2019-08-19   06:40:53
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Document
Results
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap
Pool: 25m Competition Date: marras 15, 2018 to marras 18, 2018
Event 66, 50m Perhosuinti Miehet Nuoret - Final
SE 22.77 Riku Pöytäkivi 1993 HSS FIN Helsinki 09/09/2018
NSE 23.80 Niko Mäkelä 1998 RiUS FIN Espoo 18/11/2015
ME 21.75 Nicholas Santos 1980 Brazil BRA Budapest HUN 06/10/2018
EE 21.80 Steffen DEIBLER 1987 GER GER Berlin, GER 14/11/2009
NME 22.43
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Veeti Ruohtula 2001 Joensuun Uimaseura +0.64 24.77
2 Santeri Hölttä 2000 Helsingfors Simsällskap +0.68 24.85 +0.08
3 Ronny Brännkärr 2002 Kemin Työväen Uimarit +0.79 24.96 +0.19
4 Erik Nurmi 2001 Vanders +0.81 25.16 +0.39
5 Martti Tervanen 2000 Järvenpään Uintiklubi +0.66 25.37 +0.60
6 Marcus Forsel 2003 Helsingfors Simsällskap +0.64 25.39 +0.62
7 Leevi Lehti 2000 Helsingfors Simsällskap +0.69 25.55 +0.78
8 Alexey Belfer 2000 ORCA Helsinki +0.63 25.63 +0.86
9 Isak Gramén 2001 Cetus Espoo +0.70 25.90 +1.13
10 Ibrahim Ezzat 2002 Aurajoen Uinti +0.70 25.97 +1.20
11 Alex Lydman 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.70 26.07 +1.30
12 Petteri Haverinen 2001 Lahden Uimaseura +0.69 26.19 +1.42
12 Tatu Hörkkö 2001 Uinti Tampere +0.69 26.19 +1.42
14 Alexander Kislitsyn 2001 Swimming Jyväskylä +0.64 26.22 +1.45
15 Anton Nuottajärvi 2000 Cetus Espoo +0.76 26.26 +1.49
16 Henri Koski 2000 Gladius Kirkkonummi +0.78 26.30 +1.53
17 Eemil Kylmä 2001 Cetus Espoo +0.68 26.35 +1.58
18 Leevi Luhtanen 2000 Porin Uimaseura +0.71 26.53 +1.76
19 Jere Ruuhonen 2001 Lahden Uimaseura +0.69 26.64 +1.87
20 Timi Torkkel 2001 Hämeenlinnan Uimaseura +0.68 26.67 +1.90
21 Topi Lukkarinen 2000 Swimming Club Rovaniemi +0.68 26.69 +1.92
22 Juho Porkkala 2001 Seinäjoen Uimarit-58 +0.70 26.71 +1.94
22 Akseli Kontiainen 2002 Joensuun Uimaseura +0.66 26.71 +1.94
24 Ville Korpilähde 2002 Swimming Club Rovaniemi +0.69 26.75 +1.98
25 Viktor Thodin 2000 JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari +0.73 26.81 +2.04
26 Oskari Arvo 2002 Aurajoen Uinti +0.64 26.86 +2.09
27 Simon Ravals 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.71 26.88 +2.11
28 Aleksi Seger 2001 Octopus Lohja +0.67 26.90 +2.13
29 Santeri Hulkko 2000 Lahden Uimaseura +0.75 26.92 +2.15
30 Ossi Kleimola 2001 Kouvolan Uimarit +0.65 26.95 +2.18
31 Santeri Herpola 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.69 27.07 +2.30
32 Lauri Törmä 2000 Porin Uimaseura +0.70 27.28 +2.51
33 Elias Saarinen 2002 Riihimäen Uimaseura +0.77 27.79 +3.02
Event official at: 18/11/2018 12.01.24
2018-11-18 12.01.31 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner