2019-08-20   23:35:22
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

torstai-ilta

Document
Results
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap
Pool: 25m Competition Date: marras 15, 2018 to marras 18, 2018
Event 17, 4x50m Vapaauinti Seka - Finaali
EE 1:28.39 Netherlands Netherlands NED Copenhagen DEN 16/12/2017
Rank Name Born Club FINA Time Diff
1 HSS 1 2000 Helsingfors Simsällskap 1:33.68
Andrei Tuomola 1989 89A037 +0.65 22.27 22.27
Riku Pöytäkivi 1993 93A973 +0.08 21.58 43.85
Laura Kurki 1994 94A839 +0.24 25.02 1:08.87
Kaisla Kollanus 1993 93A027 +0.18 24.81 1:33.68
2 Cetus 1 2000 Cetus Espoo 1:36.40 +2.72
Roni Kallström 2001 01A092 +0.70 23.33 23.33
Ari-pekka Liukkonen 1989 89A286 +0.27 21.01 44.34
Peppi Siirtola 2002 02A144 +0.14 26.49 1:10.83
Ronja Riihinen 2000 00A801 +0.29 25.57 1:36.40
3 OU seka 1 2000 Oulun Uinti 1906 1:37.27 +3.59
Miro Vasko 1993 93A337 +0.76 23.22 23.22
Arttu Erkinaro 1992 92A595 +0.19 22.68 45.90
Veera Kivirinta 1995 95A668 +0.42 26.13 1:12.03
Reetta Kanervo 1999 99A565 +0.18 25.24 1:37.27
4 TaTU Tampere ry 1 2000 TaTu Tampere 1:37.47 +3.79
Anton Herrala 1993 93A340 +0.76 22.48 22.48
Teemu Viitanen 1992 92A506 +0.19 22.96 45.44
Amanda Suihkonen 1995 95A544 +0.36 25.96 1:11.40
Aino Puomila 1992 92A782 +0.23 26.07 1:37.47
5 Swim 1 2000 Swimming Jyväskylä 1:37.57 +3.89
Miikka Ruohoniemi 1993 93A494 +0.68 22.51 22.51
Teemu Vuorela 1994 94A789 +0.43 22.71 45.22
Viivi Merisalo 2002 02A419 +0.48 26.66 1:11.88
Mia Pentti 2002 02A018 +0.22 25.69 1:37.57
6 ÅSK 1 2000 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 1:37.60 +3.92
Otto Rannikko 1999 99A384 +0.65 23.38 23.38
Wilhelm Suominen 1999 99A027 +0.30 23.32 46.70
Ida Konkka 2000 00A573 +0.19 25.53 1:12.23
Sini Silvennoinen 2002 02A080 +0.26 25.37 1:37.60
7 TaTU Tampere ry 2 2000 TaTu Tampere 1:38.04 +4.36
Matias Tyry 1993 93A763 +0.68 23.09 23.09
Juho Eerola 1995 95A753 +0.26 22.65 45.74
Ida Hulkko 1998 98B105 +0.22 25.99 1:11.73
Emma-lotta Tynkkynen 1999 99A073 +0.13 26.31 1:38.04
8 UiTa  1 2000 Uinti Tampere 1:38.09 +4.41
Eemil Varho 1997 97A537 +0.68 23.37 23.37
Jaakko Rautalin 1989 89A051 +0.21 22.31 45.68
Hanna Hammar 1998 98A182 +0.35 26.52 1:12.20
Nea Norismaa 1995 95A534 +0.25 25.89 1:38.09
9 Cetus 2 2000 Cetus Espoo 1:38.80 +5.12
Tuomas Kiviluoma 1993 93A444 +0.65 23.35 23.35
Eetu Alitalo 1999 99A732 +0.40 23.35 46.70
Emilia Flyckt 2001 01A649 +0.28 26.39 1:13.09
Sohvi Nenonen 1999 99A092 +0.31 25.71 1:38.80
10 TaTU Tampere ry 3 2000 TaTu Tampere 1:39.79 +6.11
Tatu Peltonen 1989 89A035 +0.74 23.82 23.82
Roope Kastarinen 1994 94A478 +0.14 22.79 46.61
Annika Karinkanta 2000 00A300 +0.36 26.72 1:13.33
Ella Lammi 1998 98A995 +0.27 26.46 1:39.79
11 HSS 2 2000 Helsingfors Simsällskap 1:40.13 +6.45
Leevi Lehti 2000 00A000 +0.67 23.61 23.61
Santeri Hölttä 2000 00A236 +0.16 23.09 46.70
Vilma Ruotsalainen 1996 96A597 +0.26 26.23 1:12.93
Erika Ketola 2000 00A124 +0.22 27.20 1:40.13
12 ÅSK 2 2000 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 1:40.17 +6.49
Jani-markus Sula 1999 99A052 +0.66 24.23 24.23
Santeri Herpola 2003 03A188 +0.26 23.38 47.61
Iida Reini 2000 00A567 +0.44 25.80 1:13.41
Paula Peltola 2001 01B032 +0.40 26.76 1:40.17
13 OuLo seka 1994 Oulun Lohet 1:40.25 +6.57
Konsta Kallinen 1999 99A049 +0.63 23.89 23.89
Janne Lantto 1994 94A666 +0.09 22.62 46.51
Riika Huttula 2001 01A540 +0.34 27.28 1:13.79
Enni-sofia Perätalo 2002 02A378 +0.22 26.46 1:40.25
14 UiTa 2 2000 Uinti Tampere 1:40.41 +6.73
Tatu Hörkkö 2001 01A394 +0.64 24.05 24.05
Jakob Sievers 2000 00A730 +0.18 22.77 46.82
Emma Von Dickoff 2002 02A117 +0.33 26.86 1:13.68
Mila Manner 2001 01A167 +0.13 26.73 1:40.41
15 JoUS seka 2000 Joensuun Uimaseura 1:40.48 +6.80
Veeti Ruohtula 2001 01A193 +0.69 23.26 23.26
Miika Tolvanen 1996 96A432 +0.35 23.19 46.45
Veera Venäläinen 1995 95A717 +0.16 25.99 1:12.44
Aino Mononen 2001 01A089 +0.27 28.04 1:40.48
16 Plaani seka 2000 Kampuksen Plaani 1:40.95 +7.27
Werner Heräjärvi 1999 99A844 +0.76 24.22 24.22
Eetu Malvela 2000 00B072 +0.03 24.85 49.07
Sonja Pentti 1999 99A133 +0.30 25.86 1:14.93
Jenni Moisio 2002 02A607 +0.01 26.02 1:40.95
17 Vanders seka 2000 Vanders 1:41.26 +7.58
Kalle Mäkinen 2002 02A088 +0.79 23.57 23.57
Nina Haltia 1999 99A009 +0.27 26.42 49.99
Milla Nikkanen 2002 02A124 +0.15 27.39 1:17.38
Matias Hjelm 2002 02A098 +0.20 23.88 1:41.26
18 Swim 2 2000 Swimming Jyväskylä 1:41.55 +7.87
Janne Markus Markkanen 1994 94A792 +0.66 23.15 23.15
Danila Dobrzhanskiy 1998 98B028 +0.30 23.85 47.00
Jenni Lampi 2000 00A178 +0.42 27.43 1:14.43
Emma Nieminen 1996 96A009 +0.17 27.12 1:41.55
19 SCV seka 2000 Swimming Club Vuokatti 1:42.05 +8.37
Jesse Laukkanen 1996 96A788 +0.77 24.42 24.42
Jere Laukkanen 1993 93A948 +0.04 23.30 47.72
Jenna Laukkanen 1995 95A962 +0.16 24.68 1:12.40
Jonna Laukkanen 1998 98A328 +0.29 29.65 1:42.05
20 UiTa 3 2000 Uinti Tampere 1:43.77 +10.09
Atte Kulmala 1998 98B262 +0.64 25.06 25.06
Olli Rautaporras 2000 00A795 +0.22 24.34 49.40
Armi Auvinen 2000 00A811 +0.47 27.61 1:17.01
Roosa Mäkinen 1999 99B038 +0.08 26.76 1:43.77
21 Cetus 3 2000 Cetus Espoo 1:44.16 +10.48
Isak Gramén 2001 01B058 +0.71 25.05 25.05
Joel Knaapi 2001 01A132 +0.06 24.50 49.55
Sofia Lehtinen 2000 00B030 +0.46 27.03 1:16.58
Helmi Tossavainen 2002 02A572 +0.18 27.58 1:44.16
22 OU seka 2 2000 Oulun Uinti 1906 1:44.46 +10.78
Noa Mäkelä 2001 01A112 +0.74 24.80 24.80
Anssi Hätälä 1994 94A080 +0.28 24.70 49.50
Iida-maria Laine 2001 01A626 +0.36 27.09 1:16.59
Iida-maria Rantanen 1998 98A373 +0.17 27.87 1:44.46
23 UiTa seka 2000 Uinti Tampere 1:45.46 +11.78
Joona Korhonen 2000 00A464 +0.74 25.55 25.55
Tatu Hapuoja 2003 03A010 +0.38 25.00 50.55
Heini Hammar 1999 99A148 +0.51 27.85 1:18.40
Aino Jussila 2000 00A485 +0.10 27.06 1:45.46
2018-11-15 18.17.29 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner