2019-08-19   02:31:21
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

perjantaiaamu

Document
Results
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap
Pool: 25m Competition Date: Nov 15, 2018 to Nov 18, 2018
Event 24, 100m Vapaauinti Naiset Avoin - Alkukilpailu
SE 52.28 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Rijeka, CRO 11.12.2008
NSE 54.79 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Tallinna, EST 11.11.2001
ME 50.25 Cate Campbell 1992 Australia AUS Adelaide AUS 26.10.2017
EE 51.19 Francesca HALSALL 1990 GBR GBR Singapore, SIN 22.11.2009
NME 52.09
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Nea-amanda Heinola 2000 Nummelan Kisaajat +0.75 55.58 Q
50m: 26.65
100m: 55.58
(28.93)
2 Olivia Weuro 2002 Raision Urheilijat 55.74 +0.16 Q
50m: 27.02
100m: 55.74
(28.72)
3 Sini Silvennoinen 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.58 56.25 +0.67 Q
50m: 26.79
100m: 56.25
(29.46)
4 Kaisla Kollanus 1993 Helsingfors Simsällskap +0.73 56.40 +0.82 Q
50m: 27.09
100m: 56.40
(29.31)
5 Ronja Riihinen 2000 Cetus Espoo 56.90 +1.32 Q
50m: 27.47
100m: 56.90
(29.43)
6 Laura Kurki 1994 Helsingfors Simsällskap +0.69 56.96 +1.38 Q
50m: 27.45
100m: 56.96
(29.51)
7 Julia Bruneau 1999 Lahden Uimaseura 57.09 +1.51 Q
50m: 27.49
100m: 57.09
(29.60)
8 Ida Konkka 2000 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 57.11 +1.53 Q
50m: 27.31
100m: 57.11
(29.80)
9 Vilma Oura 2001 Helsingfors Simsällskap +0.77 57.19 +1.61 -
50m: 27.57
100m: 57.19
(29.62)
10 Anniina Kallio 2002 Raision Urheilijat +0.73 57.22 +1.64 Q
50m: 27.53
100m: 57.22
(29.69)
11 Jenni Moisio 2002 Kampuksen Plaani +0.70 57.39 +1.81 Q
50m: 27.50
100m: 57.39
(29.89)
12 Reetta Kanervo 1999 Oulun Uinti 1906 +0.71 57.46 +1.88 Q
50m: 27.48
100m: 57.46
(29.98)
13 Iida Reini 2000 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.69 57.50 +1.92 -
50m: 27.39
100m: 57.50
(30.11)
14 Mia Pentti 2002 Swimming Jyväskylä +0.70 57.54 +1.96 -
50m: 27.66
100m: 57.54
(29.88)
15 Anna Vira 2002 Raision Urheilijat +0.70 58.02 +2.44 Q
50m: 27.95
100m: 58.02
(30.07)
15 Peppi Siirtola 2002 Cetus Espoo +0.66 58.02 +2.44 Q
50m: 27.61
100m: 58.02
(30.41)
17 Sonja Pentti 1999 Kampuksen Plaani +0.69 58.07 +2.49 Q
50m: 27.60
100m: 58.07
(30.47)
18 Amanda Suihkonen 1995 TaTu Tampere +0.76 58.22 +2.64 Q
50m: 27.99
100m: 58.22
(30.23)
19 Hilla Kortetjärvi 1996 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.71 58.37 +2.79 -
50m: 28.04
100m: 58.37
(30.33)
20 Irene Mäkilä 2004 Raision Urheilijat 58.45 +2.87 Q
50m: 28.50
100m: 58.45
(29.95)
21 Nina Haltia 1999 Vanders +0.73 58.50 +2.92
50m: 27.92
100m: 58.50
(30.58)
22 Saana Liikonen 2001 Lahden Uimaseura +0.70 58.52 +2.94
50m: 28.64
100m: 58.52
(29.88)
23 Petra Ansaranta 2004 Oulun Uinti 1906 +0.75 58.96 +3.38
50m: 28.32
100m: 58.96
(30.64)
24 Alissa Eloranta 1999 Cetus Espoo +0.74 58.99 +3.41
50m: 28.84
100m: 58.99
(30.15)
25 Emmi Kaunisto 2002 Porin Uimaseura +0.69 59.02 +3.44
50m: 27.96
100m: 59.02
(31.06)
26 Vuokko Suomäki 2001 Raision Urheilijat +0.77 59.03 +3.45
50m: 28.81
100m: 59.03
(30.22)
27 Susanne Hirvonen 1997 Kampuksen Plaani +0.73 59.05 +3.47
50m: 28.11
100m: 59.05
(30.94)
28 Venla Säntti 2003 Oulun Uinti 1906 59.07 +3.49
50m: 28.30
100m: 59.07
(30.77)
29 Minja Lukkari 2003 Oulun Uinti 1906 +0.68 59.18 +3.60
50m: 28.65
100m: 59.18
(30.53)
30 Emma-lotta Tynkkynen 1999 TaTu Tampere +0.82 59.19 +3.61
50m: 28.34
100m: 59.19
(30.85)
31 Oona Laakso 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.74 59.36 +3.78
50m: 28.23
100m: 59.36
(31.13)
31 Vera Vartiainen 2002 Järvenpään Uintiklubi +0.65 59.36 +3.78
50m: 28.36
100m: 59.36
(31.00)
33 Sonja Portin 1998 Oulun Lohet +0.69 59.39 +3.81
50m: 28.40
100m: 59.39
(30.99)
34 Aino Puomila 1992 TaTu Tampere +0.67 59.41 +3.83
50m: 28.38
100m: 59.41
(31.03)
35 Peppi Vesalainen 2004 Helsingfors Simsällskap +0.72 59.48 +3.90
50m: 28.30
100m: 59.48
(31.18)
36 Sara Kazi 1999 Raision Urheilijat +0.72 59.69 +4.11
50m: 28.74
100m: 59.69
(30.95)
37 Claudia Åvist 1997 Hyvinkään Uimaseura +0.75 59.70 +4.12
50m: 28.62
100m: 59.70
(31.08)
38 Petra Kivi 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 59.77 +4.19
50m: 28.49
100m: 59.77
(31.28)
39 Sofia Lehtinen 2000 Cetus Espoo +0.77 59.80 +4.22
50m: 28.31
100m: 59.80
(31.49)
40 Lyydia Kalenius 2000 Cetus Espoo +0.73 59.82 +4.24
50m: 28.63
100m: 59.82
(31.19)
41 Raakel Bärlund 2001 Lahden Uimaseura +0.71 59.85 +4.27
50m: 28.76
100m: 59.85
(31.09)
41 Enni-sofia Perätalo 2002 Oulun Lohet +0.74 59.85 +4.27
50m: 28.66
100m: 59.85
(31.19)
43 Riika Huttula 2001 Oulun Lohet +0.68 59.86 +4.28
50m: 28.87
100m: 59.86
(30.99)
44 Siri Auvinen 2002 Cetus Espoo +0.69 59.88 +4.30
50m: 28.56
100m: 59.88
(31.32)
45 Sylvia Kuusisto 2003 Raision Urheilijat +0.74 1:00.05 +4.47
50m: 28.63
100m: 1:00.05
(31.42)
46 Iida-maria Laine 2001 Oulun Uinti 1906 +0.78 1:00.07 +4.49
50m: 29.04
100m: 1:00.07
(31.03)
46 Tuuli Pippuri 2005 Cetus Espoo +0.70 1:00.07 +4.49
50m: 28.83
100m: 1:00.07
(31.24)
48 Emma Gschwentner 1997 SC Stadtoasen IKB Innsbruck 1:00.11 +4.53
50m: 28.69
100m: 1:00.11
(31.42)
49 Paula Peltola 2001 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.76 1:00.19 +4.61
50m: 28.69
100m: 1:00.19
(31.50)
50 Mette Konttila 2001 Octopus Lohja +0.68 1:00.20 +4.62
50m: 28.56
100m: 1:00.20
(31.64)
51 Ida Slöör 2001 Cetus Espoo +0.78 1:00.30 +4.72
50m: 29.02
100m: 1:00.30
(31.28)
52 Heini Hammar 1999 Uinti Tampere +0.77 1:00.37 +4.79
50m: 29.29
100m: 1:00.37
(31.08)
53 Sole Piirainen 2002 Swimming Club Vuokatti +0.77 1:00.38 +4.80
50m: 28.63
100m: 1:00.38
(31.75)
54 Janna Appelberg 2001 Helsingfors Simsällskap +0.74 1:00.41 +4.83
50m: 29.11
100m: 1:00.41
(31.30)
55 Kiira Kangasniemi 2003 Seinäjoen Uimarit-58 +0.81 1:00.44 +4.86
50m: 29.08
100m: 1:00.44
(31.36)
56 Jenny Ek 1999 Ålands Simförening +0.67 1:00.48 +4.90
50m: 28.92
100m: 1:00.48
(31.56)
57 Aino-kaisa Paatos 2004 Raision Urheilijat +0.74 1:00.52 +4.94
50m: 29.05
100m: 1:00.52
(31.47)
58 Riikka Niskala 2004 Raision Urheilijat +0.69 1:00.54 +4.96
50m: 29.04
100m: 1:00.54
(31.50)
59 Adelia Spångberg 1999 Cetus Espoo +0.86 1:00.55 +4.97
50m: 29.08
100m: 1:00.55
(31.47)
60 Vilma Iisalo 2001 Raision Urheilijat +0.74 1:00.60 +5.02
50m: 28.91
100m: 1:00.60
(31.69)
61 Iida-maria Rantanen 1998 Oulun Uinti 1906 +0.74 1:00.76 +5.18
50m: 29.14
100m: 1:00.76
(31.62)
62 Olga Emilia Mattila 2004 Oulun Uinti 1906 +0.81 1:00.78 +5.20
50m: 29.63
100m: 1:00.78
(31.15)
63 Viivi Merisalo 2002 Swimming Jyväskylä 1:00.79 +5.21
50m: 28.96
100m: 1:00.79
(31.83)
64 Roosa Mäkinen 1999 Uinti Tampere +0.74 1:00.94 +5.36
50m: 29.16
100m: 1:00.94
(31.78)
65 Ella-noora Haanpää 1998 Rauman Uimaseura +0.76 1:00.97 +5.39
50m: 29.43
100m: 1:00.97
(31.54)
66 Emma Uusküla 2002 Raision Urheilijat +0.80 1:00.98 +5.40
50m: 29.03
100m: 1:00.98
(31.95)
67 Mathilda Puutio 2003 Oulun Uinti 1906 +0.72 1:01.01 +5.43
50m: 29.43
100m: 1:01.01
(31.58)
68 Mikaela Kulmala 2001 Riihimäen Uimaseura +0.66 1:01.02 +5.44
50m: 28.87
100m: 1:01.02
(32.15)
69 Emilie Pärnänen 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.72 1:01.21 +5.63
50m: 28.84
100m: 1:01.21
(32.37)
70 Jemilia Haapakoski 2002 Swimming Club Vuokatti +0.76 1:01.28 +5.70
50m: 29.06
100m: 1:01.28
(32.22)
71 Nea Reunanen 2001 Hämeenlinnan Uimaseura +0.82 1:01.34 +5.76
50m: 29.29
100m: 1:01.34
(32.05)
72 Sanni Kilponen 2001 Hämeenlinnan Uimaseura +0.76 1:01.35 +5.77
50m: 29.46
100m: 1:01.35
(31.89)
73 Emmi Heine 2002 Rauman Uimaseura +0.72 1:01.37 +5.79
50m: 29.70
100m: 1:01.37
(31.67)
74 Senni Mattila 2003 Porin Uimaseura +0.71 1:01.46 +5.88
50m: 29.14
100m: 1:01.46
(32.32)
75 Ronja Nätynki 2002 Swimming Club Rovaniemi +0.64 1:01.51 +5.93
50m: 29.30
100m: 1:01.51
(32.21)
76 Pippi Nordström 2001 Helsingin Uimarit 1:01.52 +5.94
50m: 29.59
100m: 1:01.52
(31.93)
77 Kira Lindroos 2005 Cetus Espoo 1:01.65 +6.07
50m: 29.94
100m: 1:01.65
(31.71)
78 Peppi Pinomäki 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.69 1:01.71 +6.13
50m: 29.43
100m: 1:01.71
(32.28)
79 Aliina Karvonen 2004 Simmis Wanda +0.75 1:01.87 +6.29
50m: 29.67
100m: 1:01.87
(32.20)
80 Erika Ketola 2000 Helsingfors Simsällskap +0.72 1:01.91 +6.33
50m: 29.33
100m: 1:01.91
(32.58)
81 Heta Koivuluoma 1999 Porin Uimaseura +0.78 1:02.01 +6.43
50m: 29.70
100m: 1:02.01
(32.31)
82 Jonna Vasara 2002 Cetus Espoo +0.79 1:02.31 +6.73
50m: 30.00
100m: 1:02.31
(32.31)
83 Venla Salminen 2002 Helsingfors Simsällskap 1:02.40 +6.82
50m: 30.21
100m: 1:02.40
(32.19)
84 Enni Lahtinen 2002 Uinti Tampere +0.80 1:02.52 +6.94
50m: 29.70
100m: 1:02.52
(32.82)
85 Janette Setälä 2001 Aurajoen Uinti +0.73 1:02.62 +7.04
50m: 30.15
100m: 1:02.62
(32.47)
86 Peppi Palokangas 2002 Swimming Jyväskylä +0.75 1:02.63 +7.05
50m: 29.60
100m: 1:02.63
(33.03)
87 Fanny Renvall 2000 JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari +0.82 1:03.16 +7.58
50m: 29.98
100m: 1:03.16
(33.18)
88 Isabel Hagelin 2001 Helsingfors Simsällskap +0.70 1:04.25 +8.67
50m: 30.06
100m: 1:04.25
(34.19)
89 Sara Virtanen 2002 Swimming Jyväskylä +0.71 1:05.97 +10.39
50m: 30.75
100m: 1:05.97
(35.22)
- Mimosa Jallow 1994 Kampuksen Plaani DSQ
Event official at: 16.11.2018 10:55:39
2018-11-16 12:46:40 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner