2019-12-13   12:51:58
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Document
Results
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap
Pool: 25m Competition Date: marras 15, 2018 to marras 18, 2018
Event 72, 1500m Vapaauinti Naiset Nuoret - Final
SE 16:29.42 Laura Lahtinen 2003 FIN Vaasan Uimahalli FIN 18/11/2018
NSE 16:29.42 Laura Lahtinen 2003 FIN Vaasan Uimahalli FIN 18/11/2018
ME 15:19.71 Mireia Belmonte Garcia 1990 Spain ESP Sabadell ESP 12/12/2014
EE 15:26.95 Mireia BELMONTE 1990 ESP ESP Castellon, ESP 29/11/2013
NME 15:54.69
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Laura Lahtinen 2003 Helsingfors Simsällskap +0.80 16:29.42 SE
50m: 30.46
100m: 1:03.58
(33.12)
150m: 1:36.88
(33.30)
200m: 2:10.03
(33.15)
250m: 2:43.38
(33.35)
300m: 3:16.52
(33.14)
350m: 3:49.59
(33.07)
400m: 4:23.04
(33.45)
450m: 4:56.29
(33.25)
500m: 5:29.14
(32.85)
550m: 6:02.24
(33.10)
600m: 6:35.18
(32.94)
650m: 7:08.09
(32.91)
700m: 7:41.11
(33.02)
750m: 8:14.11
(33.00)
800m: 8:47.11
(33.00)
850m: 9:20.10
(32.99)
900m: 9:53.02
(32.92)
950m: 10:26.01
(32.99)
1000m: 10:59.03
(33.02)
1050m: 11:32.26
(33.23)
1100m: 12:05.59
(33.33)
1150m: 12:39.20
(33.61)
1200m: 13:12.45
(33.25)
1250m: 13:45.65
(33.20)
1300m: 14:19.30
(33.65)
1350m: 14:52.94
(33.64)
1400m: 15:26.46
(33.52)
1450m: 15:59.00
(32.54)
1500m: 16:29.42
(30.42)
2 Petra Ansaranta 2004 Oulun Uinti 1906 +0.82 17:01.64 +32.22
50m: 31.45
100m: 1:05.61
(34.16)
150m: 1:40.31
(34.70)
200m: 2:15.21
(34.90)
250m: 2:50.21
(35.00)
300m: 3:24.97
(34.76)
350m: 3:59.62
(34.65)
400m: 4:34.42
(34.80)
450m: 5:09.32
(34.90)
500m: 5:44.05
(34.73)
550m: 6:17.86
(33.81)
600m: 6:51.98
(34.12)
650m: 7:25.90
(33.92)
700m: 7:59.96
(34.06)
750m: 8:33.99
(34.03)
800m: 9:07.95
(33.96)
850m: 9:41.87
(33.92)
900m: 10:15.57
(33.70)
950m: 10:49.46
(33.89)
1000m: 11:23.73
(34.27)
1050m: 11:57.48
(33.75)
1100m: 12:31.32
(33.84)
1150m: 13:05.59
(34.27)
1200m: 13:39.99
(34.40)
1250m: 14:13.56
(33.57)
1300m: 14:47.26
(33.70)
1350m: 15:21.27
(34.01)
1400m: 15:55.00
(33.73)
1450m: 16:28.70
(33.70)
1500m: 17:01.64
(32.94)
3 Emma Koiranen 2001 Helsingfors Simsällskap +0.86 17:11.41 +41.99
50m: 32.03
100m: 1:06.24
(34.21)
150m: 1:40.81
(34.57)
200m: 2:15.60
(34.79)
250m: 2:50.44
(34.84)
300m: 3:25.23
(34.79)
350m: 4:00.08
(34.85)
400m: 4:34.57
(34.49)
450m: 5:09.52
(34.95)
500m: 5:44.48
(34.96)
550m: 6:18.90
(34.42)
600m: 6:53.84
(34.94)
650m: 7:28.65
(34.81)
700m: 8:03.55
(34.90)
750m: 8:38.40
(34.85)
800m: 9:13.04
(34.64)
850m: 9:47.91
(34.87)
900m: 10:22.63
(34.72)
950m: 10:56.96
(34.33)
1000m: 11:31.49
(34.53)
1050m: 12:05.57
(34.08)
1100m: 12:39.47
(33.90)
1150m: 13:13.53
(34.06)
1200m: 13:47.50
(33.97)
1250m: 14:21.34
(33.84)
1300m: 14:55.77
(34.43)
1350m: 15:29.94
(34.17)
1400m: 16:04.81
(34.87)
1450m: 16:38.87
(34.06)
1500m: 17:11.41
(32.54)
4 Mathilda Puutio 2003 Oulun Uinti 1906 +0.72 17:12.70 +43.28
50m: 31.73
100m: 1:06.24
(34.51)
150m: 1:41.31
(35.07)
200m: 2:16.35
(35.04)
250m: 2:51.28
(34.93)
300m: 3:26.20
(34.92)
350m: 4:01.27
(35.07)
400m: 4:36.22
(34.95)
450m: 5:11.09
(34.87)
500m: 5:45.70
(34.61)
550m: 6:20.03
(34.33)
600m: 6:54.64
(34.61)
650m: 7:29.17
(34.53)
700m: 8:04.10
(34.93)
750m: 8:38.53
(34.43)
800m: 9:12.89
(34.36)
850m: 9:47.69
(34.80)
900m: 10:22.09
(34.40)
950m: 10:56.79
(34.70)
1000m: 11:31.17
(34.38)
1050m: 12:05.77
(34.60)
1100m: 12:40.34
(34.57)
1150m: 13:14.81
(34.47)
1200m: 13:49.34
(34.53)
1250m: 14:23.24
(33.90)
1300m: 14:57.32
(34.08)
1350m: 15:32.03
(34.71)
1400m: 16:06.35
(34.32)
1450m: 16:40.35
(34.00)
1500m: 17:12.70
(32.35)
5 Helene Hirvonen 2001 Helsingfors Simsällskap +0.77 17:36.46 +1:07.04
50m: 31.83
100m: 1:06.38
(34.55)
150m: 1:41.71
(35.33)
200m: 2:16.76
(35.05)
250m: 2:51.67
(34.91)
300m: 3:26.56
(34.89)
350m: 4:01.68
(35.12)
400m: 4:36.87
(35.19)
450m: 5:11.62
(34.75)
500m: 5:46.73
(35.11)
550m: 6:22.03
(35.30)
600m: 6:57.42
(35.39)
650m: 7:32.90
(35.48)
700m: 8:08.25
(35.35)
750m: 8:43.73
(35.48)
800m: 9:19.13
(35.40)
850m: 9:54.66
(35.53)
900m: 10:30.06
(35.40)
950m: 11:05.78
(35.72)
1000m: 11:41.80
(36.02)
1050m: 12:17.59
(35.79)
1100m: 12:53.23
(35.64)
1150m: 13:29.06
(35.83)
1200m: 14:04.95
(35.89)
1250m: 14:40.61
(35.66)
1300m: 15:16.46
(35.85)
1350m: 15:52.17
(35.71)
1400m: 16:27.28
(35.11)
1450m: 17:02.70
(35.42)
1500m: 17:36.46
(33.76)
6 Anni Savolainen 2002 Cetus Espoo +0.88 17:39.85 +1:10.43
50m: 31.75
100m: 1:05.83
(34.08)
150m: 1:40.46
(34.63)
200m: 2:15.64
(35.18)
250m: 2:50.79
(35.15)
300m: 3:26.13
(35.34)
350m: 4:01.69
(35.56)
400m: 4:37.05
(35.36)
450m: 5:12.46
(35.41)
500m: 5:48.08
(35.62)
550m: 6:23.62
(35.54)
600m: 6:59.26
(35.64)
650m: 7:34.86
(35.60)
700m: 8:10.56
(35.70)
750m: 8:46.14
(35.58)
800m: 9:21.41
(35.27)
850m: 9:56.64
(35.23)
900m: 10:32.53
(35.89)
950m: 11:08.41
(35.88)
1000m: 11:44.04
(35.63)
1050m: 12:19.54
(35.50)
1100m: 12:55.57
(36.03)
1150m: 13:31.52
(35.95)
1200m: 14:07.40
(35.88)
1250m: 14:43.21
(35.81)
1300m: 15:19.04
(35.83)
1350m: 15:54.87
(35.83)
1400m: 16:30.85
(35.98)
1450m: 17:05.84
(34.99)
1500m: 17:39.85
(34.01)
7 Aino-kaisa Paatos 2004 Raision Urheilijat +0.82 17:41.34 +1:11.92
50m: 32.76
100m: 1:08.31
(35.55)
150m: 1:43.81
(35.50)
200m: 2:19.66
(35.85)
250m: 2:55.24
(35.58)
300m: 3:30.55
(35.31)
350m: 4:06.27
(35.72)
400m: 4:42.08
(35.81)
450m: 5:17.66
(35.58)
500m: 5:53.06
(35.40)
550m: 6:28.29
(35.23)
600m: 7:03.15
(34.86)
650m: 7:38.70
(35.55)
700m: 8:14.16
(35.46)
750m: 8:49.45
(35.29)
800m: 9:24.91
(35.46)
850m: 10:00.10
(35.19)
900m: 10:35.52
(35.42)
950m: 11:11.30
(35.78)
1000m: 11:46.83
(35.53)
1050m: 12:22.16
(35.33)
1100m: 12:57.84
(35.68)
1150m: 13:33.31
(35.47)
1200m: 14:08.78
(35.47)
1250m: 14:43.96
(35.18)
1300m: 15:19.31
(35.35)
1350m: 15:54.97
(35.66)
1400m: 16:30.60
(35.63)
1450m: 17:06.34
(35.74)
1500m: 17:41.34
(35.00)
8 Tuuli Pippuri 2005 Cetus Espoo +0.80 17:49.79 +1:20.37
50m: 32.53
100m: 1:07.99
(35.46)
150m: 1:43.75
(35.76)
200m: 2:19.57
(35.82)
250m: 2:55.82
(36.25)
300m: 3:31.96
(36.14)
350m: 4:08.80
(36.84)
400m: 4:44.92
(36.12)
450m: 5:21.10
(36.18)
500m: 5:57.81
(36.71)
550m: 6:33.72
(35.91)
600m: 7:09.18
(35.46)
650m: 7:44.93
(35.75)
700m: 8:20.55
(35.62)
750m: 8:56.64
(36.09)
800m: 9:32.57
(35.93)
850m: 10:08.08
(35.51)
900m: 10:43.95
(35.87)
950m: 11:19.60
(35.65)
1000m: 11:55.34
(35.74)
1050m: 12:30.94
(35.60)
1100m: 13:06.33
(35.39)
1150m: 13:41.38
(35.05)
1200m: 14:16.71
(35.33)
1250m: 14:52.61
(35.90)
1300m: 15:28.30
(35.69)
1350m: 16:04.15
(35.85)
1400m: 16:40.05
(35.90)
1450m: 17:15.83
(35.78)
1500m: 17:49.79
(33.96)
9 Mikaela Kulmala 2001 Riihimäen Uimaseura +0.82 18:08.51 +1:39.09
50m: 32.70
100m: 1:08.15
(35.45)
150m: 1:43.95
(35.80)
200m: 2:19.66
(35.71)
250m: 2:55.52
(35.86)
300m: 3:31.38
(35.86)
350m: 4:07.16
(35.78)
400m: 4:43.12
(35.96)
450m: 5:18.94
(35.82)
500m: 5:54.77
(35.83)
550m: 6:30.65
(35.88)
600m: 7:06.63
(35.98)
650m: 7:42.56
(35.93)
700m: 8:18.59
(36.03)
750m: 8:54.42
(35.83)
800m: 9:30.44
(36.02)
850m: 10:06.52
(36.08)
900m: 10:42.63
(36.11)
950m: 11:19.21
(36.58)
1000m: 11:56.12
(36.91)
1050m: 12:33.03
(36.91)
1100m: 13:10.06
(37.03)
1150m: 13:47.64
(37.58)
1200m: 14:24.87
(37.23)
1250m: 15:02.44
(37.57)
1300m: 15:39.29
(36.85)
1350m: 16:16.88
(37.59)
1400m: 16:54.25
(37.37)
1450m: 17:32.24
(37.99)
1500m: 18:08.51
(36.27)
10 Emma Johansson 2003 Cetus Espoo +0.80 18:14.04 +1:44.62
50m: 33.10
100m: 1:09.65
(36.55)
150m: 1:46.39
(36.74)
200m: 2:23.01
(36.62)
250m: 2:59.54
(36.53)
300m: 3:36.05
(36.51)
350m: 4:12.56
(36.51)
400m: 4:49.15
(36.59)
450m: 5:25.67
(36.52)
500m: 6:01.90
(36.23)
550m: 6:37.59
(35.69)
600m: 7:13.62
(36.03)
650m: 7:49.78
(36.16)
700m: 8:26.24
(36.46)
750m: 9:02.67
(36.43)
800m: 9:39.20
(36.53)
850m: 10:15.90
(36.70)
900m: 10:52.63
(36.73)
950m: 11:29.21
(36.58)
1000m: 12:06.04
(36.83)
1050m: 12:42.98
(36.94)
1100m: 13:19.68
(36.70)
1150m: 13:56.50
(36.82)
1200m: 14:33.41
(36.91)
1250m: 15:10.42
(37.01)
1300m: 15:47.54
(37.12)
1350m: 16:24.58
(37.04)
1400m: 17:01.52
(36.94)
1450m: 17:38.58
(37.06)
1500m: 18:14.04
(35.46)
11 Aliina Karvonen 2004 Simmis Wanda +0.76 18:22.27 +1:52.85
50m: 32.02
100m: 1:07.91
(35.89)
150m: 1:44.43
(36.52)
200m: 2:21.29
(36.86)
250m: 2:58.45
(37.16)
300m: 3:35.45
(37.00)
350m: 4:12.16
(36.71)
400m: 4:49.09
(36.93)
450m: 5:25.68
(36.59)
500m: 6:02.34
(36.66)
550m: 6:39.25
(36.91)
600m: 7:16.66
(37.41)
650m: 7:53.94
(37.28)
700m: 8:31.14
(37.20)
750m: 9:08.57
(37.43)
800m: 9:45.93
(37.36)
850m: 10:23.56
(37.63)
900m: 11:00.99
(37.43)
950m: 11:38.26
(37.27)
1000m: 12:15.73
(37.47)
1050m: 12:52.84
(37.11)
1100m: 13:30.46
(37.62)
1150m: 14:07.52
(37.06)
1200m: 14:44.42
(36.90)
1250m: 15:21.78
(37.36)
1300m: 15:58.54
(36.76)
1350m: 16:35.49
(36.95)
1400m: 17:12.52
(37.03)
1450m: 17:48.42
(35.90)
1500m: 18:22.27
(33.85)
12 Jutta Jauhiainen 2004 Cetus Espoo +0.84 18:29.26 +1:59.84
50m: 34.19
100m: 1:11.15
(36.96)
150m: 1:48.91
(37.76)
200m: 2:26.47
(37.56)
250m: 3:04.43
(37.96)
300m: 3:42.03
(37.60)
350m: 4:19.98
(37.95)
400m: 4:57.77
(37.79)
450m: 5:36.00
(38.23)
500m: 6:12.42
(36.42)
550m: 6:49.32
(36.90)
600m: 7:26.64
(37.32)
650m: 8:03.60
(36.96)
700m: 8:40.68
(37.08)
750m: 9:17.91
(37.23)
800m: 9:55.19
(37.28)
850m: 10:32.67
(37.48)
900m: 11:09.28
(36.61)
950m: 11:46.51
(37.23)
1000m: 12:23.53
(37.02)
1050m: 13:00.23
(36.70)
1100m: 13:37.05
(36.82)
1150m: 14:13.96
(36.91)
1200m: 14:50.44
(36.48)
1250m: 15:27.22
(36.78)
1300m: 16:03.95
(36.73)
1350m: 16:40.73
(36.78)
1400m: 17:17.52
(36.79)
1450m: 17:54.04
(36.52)
1500m: 18:29.26
(35.22)
13 Venla Salminen 2002 Helsingfors Simsällskap +0.78 18:35.62 +2:06.20
50m: 32.81
100m: 1:09.55
(36.74)
150m: 1:47.18
(37.63)
200m: 2:24.74
(37.56)
250m: 3:02.27
(37.53)
300m: 3:39.92
(37.65)
350m: 4:17.36
(37.44)
400m: 4:54.85
(37.49)
450m: 5:32.16
(37.31)
500m: 6:09.62
(37.46)
550m: 6:46.46
(36.84)
600m: 7:23.27
(36.81)
650m: 8:00.64
(37.37)
700m: 8:37.88
(37.24)
750m: 9:15.13
(37.25)
800m: 9:52.68
(37.55)
850m: 10:30.30
(37.62)
900m: 11:08.34
(38.04)
950m: 11:45.90
(37.56)
1000m: 12:23.27
(37.37)
1050m: 13:00.95
(37.68)
1100m: 13:38.34
(37.39)
1150m: 14:16.17
(37.83)
1200m: 14:53.78
(37.61)
1250m: 15:30.87
(37.09)
1300m: 16:08.07
(37.20)
1350m: 16:45.41
(37.34)
1400m: 17:22.75
(37.34)
1450m: 18:00.10
(37.35)
1500m: 18:35.62
(35.52)
14 Emilia Sjölund 2002 Simmis Wanda +0.79 19:01.70 +2:32.28
50m: 32.26
100m: 1:08.39
(36.13)
150m: 1:45.53
(37.14)
200m: 2:23.16
(37.63)
250m: 3:00.89
(37.73)
300m: 3:38.64
(37.75)
350m: 4:16.55
(37.91)
400m: 4:54.43
(37.88)
450m: 5:32.66
(38.23)
500m: 6:10.26
(37.60)
550m: 6:48.06
(37.80)
600m: 7:26.29
(38.23)
650m: 8:04.69
(38.40)
700m: 8:43.22
(38.53)
750m: 9:21.54
(38.32)
800m: 9:59.91
(38.37)
850m: 10:38.68
(38.77)
900m: 11:17.05
(38.37)
950m: 11:55.87
(38.82)
1000m: 12:34.39
(38.52)
1050m: 13:12.96
(38.57)
1100m: 13:51.72
(38.76)
1150m: 14:30.20
(38.48)
1200m: 15:08.90
(38.70)
1250m: 15:47.67
(38.77)
1300m: 16:26.72
(39.05)
1350m: 17:05.54
(38.82)
1400m: 17:44.75
(39.21)
1450m: 18:23.21
(38.46)
1500m: 19:01.70
(38.49)
Event official at: 18/11/2018 18.50.32
2018-11-18 18.51.32 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner