2019-12-09   10:35:28
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantaiaamu

Document
Results
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap
Pool: 25m Competition Date: Nov 15, 2018 to Nov 18, 2018
Event 39, 200m Rintauinti Miehet Avoin - Alkukilpailu
SE 2:06.76 Matti Mattsson 1993 PUS FIN Oulu 19.11.2017
NSE 2:11.42 Matti Mattsson 1993 PUS FIN Espoo 29.10.2011
ME 2:00.44 Marco Koch 1990 Germany GER Berlin GER 20.11.2016
EE 2:00.48 Daniel GYURTA 1989 HUN HUN Dubai, UAE 31.8.2014
NME 2:03.23
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Matti Mattsson 1993 Porin Uimaseura +0.68 2:08.95 Q
50m: 28.81
100m: 1:01.70
(32.89)
150m: 1:35.07
(33.37)
200m: 2:08.95
(33.88)
2 Tapio Junninen 1995 Vanders +0.63 2:12.70 +3.75 Q
50m: 29.97
100m: 1:02.99
(33.02)
150m: 1:37.25
(34.26)
200m: 2:12.70
(35.45)
3 Miikka Ruohoniemi 1993 Swimming Jyväskylä +0.72 2:14.88 +5.93 Q
50m: 30.04
100m: 1:04.02
(33.98)
150m: 1:39.56
(35.54)
200m: 2:14.88
(35.32)
4 Erik Nurmi 2001 Vanders +0.83 2:17.10 +8.15 Q
50m: 30.63
100m: 1:05.21
(34.58)
150m: 1:40.73
(35.52)
200m: 2:17.10
(36.37)
5 Mihail Khanoukaev 2002 Cetus Espoo +0.65 2:19.01 +10.06 Q
50m: 31.76
100m: 1:07.02
(35.26)
150m: 1:43.02
(36.00)
200m: 2:19.01
(35.99)
6 Miika Tolvanen 1996 Joensuun Uimaseura +0.71 2:19.26 +10.31 Q
50m: 30.51
100m: 1:05.58
(35.07)
150m: 1:41.85
(36.27)
200m: 2:19.26
(37.41)
7 Walentin Koskinen 2000 Uinti Tampere +0.64 2:21.28 +12.33 Q
50m: 31.16
100m: 1:06.35
(35.19)
150m: 1:43.03
(36.68)
200m: 2:21.28
(38.25)
8 Lassi Ohtonen 1992 Cetus Espoo +0.71 2:21.62 +12.67 -
50m: 30.33
100m: 1:05.72
(35.39)
150m: 1:42.87
(37.15)
200m: 2:21.62
(38.75)
9 Lauri Elomaa 2000 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.71 2:22.11 +13.16 Q
50m: 32.05
100m: 1:08.16
(36.11)
150m: 1:44.64
(36.48)
200m: 2:22.11
(37.47)
10 Eerikki Laitala 2001 Cetus Espoo +0.75 2:23.21 +14.26
50m: 32.38
100m: 1:09.14
(36.76)
150m: 1:45.95
(36.81)
200m: 2:23.21
(37.26)
11 Tiitus Taskila 2001 Oulun Uinti 1906 +0.78 2:24.19 +15.24
50m: 31.96
100m: 1:08.59
(36.63)
150m: 1:45.89
(37.30)
200m: 2:24.19
(38.30)
12 Atte Pennanen 2001 Lahden Uimaseura +0.65 2:25.04 +16.09
50m: 32.63
100m: 1:09.84
(37.21)
150m: 1:47.62
(37.78)
200m: 2:25.04
(37.42)
13 Ossi Kleimola 2001 Kouvolan Uimarit +0.69 2:25.48 +16.53
50m: 33.65
100m: 1:11.00
(37.35)
150m: 1:48.52
(37.52)
200m: 2:25.48
(36.96)
14 Bruce Clayhills 1997 Helsingfors Simsällskap +0.76 2:26.67 +17.72
50m: 31.84
100m: 1:08.29
(36.45)
150m: 1:47.12
(38.83)
200m: 2:26.67
(39.55)
15 Pyry Nurminen 2001 Helsingfors Simsällskap +0.76 2:26.97 +18.02
50m: 33.79
100m: 1:11.90
(38.11)
150m: 1:49.53
(37.63)
200m: 2:26.97
(37.44)
16 Verneri Viisanen 2002 Cetus Espoo +0.74 2:28.02 +19.07
50m: 32.90
100m: 1:09.84
(36.94)
150m: 1:48.36
(38.52)
200m: 2:28.02
(39.66)
17 Davin Lindholm 2004 Helsingfors Simsällskap +0.81 2:28.30 +19.35
50m: 32.71
100m: 1:10.22
(37.51)
150m: 1:48.79
(38.57)
200m: 2:28.30
(39.51)
18 Eetu Nyrhinen 2000 Uinti Tampere +0.65 2:30.20 +21.25
50m: 33.03
100m: 1:09.96
(36.93)
150m: 1:48.99
(39.03)
200m: 2:30.20
(41.21)
19 Antti Hirvonen 2000 Kajaanin Uimaseura +0.75 2:30.63 +21.68
50m: 33.68
100m: 1:12.15
(38.47)
150m: 1:51.79
(39.64)
200m: 2:30.63
(38.84)
20 Niilo Olander 2001 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.63 2:30.65 +21.70
50m: 33.10
100m: 1:11.53
(38.43)
150m: 1:51.56
(40.03)
200m: 2:30.65
(39.09)
21 Jere Kekola 2000 Seinäjoen Uimarit-58 +0.68 2:31.34 +22.39
50m: 33.49
100m: 1:11.92
(38.43)
150m: 1:51.40
(39.48)
200m: 2:31.34
(39.94)
22 Atte Lindholm 2001 Swimming Jyväskylä +0.68 2:32.09 +23.14
50m: 32.47
100m: 1:10.81
(38.34)
150m: 1:50.91
(40.10)
200m: 2:32.09
(41.18)
23 Robin Söderholm 2002 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll +0.73 2:32.36 +23.41
50m: 34.20
100m: 1:12.70
(38.50)
150m: 1:52.80
(40.10)
200m: 2:32.36
(39.56)
24 Juha Jernvall 2000 Uimaseura Aquila +0.63 2:32.89 +23.94
50m: 33.23
100m: 1:11.46
(38.23)
150m: 1:51.47
(40.01)
200m: 2:32.89
(41.42)
25 Alex Lydman 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll +0.70 2:32.91 +23.96
50m: 33.97
100m: 1:12.57
(38.60)
150m: 1:52.38
(39.81)
200m: 2:32.91
(40.53)
26 Mikael Nurmela 2002 Seinäjoen Uimarit-58 +0.73 2:33.80 +24.85
50m: 34.84
100m: 1:13.52
(38.68)
150m: 1:53.65
(40.13)
200m: 2:33.80
(40.15)
27 Onni Kuronen 2000 Nokian Pyry +0.70 2:34.48 +25.53
50m: 33.14
100m: 1:11.38
(38.24)
150m: 1:52.26
(40.88)
200m: 2:34.48
(42.22)
28 Hugo Enroth 2001 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.67 2:34.50 +25.55
50m: 34.45
100m: 1:12.84
(38.39)
150m: 1:53.45
(40.61)
200m: 2:34.50
(41.05)
29 Joona Oksakari 2000 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll +0.72 2:34.94 +25.99
50m: 33.77
100m: 1:12.82
(39.05)
150m: 1:53.48
(40.66)
200m: 2:34.94
(41.46)
30 Juho Laukkanen 2001 Simmis Wanda +0.86 2:35.30 +26.35
50m: 33.86
100m: 1:12.94
(39.08)
150m: 1:53.29
(40.35)
200m: 2:35.30
(42.01)
31 Janne Tyni 2000 Oulun Uinti 1906 +0.69 2:35.41 +26.46
50m: 34.32
100m: 1:13.12
(38.80)
150m: 1:54.20
(41.08)
200m: 2:35.41
(41.21)
Event official at: 17.11.2018 10:24:53
2018-11-17 14:03:54 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner