2019-12-07   14:17:16
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

perjantaiaamu

Document
Results
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap
Pool: 25m Competition Date: marras 15, 2018 to marras 18, 2018
Event 33, 800m Vapaauinti Naiset Avoin - Finaali
SE 8:36.95 Laura Lajunen 1992 SKN FIN Tukholma, SWE 19/11/2014
NSE 8:38.27 Patricia Aschan 1994 RaisU FIN Södertälje, Ruotsi 06/12/2008
ME 7:59.34 Mireia Belmonte Garcia 1990 Spain ESP Berlin GER 10/08/2013
EE 7:59.34 Mireia BELMONTE 1990 ESP ESP Berlin, GER 10/08/2013
NME 7:59.44 Jianjiahe Wang 2002 China CHN Budapest HUN 06/10/2018
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Laura Lahtinen 2003 Helsingfors Simsällskap +0.78 8:40.82
50m: 30.37
100m: 1:03.21
(32.84)
150m: 1:35.95
(32.74)
200m: 2:08.69
(32.74)
250m: 2:41.64
(32.95)
300m: 3:14.46
(32.82)
350m: 3:47.13
(32.67)
400m: 4:19.91
(32.78)
450m: 4:52.54
(32.63)
500m: 5:24.99
(32.45)
550m: 5:57.60
(32.61)
600m: 6:30.55
(32.95)
650m: 7:03.18
(32.63)
700m: 7:35.75
(32.57)
750m: 8:08.95
(33.20)
800m: 8:40.82
(31.87)
2 Aino Otava 1999 Cetus Espoo +0.65 8:46.09 +5.27
50m: 30.44
100m: 1:03.26
(32.82)
150m: 1:36.29
(33.03)
200m: 2:09.36
(33.07)
250m: 2:42.64
(33.28)
300m: 3:16.06
(33.42)
350m: 3:49.52
(33.46)
400m: 4:23.14
(33.62)
450m: 4:56.34
(33.20)
500m: 5:29.66
(33.32)
550m: 6:02.78
(33.12)
600m: 6:35.77
(32.99)
650m: 7:08.84
(33.07)
700m: 7:41.70
(32.86)
750m: 8:14.45
(32.75)
800m: 8:46.09
(31.64)
3 Nea Rinne 1995 Cetus Espoo +0.68 8:53.51 +12.69
50m: 30.44
100m: 1:03.70
(33.26)
150m: 1:37.46
(33.76)
200m: 2:11.06
(33.60)
250m: 2:44.61
(33.55)
300m: 3:18.32
(33.71)
350m: 3:51.98
(33.66)
400m: 4:25.32
(33.34)
450m: 4:58.93
(33.61)
500m: 5:32.64
(33.71)
550m: 6:06.21
(33.57)
600m: 6:39.84
(33.63)
650m: 7:13.32
(33.48)
700m: 7:46.98
(33.66)
750m: 8:20.42
(33.44)
800m: 8:53.51
(33.09)
4 Eveliina Pihkamäki 1998 Riihimäen Uimaseura +0.79 8:57.73 +16.91
50m: 30.93
100m: 1:04.21
(33.28)
150m: 1:37.69
(33.48)
200m: 2:11.32
(33.63)
250m: 2:44.94
(33.62)
300m: 3:18.76
(33.82)
350m: 3:52.42
(33.66)
400m: 4:26.54
(34.12)
450m: 5:00.53
(33.99)
500m: 5:34.86
(34.33)
550m: 6:09.30
(34.44)
600m: 6:43.61
(34.31)
650m: 7:17.98
(34.37)
700m: 7:52.10
(34.12)
750m: 8:25.63
(33.53)
800m: 8:57.73
(32.10)
5 Rebekka Luoto 2003 Raision Urheilijat +0.78 9:02.02 +21.20
50m: 30.10
100m: 1:03.18
(33.08)
150m: 1:36.96
(33.78)
200m: 2:11.14
(34.18)
250m: 2:45.39
(34.25)
300m: 3:19.61
(34.22)
350m: 3:54.21
(34.60)
400m: 4:28.63
(34.42)
450m: 5:03.26
(34.63)
500m: 5:37.96
(34.70)
550m: 6:12.05
(34.09)
600m: 6:46.06
(34.01)
650m: 7:20.60
(34.54)
700m: 7:54.81
(34.21)
750m: 8:29.05
(34.24)
800m: 9:02.02
(32.97)
6 Emma Koiranen 2001 Helsingfors Simsällskap +0.85 9:04.62 +23.80
50m: 31.26
100m: 1:04.52
(33.26)
150m: 1:38.20
(33.68)
200m: 2:11.87
(33.67)
250m: 2:46.04
(34.17)
300m: 3:20.38
(34.34)
350m: 3:54.44
(34.06)
400m: 4:28.76
(34.32)
450m: 5:03.61
(34.85)
500m: 5:38.33
(34.72)
550m: 6:13.36
(35.03)
600m: 6:47.72
(34.36)
650m: 7:22.12
(34.40)
700m: 7:56.69
(34.57)
750m: 8:31.30
(34.61)
800m: 9:04.62
(33.32)
7 Venla Säntti 2003 Oulun Uinti 1906 +0.74 9:06.81 +25.99
50m: 31.90
100m: 1:05.81
(33.91)
150m: 1:39.89
(34.08)
200m: 2:14.61
(34.72)
250m: 2:48.61
(34.00)
300m: 3:23.06
(34.45)
350m: 3:57.53
(34.47)
400m: 4:31.96
(34.43)
450m: 5:06.20
(34.24)
500m: 5:40.02
(33.82)
550m: 6:13.60
(33.58)
600m: 6:47.57
(33.97)
650m: 7:22.29
(34.72)
700m: 7:57.15
(34.86)
750m: 8:32.41
(35.26)
800m: 9:06.81
(34.40)
8 Tuuli Pippuri 2005 Cetus Espoo +0.71 9:10.11 +29.29
50m: 31.52
100m: 1:05.98
(34.46)
150m: 1:40.89
(34.91)
200m: 2:15.43
(34.54)
250m: 2:50.35
(34.92)
300m: 3:24.99
(34.64)
350m: 3:59.84
(34.85)
400m: 4:34.41
(34.57)
450m: 5:09.23
(34.82)
500m: 5:44.02
(34.79)
550m: 6:18.63
(34.61)
600m: 6:53.35
(34.72)
650m: 7:28.16
(34.81)
700m: 8:02.67
(34.51)
750m: 8:37.49
(34.82)
800m: 9:10.11
(32.62)
9 Aino-kaisa Paatos 2004 Raision Urheilijat +0.77 9:11.91 +31.09
50m: 31.51
100m: 1:06.89
(35.38)
150m: 1:41.62
(34.73)
200m: 2:16.93
(35.31)
250m: 2:51.37
(34.44)
300m: 3:26.21
(34.84)
350m: 4:00.86
(34.65)
400m: 4:35.75
(34.89)
450m: 5:10.33
(34.58)
500m: 5:45.28
(34.95)
550m: 6:20.35
(35.07)
600m: 6:55.35
(35.00)
650m: 7:30.33
(34.98)
700m: 8:04.79
(34.46)
750m: 8:39.50
(34.71)
800m: 9:11.91
(32.41)
10 Helene Hirvonen 2001 Helsingfors Simsällskap +0.74 9:12.32 +31.50
50m: 31.46
100m: 1:04.76
(33.30)
150m: 1:39.02
(34.26)
200m: 2:13.94
(34.92)
250m: 2:48.93
(34.99)
300m: 3:24.10
(35.17)
350m: 3:59.39
(35.29)
400m: 4:34.37
(34.98)
450m: 5:09.88
(35.51)
500m: 5:44.76
(34.88)
550m: 6:19.36
(34.60)
600m: 6:54.21
(34.85)
650m: 7:29.31
(35.10)
700m: 8:04.42
(35.11)
750m: 8:39.08
(34.66)
800m: 9:12.32
(33.24)
11 Jenni Kukkonen 1999 Helsingfors Simsällskap +0.71 9:22.56 +41.74
50m: 31.86
100m: 1:06.62
(34.76)
150m: 1:41.58
(34.96)
200m: 2:16.54
(34.96)
250m: 2:51.84
(35.30)
300m: 3:27.20
(35.36)
350m: 4:02.67
(35.47)
400m: 4:38.07
(35.40)
450m: 5:13.77
(35.70)
500m: 5:49.27
(35.50)
550m: 6:24.95
(35.68)
600m: 7:00.75
(35.80)
650m: 7:36.55
(35.80)
700m: 8:12.50
(35.95)
750m: 8:48.18
(35.68)
800m: 9:22.56
(34.38)
12 Anni Savolainen 2002 Cetus Espoo +0.83 9:23.23 +42.41
50m: 32.34
100m: 1:07.39
(35.05)
150m: 1:43.13
(35.74)
200m: 2:19.21
(36.08)
250m: 2:54.69
(35.48)
300m: 3:30.12
(35.43)
350m: 4:05.23
(35.11)
400m: 4:40.51
(35.28)
450m: 5:15.92
(35.41)
500m: 5:51.41
(35.49)
550m: 6:27.31
(35.90)
600m: 7:02.95
(35.64)
650m: 7:38.36
(35.41)
700m: 8:14.02
(35.66)
750m: 8:49.13
(35.11)
800m: 9:23.23
(34.10)
13 Minka Halava 2001 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.69 9:28.77 +47.95
50m: 31.47
100m: 1:07.29
(35.82)
150m: 1:42.95
(35.66)
200m: 2:18.51
(35.56)
250m: 2:54.47
(35.96)
300m: 3:30.00
(35.53)
350m: 4:05.49
(35.49)
400m: 4:41.30
(35.81)
450m: 5:16.88
(35.58)
500m: 5:52.99
(36.11)
550m: 6:29.26
(36.27)
600m: 7:05.55
(36.29)
650m: 7:42.09
(36.54)
700m: 8:18.31
(36.22)
750m: 8:54.30
(35.99)
800m: 9:28.77
(34.47)
14 Emma Johansson 2003 Cetus Espoo +0.79 9:30.73 +49.91
50m: 33.33
100m: 1:09.55
(36.22)
150m: 1:46.00
(36.45)
200m: 2:22.13
(36.13)
250m: 2:57.96
(35.83)
300m: 3:34.10
(36.14)
350m: 4:10.20
(36.10)
400m: 4:46.08
(35.88)
450m: 5:21.52
(35.44)
500m: 5:56.98
(35.46)
550m: 6:32.66
(35.68)
600m: 7:08.33
(35.67)
650m: 7:44.10
(35.77)
700m: 8:20.06
(35.96)
750m: 8:56.10
(36.04)
800m: 9:30.73
(34.63)
15 Mikaela Kulmala 2001 Riihimäen Uimaseura +0.83 9:30.93 +50.11
50m: 32.80
100m: 1:07.94
(35.14)
150m: 1:43.51
(35.57)
200m: 2:19.36
(35.85)
250m: 2:55.32
(35.96)
300m: 3:30.96
(35.64)
350m: 4:06.68
(35.72)
400m: 4:42.73
(36.05)
450m: 5:18.69
(35.96)
500m: 5:55.12
(36.43)
550m: 6:31.31
(36.19)
600m: 7:07.50
(36.19)
650m: 7:43.81
(36.31)
700m: 8:19.86
(36.05)
750m: 8:56.12
(36.26)
800m: 9:30.93
(34.81)
16 Heta Känkänen 2001 Porin Uimaseura +0.73 9:32.00 +51.18
50m: 32.39
100m: 1:07.65
(35.26)
150m: 1:43.37
(35.72)
200m: 2:19.20
(35.83)
250m: 2:55.28
(36.08)
300m: 3:30.97
(35.69)
350m: 4:07.07
(36.10)
400m: 4:43.35
(36.28)
450m: 5:19.66
(36.31)
500m: 5:56.18
(36.52)
550m: 6:32.40
(36.22)
600m: 7:08.99
(36.59)
650m: 7:45.54
(36.55)
700m: 8:21.60
(36.06)
750m: 8:57.40
(35.80)
800m: 9:32.00
(34.60)
17 Jutta Jauhiainen 2004 Cetus Espoo +0.83 9:33.62 +52.80
50m: 33.38
100m: 1:09.80
(36.42)
150m: 1:46.35
(36.55)
200m: 2:22.99
(36.64)
250m: 2:59.23
(36.24)
300m: 3:35.78
(36.55)
350m: 4:12.03
(36.25)
400m: 4:48.27
(36.24)
450m: 5:24.46
(36.19)
500m: 6:00.30
(35.84)
550m: 6:36.55
(36.25)
600m: 7:12.63
(36.08)
650m: 7:48.43
(35.80)
700m: 8:23.86
(35.43)
750m: 8:59.36
(35.50)
800m: 9:33.62
(34.26)
18 Saga Kovanen 2004 Cetus Espoo +0.73 9:39.64 +58.82
50m: 33.33
100m: 1:09.63
(36.30)
150m: 1:46.23
(36.60)
200m: 2:22.50
(36.27)
250m: 2:58.84
(36.34)
300m: 3:35.18
(36.34)
350m: 4:11.87
(36.69)
400m: 4:48.52
(36.65)
450m: 5:25.15
(36.63)
500m: 6:01.46
(36.31)
550m: 6:38.07
(36.61)
600m: 7:14.74
(36.67)
650m: 7:51.27
(36.53)
700m: 8:27.74
(36.47)
750m: 9:04.29
(36.55)
800m: 9:39.64
(35.35)
19 Martta Nygård 2003 Oulun Uinti 1906 +0.68 9:40.46 +59.64
50m: 31.95
100m: 1:06.89
(34.94)
150m: 1:42.65
(35.76)
200m: 2:18.91
(36.26)
250m: 2:55.53
(36.62)
300m: 3:31.85
(36.32)
350m: 4:09.13
(37.28)
400m: 4:46.02
(36.89)
450m: 5:22.91
(36.89)
500m: 5:59.45
(36.54)
550m: 6:36.50
(37.05)
600m: 7:13.79
(37.29)
650m: 7:50.64
(36.85)
700m: 8:27.44
(36.80)
750m: 9:04.71
(37.27)
800m: 9:40.46
(35.75)
20 Aliina Karvonen 2004 Simmis Wanda +0.79 9:46.47 +1:05.65
50m: 32.35
100m: 1:08.40
(36.05)
150m: 1:45.35
(36.95)
200m: 2:22.64
(37.29)
250m: 2:59.97
(37.33)
300m: 3:37.42
(37.45)
350m: 4:15.15
(37.73)
400m: 4:52.63
(37.48)
450m: 5:29.95
(37.32)
500m: 6:07.60
(37.65)
550m: 6:44.67
(37.07)
600m: 7:21.71
(37.04)
650m: 7:58.27
(36.56)
700m: 8:35.53
(37.26)
750m: 9:12.62
(37.09)
800m: 9:46.47
(33.85)
21 Venla Salminen 2002 Helsingfors Simsällskap +0.76 9:46.61 +1:05.79
50m: 32.19
100m: 1:08.35
(36.16)
150m: 1:44.63
(36.28)
200m: 2:21.40
(36.77)
250m: 2:58.50
(37.10)
300m: 3:35.39
(36.89)
350m: 4:13.00
(37.61)
400m: 4:50.55
(37.55)
450m: 5:28.18
(37.63)
500m: 6:05.41
(37.23)
550m: 6:42.47
(37.06)
600m: 7:19.79
(37.32)
650m: 7:56.87
(37.08)
700m: 8:34.05
(37.18)
750m: 9:10.84
(36.79)
800m: 9:46.61
(35.77)
Event official at: 16/11/2018 19.27.21
2018-11-16 19.27.30 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner