2019-08-24   16:33:10
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Document
Results
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap
Pool: 25m Competition Date: marras 15, 2018 to marras 18, 2018
Event 42, 100m Perhosuinti Miehet Nuoret - Final
SE 51.17 Riku Pöytäkivi 1993 HSS FIN Oulu 18/11/2017
NSE 53.40 Niko Mäkelä 1998 RiUS FIN Espoo 18/11/2015
ME 48.08 1992 South Africa RSA Windsor CAN 08/12/2016
EE 48.48 Evgeny KOROTYSHKIN 1983 RUS RUS Berlin, GER 15/11/2009
NME 50.53
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ronny Brännkärr 2002 Kemin Työväen Uimarit +0.76 56.13
50m: 25.44
100m: 56.13
(30.69)
2 Marcus Forsel 2003 Helsingfors Simsällskap +0.64 56.19 +0.06
50m: 26.32
100m: 56.19
(29.87)
3 Alexander Kislitsyn 2001 Swimming Jyväskylä +0.61 56.51 +0.38
50m: 25.91
100m: 56.51
(30.60)
4 Jesper Lietzén 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.68 57.70 +1.57
50m: 27.16
100m: 57.70
(30.54)
5 Martti Tervanen 2000 Järvenpään Uintiklubi +0.64 57.87 +1.74
50m: 25.66
100m: 57.87
(32.21)
6 Ibrahim Ezzat 2002 Aurajoen Uinti +0.67 57.94 +1.81
50m: 26.13
100m: 57.94
(31.81)
7 Tatu Hörkkö 2001 Uinti Tampere +0.67 58.18 +2.05
50m: 26.33
100m: 58.18
(31.85)
8 Emil Perkkiö 2000 Helsingfors Simsällskap +0.72 58.24 +2.11
50m: 27.44
100m: 58.24
(30.80)
9 Anton Nuottajärvi 2000 Cetus Espoo +0.75 58.46 +2.33
50m: 27.24
100m: 58.46
(31.22)
10 Juho Porkkala 2001 Seinäjoen Uimarit-58 +0.72 58.53 +2.40
50m: 27.01
100m: 58.53
(31.52)
11 Aleksi Koprinen 2003 Helsingfors Simsällskap +0.73 58.66 +2.53
50m: 27.70
100m: 58.66
(30.96)
12 Alex Lydman 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.71 58.91 +2.78
50m: 27.55
100m: 58.91
(31.36)
13 Arttu Mäenpää 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.64 59.17 +3.04
50m: 27.55
100m: 59.17
(31.62)
14 Akseli Kontiainen 2002 Joensuun Uimaseura +0.69 59.53 +3.40
50m: 28.10
100m: 59.53
(31.43)
15 Petteri Haverinen 2001 Lahden Uimaseura +0.70 59.59 +3.46
50m: 26.83
100m: 59.59
(32.76)
16 Eemeli Leinonen 2002 Uinti Tampere +0.80 59.64 +3.51
50m: 27.62
100m: 59.64
(32.02)
17 Topi Lukkarinen 2000 Swimming Club Rovaniemi +0.66 59.94 +3.81
50m: 26.75
100m: 59.94
(33.19)
18 Jere Ruuhonen 2001 Lahden Uimaseura +0.71 1:00.23 +4.10
50m: 28.38
100m: 1:00.23
(31.85)
19 Santeri Hulkko 2000 Lahden Uimaseura +0.74 1:00.33 +4.20
50m: 27.88
100m: 1:00.33
(32.45)
20 Luukas Vainio 2003 Cetus Espoo +0.73 1:00.37 +4.24
50m: 28.22
100m: 1:00.37
(32.15)
21 Lauri Törmä 2000 Porin Uimaseura +0.69 1:00.38 +4.25
50m: 28.12
100m: 1:00.38
(32.26)
22 Ville Korpilähde 2002 Swimming Club Rovaniemi +0.69 1:00.42 +4.29
50m: 27.63
100m: 1:00.42
(32.79)
23 Simon Ravals 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.71 1:00.62 +4.49
50m: 27.51
100m: 1:00.62
(33.11)
24 Eemil Kylmä 2001 Cetus Espoo +0.66 1:00.70 +4.57
50m: 27.47
100m: 1:00.70
(33.23)
25 Leevi Luhtanen 2000 Porin Uimaseura +0.67 1:00.79 +4.66
50m: 27.93
100m: 1:00.79
(32.86)
26 Santeri Herpola 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.67 1:01.38 +5.25
50m: 27.83
100m: 1:01.38
(33.55)
27 Pirkka Perkola 2001 TaTu Tampere +0.67 1:01.92 +5.79
50m: 28.19
100m: 1:01.92
(33.73)
28 Oskari Ovaskainen 2000 Porin Uimaseura +0.72 1:01.98 +5.85
50m: 28.81
100m: 1:01.98
(33.17)
29 Oskari Arvo 2002 Aurajoen Uinti +0.67 1:02.44 +6.31
50m: 27.56
100m: 1:02.44
(34.88)
30 Elias Saarinen 2002 Riihimäen Uimaseura +0.76 1:02.81 +6.68
50m: 28.60
100m: 1:02.81
(34.21)
31 Joona Ruuskanen 2000 Cetus Espoo +0.77 1:05.20 +9.07
50m: 28.54
100m: 1:05.20
(36.66)
Event official at: 17/11/2018 11.05.03
2018-11-17 11.05.10 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner