2019-12-09   10:35:38
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

perjantaiaamu

Document
Results
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap
Pool: 25m Competition Date: Nov 15, 2018 to Nov 18, 2018
Event 30, 50m Selkäuinti Miehet Avoin - Alkukilpailu
SE 24.44 Tero Räty 1978 TaUS FIN Helsinki 8.12.2006
NSE 24.81 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Hyvinkää 15.11.1992
ME 22.22 Florent Manaudou 1990 France FRA Doha QAT 6.12.2014
EE 22.74 Stanislav DONETS 1983 RUS RUS Eindhoven, NED 26.11.2010
NME 22.83 Kliment Kolesnikov 2000 Russia RUS Copenhagen DEN 17.12.2017
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Niko Mäkelä 1998 Riihimäen Uimaseura +0.62 24.45 Q
2 Miro Vasko 1993 Oulun Uinti 1906 +0.65 25.16 +0.71 Q
3 Niki Karlsson 2000 Helsingfors Simsällskap +0.65 25.39 +0.94 Q
3 Roni Kallström 2001 Cetus Espoo +0.70 25.39 +0.94 Q
5 Janne Markus Markkanen 1994 Swimming Jyväskylä +0.60 25.59 +1.14 Q
6 Roope Kastarinen 1994 TaTu Tampere +0.58 25.60 +1.15 Q
7 Jaakko Rautalin 1989 Uinti Tampere +0.63 25.78 +1.33 Q
8 Akseli Kontiainen 2002 Joensuun Uimaseura +0.55 25.87 +1.42 Q
9 Topias Nygård 2000 Oulun Uinti 1906 +0.73 25.97 +1.52 Q
10 Ronny Brännkärr 2002 Kemin Työväen Uimarit +0.72 26.07 +1.62 Q
11 Petja Yritys 1993 TaTu Tampere +0.70 26.21 +1.76 Q
12 Wilhelm Suominen 1999 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.68 26.25 +1.80 -
12 Leevi Lehti 2000 Helsingfors Simsällskap +0.58 26.25 +1.80 Q
14 Emil Hanski 1999 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.73 26.27 +1.82 Q
15 Eetu Alitalo 1999 Cetus Espoo +0.69 26.44 +1.99 Q
16 Sami Pakarinen 1992 Simmis Wanda +0.70 26.50 +2.05 Q
17 Lauri Elomaa 2000 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.59 26.61 +2.16 Q
18 Tuomas Ikonen 1996 Lappeenrannan Uimarit +0.70 26.69 +2.24
19 Veeti Haikonen 2001 Helsingfors Simsällskap +0.71 26.75 +2.30
20 Toni Knuutila 1993 Porin Uimaseura +0.67 26.83 +2.38
21 Roope Eiserbeck 1999 Joensuun Uimaseura +0.70 26.87 +2.42
22 Marcus Forsel 2003 Helsingfors Simsällskap +0.71 26.89 +2.44
23 Aku Kaila 2003 Raision Urheilijat +0.65 27.17 +2.72
24 Petteri Haverinen 2001 Lahden Uimaseura +0.68 27.23 +2.78
25 Riku Ylikärppä 1998 Kemin Uimaseura +0.66 27.29 +2.84
26 Ibrahim Ezzat 2002 Aurajoen Uinti +0.63 27.45 +3.00
27 Danila Dobrzhanskiy 1998 Swimming Jyväskylä +0.70 27.47 +3.02
28 Rasmus Söderholm 2002 Helsingfors Simsällskap +0.66 27.54 +3.09
29 Alexander Kislitsyn 2001 Swimming Jyväskylä +0.68 27.57 +3.12
30 Martti Tervanen 2000 Järvenpään Uintiklubi +0.64 27.61 +3.16
30 Jari Schwarte 1990 Cetus Espoo +0.74 27.61 +3.16
32 Jani-markus Sula 1999 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.67 27.65 +3.20
33 Joona Korhonen 2000 Uinti Tampere +0.63 27.74 +3.29
34 Kaarlo Seppänen 1999 Helsingfors Simsällskap +0.77 27.75 +3.30
35 Tatu Hörkkö 2001 Uinti Tampere +0.65 27.79 +3.34
36 Janne Lantto 1994 Oulun Lohet +0.88 27.92 +3.47
37 Jere Ruuhonen 2001 Lahden Uimaseura +0.83 27.99 +3.54
38 Tatu Hapuoja 2003 Uinti Tampere +0.69 28.05 +3.60
39 Jiri Järvinen 2001 Swimming Jyväskylä +0.67 28.19 +3.74
40 Isak Gramén 2001 Cetus Espoo +0.66 28.37 +3.92
41 Anssi Hätälä 1994 Oulun Uinti 1906 +0.65 28.49 +4.04
42 Arttu Vänttinen 1996 Uinti Hyvinkää +0.80 28.51 +4.06
43 Teemu Annala 2001 Cetus Espoo +0.87 28.63 +4.18
44 Konsta Kallinen 1999 Oulun Lohet +0.58 28.68 +4.23
45 Oskari Hynynen 2001 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.69 28.78 +4.33
46 Kaj Smeds 1998 JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari +0.67 28.99 +4.54
- Mohamed Ezzat 2001 Aurajoen Uinti DNS
- Joona Ruuskanen 2000 Cetus Espoo DNS
Event official at: 16.11.2018 11:51:20
2018-11-16 12:27:49 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner