +0.65 1:03.64
50m: 29.46
100m: 1:03.64
(34.18)
2 Tuomas Jokinen 2001 Cetus Espoo +0.70 1:03.90 +0.26
50m: 30.11
100m: 1:03.90
(33.79)
3 Walentin Koskinen 2000 Uinti Tampere +0.63 1:04.41 +0.77
50m: 29.84
100m: 1:04.41
(34.57)
4 Lauri Elomaa 2000 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.66 1:04.49 +0.85
50m: 30.54
100m: 1:04.49
(33.95)
5 Mihail Khanoukaev 2002 Cetus Espoo +0.64 1:04.51 +0.87
50m: 30.44
100m: 1:04.51
(34.07)
6 Matias Hjelm 2002 Vanders +0.69 1:04.86 +1.22
50m: 29.98
100m: 1:04.86
(34.88)
7 Verneri Viisanen 2002 Cetus Espoo +0.69 1:05.23 +1.59
50m: 31.07
100m: 1:05.23
(34.16)
8 Eerikki Laitala 2001 Cetus Espoo +0.74 1:05.65 +2.01
50m: 30.39
100m: 1:05.65
(35.26)
9 Marcus Forsel 2003 Helsingfors Simsällskap +0.64 1:05.96 +2.32
50m: 31.28
100m: 1:05.96
(34.68)
10 Olli Rautaporras 2000 Uinti Tampere +0.68 1:06.07 +2.43
50m: 31.10
100m: 1:06.07
(34.97)
11 Eetu Malvela 2000 Kampuksen Plaani +0.70 1:06.88 +3.24
50m: 30.39
100m: 1:06.88
(36.49)
12 Eetu Nyrhinen 2000 Uinti Tampere +0.65 1:07.29 +3.65
50m: 31.53
100m: 1:07.29
(35.76)
12 Juho Anttila 2000 Oulun Uinti 1906 +0.76 1:07.29 +3.65
50m: 31.50
100m: 1:07.29
(35.79)
14 Atte Lindholm 2001 Swimming Jyväskylä +0.69 1:07.45 +3.81
50m: 31.45
100m: 1:07.45
(36.00)
15 Ossi Kleimola 2001 Kouvolan Uimarit +0.68 1:07.47 +3.83
50m: 31.45
100m: 1:07.47
(36.02)
16 Timi Torkkel 2001 Hämeenlinnan Uimaseura +0.74 1:08.11 +4.47
50m: 31.05
100m: 1:08.11
(37.06)
17 Pyry Nurminen 2001 Helsingfors Simsällskap +0.77 1:08.13 +4.49
50m: 31.97
100m: 1:08.13
(36.16)
18 Oskari Arvo 2002 Aurajoen Uinti +0.66 1:08.22 +4.58
50m: 31.29
100m: 1:08.22
(36.93)
19 Tiitus Taskila 2001 Oulun Uinti 1906 +0.75 1:08.28 +4.64
50m: 31.75
100m: 1:08.28
(36.53)
20 Henri Koski 2000 Gladius Kirkkonummi +0.80 1:08.55 +4.91
50m: 31.81
100m: 1:08.55
(36.74)
21 Juha Jernvall 2000 Uimaseura Aquila +0.62 1:08.90 +5.26
50m: 32.11
100m: 1:08.90
(36.79)
22 Joel Knaapi 2001 Cetus Espoo +0.68 1:09.08 +5.44
50m: 31.89
100m: 1:09.08
(37.19)
23 Jere Kekola 2000 Seinäjoen Uimarit-58 +0.69 1:09.21 +5.57
50m: 32.21
100m: 1:09.21
(37.00)
24 Alex Lydman 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.70 1:09.33 +5.69
50m: 32.78
100m: 1:09.33
(36.55)
25 Oskari Ovaskainen 2000 Porin Uimaseura +0.73 1:09.37 +5.73
50m: 32.66
100m: 1:09.37
(36.71)
26 Noa Mäkelä 2001 Oulun Uinti 1906 +0.67 1:09.38 +5.74
50m: 32.52
100m: 1:09.38
(36.86)
27 Niilo Olander 2001 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.68 1:09.40 +5.76
50m: 32.12
100m: 1:09.40
(37.28)
28 Hugo Enroth 2001 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.67 1:10.01 +6.37
50m: 32.55
100m: 1:10.01
(37.46)
29 Saku Romo 2000 Lahden Uimaseura +0.72 1:10.02 +6.38
50m: 32.43
100m: 1:10.02
(37.59)
30 Juho Laukkanen 2001 Simmis Wanda +0.84 1:10.19 +6.55
50m: 32.19
100m: 1:10.19
(38.00)
31 Onni Kuronen 2000 Nokian Pyry +0.68 1:10.34 +6.70
50m: 32.43
100m: 1:10.34
(37.91)
32 Joona Oksakari 2000 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.69 1:10.35 +6.71
50m: 32.50
100m: 1:10.35
(37.85)
33 Robin Söderholm 2002 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.69 1:10.90 +7.26
50m: 32.97
100m: 1:10.90
(37.93)
34 Ohto Pihlajamäki 2001 Kuopion Uimaseura +0.69 1:11.35 +7.71
50m: 32.90
100m: 1:11.35
(38.45)
35 Niklas Hatakka 2003 Cetus Espoo +0.72 1:12.30 +8.66
50m: 34.28
100m: 1:12.30
(38.02)
36 Eetu Einto 2001 Vanders +0.74 1:13.66 +10.02
50m: 33.74
100m: 1:13.66
(39.92)
- Atte Pennanen 2001 Lahden Uimaseura +0.65 DSQ 7.5 25m
Event official at: 16/11/2018 10.26.02
2018-11-16 10.26.09 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner