2019-12-07   14:19:05
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

perjantaiaamu

Document
Results
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap
Pool: 25m Competition Date: Nov 15, 2018 to Nov 18, 2018
Event 26, 200m Sekauinti Miehet Nuoret - Final
SE 1:54.65 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Kuopio 21.1.1994
NSE 1:57.19 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Espoo 21.11.1992
EE 1:51.72 Markus ROGAN 1982 RUS RUS Istanbur, TUR 10.12.2009
NME 1:52.48
ME 1:49.63 Ryan Lochte 1984 United States USA Istanbul TUR 14.12.2012
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jesper Lietzén 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.67 2:03.85
50m: 27.61
100m: 58.48
(30.87)
150m: 1:34.07
(35.59)
200m: 2:03.85
(29.78)
2 Veeti Ruohtula 2001 Joensuun Uimaseura +0.69 2:07.46 +3.61
50m: 26.40
100m: 59.95
(33.55)
150m: 1:36.10
(36.15)
200m: 2:07.46
(31.36)
3 Erik Nurmi 2001 Vanders +0.78 2:07.60 +3.75
50m: 26.57
100m: 1:00.19
(33.62)
150m: 1:35.86
(35.67)
200m: 2:07.60
(31.74)
4 Jakob Sievers 2000 Uinti Tampere +0.71 2:08.06 +4.21
50m: 27.52
100m: 1:01.27
(33.75)
150m: 1:37.44
(36.17)
200m: 2:08.06
(30.62)
5 Anton Nuottajärvi 2000 Cetus Espoo +0.80 2:08.57 +4.72
50m: 27.21
100m: 1:00.05
(32.84)
150m: 1:37.33
(37.28)
200m: 2:08.57
(31.24)
6 Mohamed Ezzat 2001 Aurajoen Uinti +0.61 2:09.68 +5.83
50m: 26.71
100m: 58.44
(31.73)
150m: 1:38.64
(40.20)
200m: 2:09.68
(31.04)
7 Tiitus Taskila 2001 Oulun Uinti 1906 +0.78 2:10.00 +6.15
50m: 28.40
100m: 1:01.22
(32.82)
150m: 1:38.79
(37.57)
200m: 2:10.00
(31.21)
8 Mihail Khanoukaev 2002 Cetus Espoo +0.63 2:10.01 +6.16
50m: 27.97
100m: 1:04.30
(36.33)
150m: 1:39.41
(35.11)
200m: 2:10.01
(30.60)
9 Aleksi Koprinen 2003 Helsingfors Simsällskap +0.78 2:11.12 +7.27
50m: 28.00
100m: 1:03.06
(35.06)
150m: 1:39.67
(36.61)
200m: 2:11.12
(31.45)
10 Atte Pennanen 2001 Lahden Uimaseura +0.64 2:11.37 +7.52
50m: 28.22
100m: 1:02.07
(33.85)
150m: 1:39.90
(37.83)
200m: 2:11.37
(31.47)
11 Ossi Kleimola 2001 Kouvolan Uimarit +0.70 2:11.41 +7.56
50m: 28.17
100m: 1:02.79
(34.62)
150m: 1:40.46
(37.67)
200m: 2:11.41
(30.95)
12 Joona Korhonen 2000 Uinti Tampere +0.78 2:12.02 +8.17
50m: 27.37
100m: 1:00.50
(33.13)
150m: 1:39.10
(38.60)
200m: 2:12.02
(32.92)
13 Oskari Aalto 2002 Helsingfors Simsällskap +0.72 2:12.52 +8.67
50m: 27.73
100m: 1:03.35
(35.62)
150m: 1:41.12
(37.77)
200m: 2:12.52
(31.40)
14 Claes Fjellström 2001 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll +0.72 2:12.96 +9.11
50m: 27.48
100m: 1:00.69
(33.21)
150m: 1:41.10
(40.41)
200m: 2:12.96
(31.86)
15 Niklas Hatakka 2003 Cetus Espoo +0.71 2:13.10 +9.25
50m: 28.61
100m: 1:02.09
(33.48)
150m: 1:41.23
(39.14)
200m: 2:13.10
(31.87)
16 Juho Porkkala 2001 Seinäjoen Uimarit-58 +0.71 2:14.50 +10.65
50m: 27.40
100m: 1:00.87
(33.47)
150m: 1:43.49
(42.62)
200m: 2:14.50
(31.01)
17 Viktor Thodin 2000 JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari +0.73 2:14.97 +11.12
50m: 28.04
100m: 1:01.97
(33.93)
150m: 1:43.26
(41.29)
200m: 2:14.97
(31.71)
18 Alex Lydman 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll +0.71 2:15.53 +11.68
50m: 28.28
100m: 1:03.71
(35.43)
150m: 1:43.81
(40.10)
200m: 2:15.53
(31.72)
19 Eemeli Raninen 2001 Helsingfors Simsällskap +0.72 2:15.98 +12.13
50m: 29.02
100m: 1:02.69
(33.67)
150m: 1:42.85
(40.16)
200m: 2:15.98
(33.13)
20 Saku Romo 2000 Lahden Uimaseura +0.74 2:16.29 +12.44
50m: 29.02
100m: 1:05.38
(36.36)
150m: 1:45.89
(40.51)
200m: 2:16.29
(30.40)
21 Davin Lindholm 2004 Helsingfors Simsällskap +0.82 2:16.71 +12.86
50m: 29.49
100m: 1:05.12
(35.63)
150m: 1:43.88
(38.76)
200m: 2:16.71
(32.83)
22 Arttu Mäenpää 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.67 2:17.29 +13.44
50m: 27.81
100m: 1:03.62
(35.81)
150m: 1:45.06
(41.44)
200m: 2:17.29
(32.23)
23 Verneri Viisanen 2002 Cetus Espoo +0.73 2:17.69 +13.84
50m: 30.24
100m: 1:07.45
(37.21)
150m: 1:44.49
(37.04)
200m: 2:17.69
(33.20)
24 Robin Söderholm 2002 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll +0.69 2:19.49 +15.64
50m: 30.11
100m: 1:07.08
(36.97)
150m: 1:46.96
(39.88)
200m: 2:19.49
(32.53)
25 Noa Mäkelä 2001 Oulun Uinti 1906 +0.74 2:20.02 +16.17
50m: 29.79
100m: 1:06.45
(36.66)
150m: 1:46.85
(40.40)
200m: 2:20.02
(33.17)
26 Aleksi Seger 2001 Octopus Lohja +0.72 2:20.16 +16.31
50m: 29.43
100m: 1:06.98
(37.55)
150m: 1:47.36
(40.38)
200m: 2:20.16
(32.80)
- Luukas Vainio 2003 Cetus Espoo +0.75 DSQ 9.4 150m
Event official at: 16.11.2018 11:15:32
2018-11-16 11:33:42 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner