2019-08-19   02:31:54
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantaiaamu

Document
Results
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap
Pool: 25m Competition Date: Nov 15, 2018 to Nov 18, 2018
Event 40, 100m Selkäuinti Naiset Avoin - Alkukilpailu
SE 58.24 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Espoo 15.10.2017
NSE 59.92 Lotta Upanne 1998 HSS FIN Espoo 23.11.2014
ME 55.03 Katinka Hosszu 1989 Hungary HUN Doha QAT 4.12.2014
EE 55.99 Mie Oe. NIELSEN 1996 DEN DEN Herning, DEN 13.12.2013
NME 55.99
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Mimosa Jallow 1994 Kampuksen Plaani +0.65 58.81 Q
50m: 28.16
100m: 58.81
(30.65)
2 Jenna Laukkanen 1995 Swimming Club Vuokatti +0.62 59.11 +0.30 Q
50m: 28.09
100m: 59.11
(31.02)
3 Vilma Oura 2001 Helsingfors Simsällskap +0.66 1:00.67 +1.86 Q
50m: 29.64
100m: 1:00.67
(31.03)
4 Susanne Hirvonen 1997 Kampuksen Plaani +0.65 1:02.26 +3.45 Q
50m: 29.34
100m: 1:02.26
(32.92)
5 Mia Pentti 2002 Swimming Jyväskylä +0.66 1:02.36 +3.55 Q
50m: 30.40
100m: 1:02.36
(31.96)
6 Peppi Siirtola 2002 Cetus Espoo +0.64 1:02.83 +4.02 Q
50m: 30.14
100m: 1:02.83
(32.69)
7 Hilla Kortetjärvi 1996 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.74 1:02.87 +4.06 Q
50m: 30.28
100m: 1:02.87
(32.59)
8 Emilie Pärnänen 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.62 1:03.56 +4.75 Q
50m: 30.63
100m: 1:03.56
(32.93)
9 Sanni Alamattila 1999 Helsingfors Simsällskap +0.65 1:03.63 +4.82 Q
50m: 30.25
100m: 1:03.63
(33.38)
10 Emma Gschwentner 1997 SC Stadtoasen IKB Innsbruck +0.79 1:04.18 +5.37 Q
50m: 30.98
100m: 1:04.18
(33.20)
11 Martta Nygård 2003 Oulun Uinti 1906 +0.70 1:04.39 +5.58 Q
50m: 31.52
100m: 1:04.39
(32.87)
11 Vilma Iisalo 2001 Raision Urheilijat +0.65 1:04.39 +5.58 Q
50m: 30.67
100m: 1:04.39
(33.72)
13 Paula Peltola 2001 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.65 1:05.02 +6.21 Q
50m: 31.82
100m: 1:05.02
(33.20)
14 Emmi Kaunisto 2002 Porin Uimaseura +0.65 1:05.35 +6.54 -
50m: 31.50
100m: 1:05.35
(33.85)
15 Siri Auvinen 2002 Cetus Espoo +0.68 1:05.45 +6.64 Q
50m: 31.74
100m: 1:05.45
(33.71)
16 Saana Liikonen 2001 Lahden Uimaseura +0.75 1:05.65 +6.84 Q
50m: 31.97
100m: 1:05.65
(33.68)
17 Madeleine Hiltunen 2003 Oulun Uinti 1906 +0.66 1:05.84 +7.03 Q
50m: 31.64
100m: 1:05.84
(34.20)
18 Veera Venäläinen 1995 Joensuun Uimaseura +0.71 1:05.96 +7.15
50m: 31.41
100m: 1:05.96
(34.55)
19 Emma Nieminen 1996 Swimming Jyväskylä +0.84 1:06.17 +7.36
50m: 31.93
100m: 1:06.17
(34.24)
20 Noora Kukkonen 1999 TaTu Tampere +0.74 1:06.28 +7.47
50m: 31.20
100m: 1:06.28
(35.08)
21 Iida-maria Laine 2001 Oulun Uinti 1906 +0.67 1:06.30 +7.49
50m: 31.97
100m: 1:06.30
(34.33)
22 Sylvia Kuusisto 2003 Raision Urheilijat +0.72 1:06.40 +7.59
50m: 32.00
100m: 1:06.40
(34.40)
23 Oona Laakso 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.76 1:06.63 +7.82
50m: 32.28
100m: 1:06.63
(34.35)
24 Sole Piirainen 2002 Swimming Club Vuokatti +0.81 1:06.69 +7.88
50m: 32.26
100m: 1:06.69
(34.43)
25 Erika Ketola 2000 Helsingfors Simsällskap +0.76 1:06.70 +7.89
50m: 32.06
100m: 1:06.70
(34.64)
26 Milla Nikkanen 2002 Vanders +0.73 1:06.72 +7.91
50m: 32.37
100m: 1:06.72
(34.35)
27 Aada Rissanen 2004 Cetus Espoo +0.64 1:06.74 +7.93
50m: 32.40
100m: 1:06.74
(34.34)
28 Ida Slöör 2001 Cetus Espoo +0.82 1:06.77 +7.96
50m: 32.50
100m: 1:06.77
(34.27)
29 Petra Äkkinen 2000 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll +0.60 1:06.87 +8.06
50m: 32.43
100m: 1:06.87
(34.44)
30 Liina Salin 2002 Kokkolan Uimaseura +0.67 1:06.89 +8.08
50m: 32.80
100m: 1:06.89
(34.09)
31 Charlotte Ingberg 2002 Cetus Espoo +0.57 1:07.03 +8.22
50m: 32.02
100m: 1:07.03
(35.01)
32 Olivia Hellsten 2000 Simmis Wanda +0.73 1:07.07 +8.26
50m: 31.47
100m: 1:07.07
(35.60)
33 Sonja Portin 1998 Oulun Lohet +0.64 1:07.09 +8.28
50m: 32.43
100m: 1:07.09
(34.66)
34 Riikka Niskala 2004 Raision Urheilijat +0.70 1:07.23 +8.42
50m: 32.70
100m: 1:07.23
(34.53)
35 Saana Yritys 2003 Uinti Hyvinkää +0.71 1:07.42 +8.61
50m: 32.34
100m: 1:07.42
(35.08)
36 Helmi Heinonen 2002 Aurajoen Uinti +0.62 1:07.72 +8.91
50m: 32.71
100m: 1:07.72
(35.01)
36 Ella Hulkki 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll +0.71 1:07.72 +8.91
50m: 32.43
100m: 1:07.72
(35.29)
38 Aino Jussila 2000 Uinti Tampere +0.67 1:07.84 +9.03
50m: 32.10
100m: 1:07.84
(35.74)
39 Venla Säntti 2003 Oulun Uinti 1906 +0.70 1:07.85 +9.04
50m: 32.80
100m: 1:07.85
(35.05)
40 Netta Nyberg 2001 TaTu Tampere +0.77 1:07.86 +9.05
50m: 31.76
100m: 1:07.86
(36.10)
41 Viivi Merisalo 2002 Swimming Jyväskylä +0.66 1:08.05 +9.24
50m: 32.82
100m: 1:08.05
(35.23)
42 Liinu Louhikoski 2004 Vanders +0.61 1:08.39 +9.58
50m: 32.35
100m: 1:08.39
(36.04)
43 Anna Rantanen 2001 Uinti Tampere +0.67 1:08.49 +9.68
50m: 33.03
100m: 1:08.49
(35.46)
43 Janette Setälä 2001 Aurajoen Uinti +0.76 1:08.49 +9.68
50m: 33.34
100m: 1:08.49
(35.15)
45 Wilma Lakanen 2003 Kokkolan Uimaseura +0.78 1:08.79 +9.98
50m: 33.13
100m: 1:08.79
(35.66)
46 Marilla Parhiala 2000 Helsingfors Simsällskap +0.55 1:08.83 +10.02
50m: 32.94
100m: 1:08.83
(35.89)
47 Ella Hörkkö 2001 Simmis Wanda +0.76 1:09.01 +10.20
50m: 32.95
100m: 1:09.01
(36.06)
48 Kaisla Kangas 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.63 1:09.04 +10.23
50m: 33.22
100m: 1:09.04
(35.82)
49 Milla Laiteenmäki 2001 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll +0.69 1:09.07 +10.26
50m: 33.17
100m: 1:09.07
(35.90)
50 Senni Ovaskainen 2001 Lahden Uimaseura +0.73 1:09.11 +10.30
50m: 33.70
100m: 1:09.11
(35.41)
51 Kira Lindroos 2005 Cetus Espoo +0.81 1:09.27 +10.46
50m: 34.40
100m: 1:09.27
(34.87)
52 Sofia Saukko 2001 Rovaniemen Uimaseura +0.73 1:09.34 +10.53
50m: 33.17
100m: 1:09.34
(36.17)
53 Noora Kokko 2001 Helsingin Uimarit +0.82 1:09.39 +10.58
50m: 33.12
100m: 1:09.39
(36.27)
54 Alida Öhberg 2002 Aurajoen Uinti +0.80 1:09.44 +10.63
50m: 33.53
100m: 1:09.44
(35.91)
55 Senni Mattila 2003 Porin Uimaseura +0.63 1:09.62 +10.81
50m: 33.12
100m: 1:09.62
(36.50)
56 Venla Suihkonen 2002 Octopus Lohja +0.67 1:09.66 +10.85
50m: 32.95
100m: 1:09.66
(36.71)
56 Saga Kovanen 2004 Cetus Espoo +0.66 1:09.66 +10.85
50m: 34.13
100m: 1:09.66
(35.53)
58 Julia Koivisto 2002 Aurajoen Uinti +0.62 1:09.67 +10.86
50m: 33.58
100m: 1:09.67
(36.09)
59 Roosa Lehtola 2001 Helsingfors Simsällskap +0.70 1:09.69 +10.88
50m: 33.66
100m: 1:09.69
(36.03)
60 Millariina Bruce 2001 Uimaseura Aquila +0.75 1:10.08 +11.27
50m: 33.57
100m: 1:10.08
(36.51)
61 Helmi Tossavainen 2002 Cetus Espoo +0.73 1:10.15 +11.34
50m: 33.21
100m: 1:10.15
(36.94)
62 Peppi Pinomäki 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.71 1:10.31 +11.50
50m: 34.07
100m: 1:10.31
(36.24)
63 Henna Känsäkangas 2004 Kokkolan Uimaseura +0.87 1:10.33 +11.52
50m: 33.84
100m: 1:10.33
(36.49)
64 Mette Konttila 2001 Octopus Lohja +0.69 1:10.40 +11.59
50m: 33.73
100m: 1:10.40
(36.67)
65 Aino Mononen 2001 Joensuun Uimaseura +0.61 1:10.58 +11.77
50m: 33.55
100m: 1:10.58
(37.03)
66 Elli-Kaisa Saarinen 2001 Vesihelmen Uimaseura +0.68 1:11.84 +13.03
50m: 34.07
100m: 1:11.84
(37.77)
67 Verna Rostedt 2002 Cetus Espoo +0.81 1:12.80 +13.99
50m: 34.34
100m: 1:12.80
(38.46)
- Aino Puomila 1992 TaTu Tampere DSQ
Event official at: 17.11.2018 10:52:45
2018-11-17 13:10:18 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner