2019-04-25   00:47:12
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

torstaiaamu

Document
Results
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap
Pool: 25m Competition Date: Nov 15, 2018 to Nov 18, 2018
Event 5, 100m Rintauinti Naiset Avoin - Alkukilpailu
EE 1:02.36 Ruta MEILUTYTE 1997 LTU LTU Moscow, RUS 12.10.2013
SE 1:04.25 Jenna Laukkanen 1995 SCV FIN Copenhagen, DEN 15.12.2017
NME 1:02.36
NSE 1:06.04 Silja Känsäkoski 1997 OU FIN 12.12.2014
ME 1:02.36 Alia Atkinson 1988 Jamaica JAM Chartres FRA 26.8.2016
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jenna Laukkanen 1995 Swimming Club Vuokatti +0.69 1:05.49 Q
50m: 30.70
100m: 1:05.49
(34.79)
2 Ida Hulkko 1998 TaTu Tampere +0.74 1:06.34 +0.85 Q
50m: 31.04
100m: 1:06.34
(35.30)
3 Veera Kivirinta 1995 Oulun Uinti 1906 +0.80 1:08.42 +2.93 Q
50m: 31.63
100m: 1:08.42
(36.79)
4 Laura Lahtinen 2003 Helsingfors Simsällskap +0.76 1:08.80 +3.31 -
50m: 32.79
100m: 1:08.80
(36.01)
5 Hanna Kareinen 2000 Helsingfors Simsällskap +0.69 1:09.34 +3.85 Q
50m: 32.18
100m: 1:09.34
(37.16)
6 Rebekka Luoto 2003 Raision Urheilijat +0.77 1:10.22 +4.73 Q
50m: 33.16
100m: 1:10.22
(37.06)
7 Siiri Einiö 2003 Gladius Kirkkonummi +0.71 1:11.04 +5.55 Q
50m: 33.37
100m: 1:11.04
(37.67)
8 Nelli Ohvo 2001 Cetus Espoo +0.78 1:11.26 +5.77 Q
50m: 33.56
100m: 1:11.26
(37.70)
9 Iida Reini 2000 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.66 1:11.30 +5.81 Q
50m: 33.03
100m: 1:11.30
(38.27)
10 Anniina Murto 2001 Porin Uimaseura +0.72 1:11.50 +6.01 -
50m: 33.21
100m: 1:11.50
(38.29)
11 Hanna Hammar 1998 Uinti Tampere +0.74 1:12.16 +6.67 -
50m: 33.37
100m: 1:12.16
(38.79)
12 Roosa Mäkinen 1999 Uinti Tampere +0.67 1:12.33 +6.84 Q
50m: 33.94
100m: 1:12.33
(38.39)
13 Sofia Lehtinen 2000 Cetus Espoo +0.75 1:12.33 +6.84 Q
50m: 33.94
100m: 1:12.33
(38.39)
14 Emilia Flyckt 2001 Cetus Espoo +0.69 1:12.37 +6.88 Q
50m: 33.69
100m: 1:12.37
(38.68)
15 Senni Jouhten 2002 Kempeleen Pyrintö +0.82 1:12.38 +6.89 Q
50m: 33.91
100m: 1:12.38
(38.47)
16 Emilia Eloranta 1997 Cetus Espoo +0.72 1:12.39 +6.90 Q
50m: 34.10
100m: 1:12.39
(38.29)
17 Charlotta Edelman 2001 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.70 1:12.41 +6.92 Q
50m: 33.18
100m: 1:12.41
(39.23)
18 Alisa Ponomareva 1991 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.64 1:12.55 +7.06 Q
50m: 33.53
100m: 1:12.55
(39.02)
19 Selma Soininen 1999 Kampuksen Plaani +0.61 1:12.74 +7.25 -
50m: 33.83
100m: 1:12.74
(38.91)
20 Sini Silvennoinen 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.61 1:13.29 +7.80 -
50m: 34.25
100m: 1:13.29
(39.04)
21 Lotta Hämäläinen 1998 Helsingfors Simsällskap +0.75 1:13.55 +8.06 Q
50m: 34.45
100m: 1:13.55
(39.10)
22 Emma Uusküla 2002 Raision Urheilijat +0.83 1:13.60 +8.11
50m: 34.62
100m: 1:13.60
(38.98)
23 Minja Lukkari 2003 Oulun Uinti 1906 +0.70 1:13.61 +8.12
50m: 34.45
100m: 1:13.61
(39.16)
24 Lotta Aho 1999 Hämeenlinnan Uimaseura +0.74 1:13.77 +8.28
50m: 35.04
100m: 1:13.77
(38.73)
25 Aida Pasma 2003 Riihimäen Uimaseura +0.73 1:13.81 +8.32
50m: 34.42
100m: 1:13.81
(39.39)
26 Janna Appelberg 2001 Helsingfors Simsällskap +0.73 1:14.09 +8.60
50m: 34.47
100m: 1:14.09
(39.62)
27 Fanny Nyström 1999 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.75 1:14.23 +8.74
50m: 34.76
100m: 1:14.23
(39.47)
28 Emma Von Dickoff 2002 Uinti Tampere +0.77 1:14.33 +8.84
50m: 34.44
100m: 1:14.33
(39.89)
29 Olga Emilia Mattila 2004 Oulun Uinti 1906 +0.80 1:14.47 +8.98
50m: 35.97
100m: 1:14.47
(38.50)
30 Mirka Mettinen 2002 Cetus Espoo +0.77 1:14.48 +8.99
50m: 34.75
100m: 1:14.48
(39.73)
31 Enni Lahtinen 2002 Uinti Tampere +0.75 1:14.62 +9.13
50m: 35.21
100m: 1:14.62
(39.41)
32 Oona Ahinko 2001 Vesihelmen Uimaseura +0.81 1:15.26 +9.77
50m: 35.79
100m: 1:15.26
(39.47)
33 Julia Sottinen 2000 Porin Uimaseura +0.79 1:15.54 +10.05
50m: 35.60
100m: 1:15.54
(39.94)
34 Siiri Pellinen 2003 Swimming Jyväskylä +0.85 1:15.68 +10.19
50m: 36.07
100m: 1:15.68
(39.61)
35 Alexandra Pihlajamäki 1998 Kokkolan Uimaseura +0.80 1:15.83 +10.34
50m: 35.07
100m: 1:15.83
(40.76)
36 Peppi Vesalainen 2004 Helsingfors Simsällskap +0.79 1:15.86 +10.37
50m: 35.77
100m: 1:15.86
(40.09)
37 Jenny Nieminen 2001 Hyvinkään Uimaseura +0.68 1:15.95 +10.46
50m: 34.91
100m: 1:15.95
(41.04)
38 Aino Kontiainen 2002 Uinti Hyvinkää +0.80 1:16.08 +10.59
50m: 36.04
100m: 1:16.08
(40.04)
39 Ella Lammi 1998 TaTu Tampere +0.72 1:16.09 +10.60
50m: 34.90
100m: 1:16.09
(41.19)
40 Senni Tuominen 2003 Vesihelmen Uimaseura +0.82 1:16.49 +11.00
50m: 35.86
100m: 1:16.49
(40.63)
41 Saana Vähämaa 2002 Rauman Uimaseura +0.71 1:16.78 +11.29
50m: 35.51
100m: 1:16.78
(41.27)
42 Emma Hämäläinen 2003 Vieskan Uimarit +0.66 1:16.84 +11.35
50m: 35.77
100m: 1:16.84
(41.07)
43 Madeleine Hiltunen 2003 Oulun Uinti 1906 +0.74 1:17.28 +11.79
50m: 36.44
100m: 1:17.28
(40.84)
44 Milla-lotta Tapanainen 2003 Cetus Espoo +0.79 1:17.70 +12.21
50m: 36.43
100m: 1:17.70
(41.27)
45 Sofia Nurkkala 2004 Kokkolan Uimaseura +0.73 1:17.79 +12.30
50m: 37.43
100m: 1:17.79
(40.36)
46 Saija Mikkonen 2001 Helsingfors Simsällskap +0.76 1:18.12 +12.63
50m: 36.43
100m: 1:18.12
(41.69)
47 Emma Jormanainen 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll +0.76 1:18.24 +12.75
50m: 36.87
100m: 1:18.24
(41.37)
48 Greta Beszteri 2004 Cetus Espoo +0.79 1:18.64 +13.15
50m: 36.08
100m: 1:18.64
(42.56)
49 Helmi Lehtonen 2004 Järvenpään Uintiklubi +0.72 1:19.32 +13.83
50m: 36.48
100m: 1:19.32
(42.84)
50 Pinja Partinen 1999 Kampuksen Plaani +0.85 1:20.23 +14.74
50m: 36.93
100m: 1:20.23
(43.30)
- Riika Huttula 2001 Oulun Lohet +0.60 DSQ 4.4
Event official at: 15.11.2018 10:54:01
2018-11-15 13:33:53 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner