2019-09-17   13:45:21
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

torstaiaamu

Document
Results
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap
Pool: 25m Competition Date: Nov 15, 2018 to Nov 18, 2018
Event 2, 400m Vapaauinti Naiset Avoin - Alkukilpailu
EE 3:54.52 Mireia BELMONTE 1990 ESP ESP Berlin, GER 11.8.2013
SE 4:10.60 Laura Lajunen 1992 SKN FIN Tukholma, SWE 20.11.2014
NME 3:53.97 Jianjiahe Wang 2002 China CHN Budapest HUN 4.10.2018
NSE 4:15.03 Patricia Aschan 1994 RaisU FIN Södertälje, Ruotsi 7.12.2008
ME 3:53.97 Jianjiahe Wang 2002 China CHN Budapest HUN 4.10.2018
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Laura Lahtinen 2003 Helsingfors Simsällskap +0.75 4:15.15 Q
50m: 29.87
100m: 1:01.76
(31.89)
150m: 1:33.49
(31.73)
200m: 2:05.15
(31.66)
250m: 2:37.14
(31.99)
300m: 3:09.74
(32.60)
350m: 3:42.96
(33.22)
400m: 4:15.15
(32.19)
2 Petra Ansaranta 2004 Oulun Uinti 1906 +0.88 4:20.55 +5.40 Q
50m: 30.21
100m: 1:03.06
(32.85)
150m: 1:36.41
(33.35)
200m: 2:09.11
(32.70)
250m: 2:42.40
(33.29)
300m: 3:15.86
(33.46)
350m: 3:48.77
(32.91)
400m: 4:20.55
(31.78)
3 Emma Koiranen 2001 Helsingfors Simsällskap +0.80 4:22.53 +7.38 Q
50m: 30.35
100m: 1:02.93
(32.58)
150m: 1:35.52
(32.59)
200m: 2:08.66
(33.14)
250m: 2:42.17
(33.51)
300m: 3:15.83
(33.66)
350m: 3:49.65
(33.82)
400m: 4:22.53
(32.88)
4 Nea Rinne 1995 Cetus Espoo +0.72 4:22.80 +7.65 Q
50m: 30.35
100m: 1:03.09
(32.74)
150m: 1:36.12
(33.03)
200m: 2:09.65
(33.53)
250m: 2:43.28
(33.63)
300m: 3:16.67
(33.39)
350m: 3:50.11
(33.44)
400m: 4:22.80
(32.69)
5 Eveliina Pihkamäki 1998 Riihimäen Uimaseura +0.70 4:23.00 +7.85 Q
50m: 29.92
100m: 1:02.21
(32.29)
150m: 1:35.43
(33.22)
200m: 2:08.92
(33.49)
250m: 2:42.61
(33.69)
300m: 3:16.57
(33.96)
350m: 3:50.27
(33.70)
400m: 4:23.00
(32.73)
6 Aino Otava 1999 Cetus Espoo +0.68 4:23.07 +7.92 Q
50m: 30.49
100m: 1:03.55
(33.06)
150m: 1:37.16
(33.61)
200m: 2:11.13
(33.97)
250m: 2:44.23
(33.10)
300m: 3:17.27
(33.04)
350m: 3:50.29
(33.02)
400m: 4:23.07
(32.78)
7 Mathilda Puutio 2003 Oulun Uinti 1906 +0.76 4:24.57 +9.42 Q
50m: 31.12
100m: 1:04.62
(33.50)
150m: 1:38.72
(34.10)
200m: 2:12.29
(33.57)
250m: 2:45.42
(33.13)
300m: 3:18.62
(33.20)
350m: 3:51.77
(33.15)
400m: 4:24.57
(32.80)
8 Venla Säntti 2003 Oulun Uinti 1906 +0.78 4:25.56 +10.41 Q
50m: 31.47
100m: 1:05.13
(33.66)
150m: 1:39.17
(34.04)
200m: 2:13.37
(34.20)
250m: 2:45.73
(32.36)
300m: 3:18.48
(32.75)
350m: 3:51.97
(33.49)
400m: 4:25.56
(33.59)
9 Helene Hirvonen 2001 Helsingfors Simsällskap +0.73 4:25.67 +10.52
50m: 30.95
100m: 1:04.28
(33.33)
150m: 1:37.94
(33.66)
200m: 2:11.81
(33.87)
250m: 2:45.61
(33.80)
300m: 3:19.41
(33.80)
350m: 3:53.15
(33.74)
400m: 4:25.67
(32.52)
10 Aino-kaisa Paatos 2004 Raision Urheilijat +0.75 4:27.55 +12.40
50m: 30.63
100m: 1:04.81
(34.18)
150m: 1:39.64
(34.83)
200m: 2:14.07
(34.43)
250m: 2:47.72
(33.65)
300m: 3:21.62
(33.90)
350m: 3:55.27
(33.65)
400m: 4:27.55
(32.28)
11 Irene Mäkilä 2004 Raision Urheilijat +0.74 4:29.85 +14.70
50m: 31.42
100m: 1:05.62
(34.20)
150m: 1:40.11
(34.49)
200m: 2:14.36
(34.25)
250m: 2:48.51
(34.15)
300m: 3:22.69
(34.18)
350m: 3:56.78
(34.09)
400m: 4:29.85
(33.07)
12 Anni Savolainen 2002 Cetus Espoo +0.83 4:31.82 +16.67
50m: 31.53
100m: 1:04.70
(33.17)
150m: 1:38.78
(34.08)
200m: 2:13.08
(34.30)
250m: 2:47.82
(34.74)
300m: 3:22.94
(35.12)
350m: 3:58.10
(35.16)
400m: 4:31.82
(33.72)
13 Sini Niemi 1993 Tornion Uimaseura +0.68 4:32.04 +16.89
50m: 31.00
100m: 1:04.81
(33.81)
150m: 1:39.40
(34.59)
200m: 2:14.30
(34.90)
250m: 2:49.13
(34.83)
300m: 3:23.89
(34.76)
350m: 3:58.21
(34.32)
400m: 4:32.04
(33.83)
14 Emma Gschwentner 1997 SC Stadtoasen IKB Innsbruck +0.76 4:33.46 +18.31
50m: 30.48
100m: 1:03.95
(33.47)
150m: 1:38.29
(34.34)
200m: 2:12.97
(34.68)
250m: 2:47.88
(34.91)
300m: 3:23.32
(35.44)
350m: 3:58.83
(35.51)
400m: 4:33.46
(34.63)
15 Jemilia Haapakoski 2002 Swimming Club Vuokatti +0.78 4:33.94 +18.79
50m: 31.15
100m: 1:05.58
(34.43)
150m: 1:40.38
(34.80)
200m: 2:14.91
(34.53)
250m: 2:49.55
(34.64)
300m: 3:24.34
(34.79)
350m: 3:59.53
(35.19)
400m: 4:33.94
(34.41)
16 Tuuli Pippuri 2005 Cetus Espoo +0.73 4:34.01 +18.86
50m: 32.41
100m: 1:06.72
(34.31)
150m: 1:41.52
(34.80)
200m: 2:16.60
(35.08)
250m: 2:51.36
(34.76)
300m: 3:25.85
(34.49)
350m: 4:00.19
(34.34)
400m: 4:34.01
(33.82)
17 Mikaela Kulmala 2001 Riihimäen Uimaseura +0.73 4:34.03 +18.88
50m: 31.67
100m: 1:06.86
(35.19)
150m: 1:41.81
(34.95)
200m: 2:16.82
(35.01)
250m: 2:51.66
(34.84)
300m: 3:26.41
(34.75)
350m: 4:00.81
(34.40)
400m: 4:34.03
(33.22)
18 Tiia Puolakka 1998 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.68 4:34.34 +19.19
50m: 30.92
100m: 1:04.33
(33.41)
150m: 1:38.45
(34.12)
200m: 2:13.45
(35.00)
250m: 2:48.30
(34.85)
300m: 3:24.03
(35.73)
350m: 3:59.78
(35.75)
400m: 4:34.34
(34.56)
19 Iida-maria Laine 2001 Oulun Uinti 1906 +0.85 4:34.49 +19.34
50m: 30.88
100m: 1:04.80
(33.92)
150m: 1:39.44
(34.64)
200m: 2:14.64
(35.20)
250m: 2:49.38
(34.74)
300m: 3:24.49
(35.11)
350m: 3:59.58
(35.09)
400m: 4:34.49
(34.91)
20 Helmi Heinonen 2002 Aurajoen Uinti +0.77 4:35.38 +20.23
50m: 31.70
100m: 1:06.67
(34.97)
150m: 1:41.78
(35.11)
200m: 2:16.24
(34.46)
250m: 2:51.14
(34.90)
300m: 3:26.25
(35.11)
350m: 4:01.18
(34.93)
400m: 4:35.38
(34.20)
21 Jenni Kukkonen 1999 Helsingfors Simsällskap +0.73 4:35.75 +20.60
50m: 31.44
100m: 1:05.72
(34.28)
150m: 1:40.45
(34.73)
200m: 2:15.63
(35.18)
250m: 2:50.62
(34.99)
300m: 3:25.80
(35.18)
350m: 4:01.20
(35.40)
400m: 4:35.75
(34.55)
22 Sara Kazi 1999 Raision Urheilijat +0.77 4:36.17 +21.02
50m: 31.71
100m: 1:05.72
(34.01)
150m: 1:40.36
(34.64)
200m: 2:15.59
(35.23)
250m: 2:50.28
(34.69)
300m: 3:25.35
(35.07)
350m: 4:00.95
(35.60)
400m: 4:36.17
(35.22)
23 Jutta Jauhiainen 2004 Cetus Espoo +0.83 4:36.67 +21.52
50m: 32.14
100m: 1:07.39
(35.25)
150m: 1:43.00
(35.61)
200m: 2:18.11
(35.11)
250m: 2:53.40
(35.29)
300m: 3:28.30
(34.90)
350m: 4:02.88
(34.58)
400m: 4:36.67
(33.79)
24 Emma Johansson 2003 Cetus Espoo +0.78 4:38.78 +23.63
50m: 32.45
100m: 1:07.50
(35.05)
150m: 1:43.15
(35.65)
200m: 2:18.56
(35.41)
250m: 2:53.69
(35.13)
300m: 3:28.93
(35.24)
350m: 4:04.16
(35.23)
400m: 4:38.78
(34.62)
25 Saga Kovanen 2004 Cetus Espoo +0.74 4:38.84 +23.69
50m: 32.27
100m: 1:07.34
(35.07)
150m: 1:43.09
(35.75)
200m: 2:19.09
(36.00)
250m: 2:54.48
(35.39)
300m: 3:29.56
(35.08)
350m: 4:04.66
(35.10)
400m: 4:38.84
(34.18)
26 Heta Känkänen 2001 Porin Uimaseura +0.70 4:38.95 +23.80
50m: 31.22
100m: 1:05.17
(33.95)
150m: 1:39.95
(34.78)
200m: 2:15.46
(35.51)
250m: 2:51.04
(35.58)
300m: 3:26.95
(35.91)
350m: 4:03.19
(36.24)
400m: 4:38.95
(35.76)
27 Pippi Nordström 2001 Helsingin Uimarit +0.75 4:39.01 +23.86
50m: 30.73
100m: 1:05.49
(34.76)
150m: 1:40.73
(35.24)
200m: 2:15.98
(35.25)
250m: 2:51.51
(35.53)
300m: 3:27.24
(35.73)
350m: 4:03.61
(36.37)
400m: 4:39.01
(35.40)
28 Aliina Karvonen 2004 Simmis Wanda +0.75 4:39.44 +24.29
50m: 31.96
100m: 1:07.09
(35.13)
150m: 1:42.98
(35.89)
200m: 2:19.00
(36.02)
250m: 2:54.82
(35.82)
300m: 3:30.40
(35.58)
350m: 4:05.80
(35.40)
400m: 4:39.44
(33.64)
29 Minka Halava 2001 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.69 4:42.01 +26.86
50m: 31.17
100m: 1:05.75
(34.58)
150m: 1:41.82
(36.07)
200m: 2:17.64
(35.82)
250m: 2:53.94
(36.30)
300m: 3:30.55
(36.61)
350m: 4:06.74
(36.19)
400m: 4:42.01
(35.27)
30 Peppi Pinomäki 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.67 4:42.38 +27.23
50m: 31.52
100m: 1:05.88
(34.36)
150m: 1:41.23
(35.35)
200m: 2:16.93
(35.70)
250m: 2:53.16
(36.23)
300m: 3:29.88
(36.72)
350m: 4:06.43
(36.55)
400m: 4:42.38
(35.95)
31 Kira Lindroos 2005 Cetus Espoo +0.77 4:44.88 +29.73
50m: 32.91
100m: 1:08.58
(35.67)
150m: 1:45.14
(36.56)
200m: 2:21.82
(36.68)
250m: 2:57.64
(35.82)
300m: 3:33.45
(35.81)
350m: 4:09.75
(36.30)
400m: 4:44.88
(35.13)
32 Venla Salminen 2002 Helsingfors Simsällskap +0.78 4:45.69 +30.54
50m: 31.17
100m: 1:06.03
(34.86)
150m: 1:41.78
(35.75)
200m: 2:18.00
(36.22)
250m: 2:54.86
(36.86)
300m: 3:31.91
(37.05)
350m: 4:09.50
(37.59)
400m: 4:45.69
(36.19)
33 Senni Mattila 2003 Porin Uimaseura +0.74 4:46.06 +30.91
50m: 30.95
100m: 1:05.31
(34.36)
150m: 1:41.31
(36.00)
200m: 2:17.83
(36.52)
250m: 2:54.48
(36.65)
300m: 3:31.87
(37.39)
350m: 4:09.30
(37.43)
400m: 4:46.06
(36.76)
34 Anniina Perkiö 1999 Helsingfors Simsällskap +0.65 4:46.74 +31.59
50m: 31.43
100m: 1:05.79
(34.36)
150m: 1:40.85
(35.06)
200m: 2:16.82
(35.97)
250m: 2:53.09
(36.27)
300m: 3:30.84
(37.75)
350m: 4:08.61
(37.77)
400m: 4:46.74
(38.13)
Event official at: 15.11.2018 10:12:56
2018-11-15 12:51:34 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner