2019-07-21   05:26:21
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

torstaiaamu

Document
Results
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap
Pool: 25m Competition Date: Nov 15, 2018 to Nov 18, 2018
Event 9, 200m Sekauinti Naiset Avoin - Alkukilpailu
EE 2:03.20 Katinka HOSSZU 1989 HUN HUN Eindhoven, NED 7.8.2013
SE 2:10.51 Tanja Kylliäinen 1993 Louisville FIN Doha, QAT 6.12.2014
NME 2:04.64
NSE 2:12.38 Emilia Pikkarainen 1992 VanVe FIN Jyväskylä 31.10.2009
ME 2:01.86 Katinka Hosszu 1989 Hungary HUN Doha QAT 6.12.2014
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Nea-amanda Heinola 2000 Nummelan Kisaajat +0.84 2:14.40 Q
50m: 28.45
100m: 1:01.79
(33.34)
150m: 1:42.16
(40.37)
200m: 2:14.40
(32.24)
2 Vilma Ruotsalainen 1996 Helsingfors Simsällskap +0.73 2:17.61 +3.21 Q
50m: 30.17
100m: 1:04.40
(34.23)
150m: 1:43.73
(39.33)
200m: 2:17.61
(33.88)
3 Sohvi Nenonen 1999 Cetus Espoo +0.74 2:18.28 +3.88 Q
50m: 29.41
100m: 1:04.89
(35.48)
150m: 1:45.39
(40.50)
200m: 2:18.28
(32.89)
4 Mila Manner 2001 Uinti Tampere +0.69 2:19.26 +4.86 Q
50m: 30.02
100m: 1:06.45
(36.43)
150m: 1:47.16
(40.71)
200m: 2:19.26
(32.10)
5 Lotta Pälsi 2004 Helsingfors Simsällskap +0.62 2:19.50 +5.10 Q
50m: 30.01
100m: 1:05.72
(35.71)
150m: 1:46.34
(40.62)
200m: 2:19.50
(33.16)
6 Hilla Kortetjärvi 1996 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.71 2:21.04 +6.64 Q
50m: 30.66
100m: 1:05.96
(35.30)
150m: 1:47.28
(41.32)
200m: 2:21.04
(33.76)
7 Raakel Bärlund 2001 Lahden Uimaseura +0.71 2:21.35 +6.95 Q
50m: 30.32
100m: 1:06.40
(36.08)
150m: 1:48.66
(42.26)
200m: 2:21.35
(32.69)
8 Essi-maria Lillman 2000 Lahden Uimaseura +0.74 2:22.61 +8.21 Q
50m: 31.16
100m: 1:07.68
(36.52)
150m: 1:48.77
(41.09)
200m: 2:22.61
(33.84)
9 Madeleine Hiltunen 2003 Oulun Uinti 1906 +0.74 2:23.07 +8.67
50m: 30.55
100m: 1:07.38
(36.83)
150m: 1:49.37
(41.99)
200m: 2:23.07
(33.70)
10 Petra Kivi 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll +0.72 2:23.17 +8.77
50m: 30.90
100m: 1:07.08
(36.18)
150m: 1:49.54
(42.46)
200m: 2:23.17
(33.63)
11 Emma Gschwentner 1997 SC Stadtoasen IKB Innsbruck +0.75 2:24.01 +9.61
50m: 31.68
100m: 1:07.28
(35.60)
150m: 1:50.40
(43.12)
200m: 2:24.01
(33.61)
12 Minka Halava 2001 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.67 2:24.98 +10.58
50m: 31.07
100m: 1:08.50
(37.43)
150m: 1:51.37
(42.87)
200m: 2:24.98
(33.61)
13 Emma Johansson 2003 Cetus Espoo +0.80 2:25.89 +11.49
50m: 32.32
100m: 1:10.34
(38.02)
150m: 1:51.86
(41.52)
200m: 2:25.89
(34.03)
14 Sofia Lehtinen 2000 Cetus Espoo +0.81 2:25.97 +11.57
50m: 32.46
100m: 1:10.53
(38.07)
150m: 1:51.33
(40.80)
200m: 2:25.97
(34.64)
15 Lyydia Kalenius 2000 Cetus Espoo +0.79 2:26.74 +12.34
50m: 30.59
100m: 1:08.65
(38.06)
150m: 1:51.93
(43.28)
200m: 2:26.74
(34.81)
16 Heidi Kivioja 2000 Swimming Club Vuokatti +0.72 2:27.17 +12.77
50m: 31.84
100m: 1:10.01
(38.17)
150m: 1:52.25
(42.24)
200m: 2:27.17
(34.92)
17 Petra Äkkinen 2000 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll +0.74 2:27.19 +12.79
50m: 31.11
100m: 1:08.02
(36.91)
150m: 1:51.63
(43.61)
200m: 2:27.19
(35.56)
18 Janna Appelberg 2001 Helsingfors Simsällskap +0.75 2:27.50 +13.10
50m: 31.92
100m: 1:12.46
(40.54)
150m: 1:53.67
(41.21)
200m: 2:27.50
(33.83)
19 Ina Pollari 2002 Uinti Tampere +0.68 2:27.68 +13.28
50m: 30.69
100m: 1:09.22
(38.53)
150m: 1:51.83
(42.61)
200m: 2:27.68
(35.85)
20 Riika Huttula 2001 Oulun Lohet +0.68 2:28.69 +14.29
50m: 32.01
100m: 1:11.51
(39.50)
150m: 1:54.05
(42.54)
200m: 2:28.69
(34.64)
21 Kira Lindroos 2005 Cetus Espoo +0.75 2:31.04 +16.64
50m: 33.94
100m: 1:14.31
(40.37)
150m: 1:57.07
(42.76)
200m: 2:31.04
(33.97)
22 Vera Vartiainen 2002 Järvenpään Uintiklubi +0.74 2:31.12 +16.72
50m: 31.33
100m: 1:09.92
(38.59)
150m: 1:55.57
(45.65)
200m: 2:31.12
(35.55)
23 Tuuli Pippuri 2005 Cetus Espoo +0.77 2:31.64 +17.24
50m: 32.77
100m: 1:12.87
(40.10)
150m: 1:57.05
(44.18)
200m: 2:31.64
(34.59)
24 Greta Beszteri 2004 Cetus Espoo +0.81 2:33.10 +18.70
50m: 33.08
100m: 1:14.94
(41.86)
150m: 1:57.53
(42.59)
200m: 2:33.10
(35.57)
25 Julia Koivisto 2002 Aurajoen Uinti +0.73 2:33.37 +18.97
50m: 31.79
100m: 1:10.47
(38.68)
150m: 1:57.59
(47.12)
200m: 2:33.37
(35.78)
26 Noora Poutanen 1999 TaTu Tampere +0.76 2:33.94 +19.54
50m: 31.48
100m: 1:11.49
(40.01)
150m: 1:57.06
(45.57)
200m: 2:33.94
(36.88)
- Emmi Kaunisto 2002 Porin Uimaseura +0.77 DSQ 9.1
- Oona Laakso 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.57 DSQ 4.4
- Siri Auvinen 2002 Cetus Espoo +0.63 DSQ 4.4
Event official at: 15.11.2018 11:40:09
2018-11-15 12:50:29 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner