2019-12-09   10:32:39
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantaiaamu

Document
Results
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap
Pool: 25m Competition Date: Nov 15, 2018 to Nov 18, 2018
Event 42, 100m Perhosuinti Miehet Avoin - Alkukilpailu
SE 51.17 Riku Pöytäkivi 1993 HSS FIN Oulu 18.11.2017
NSE 53.40 Niko Mäkelä 1998 RiUS FIN Espoo 18.11.2015
ME 48.08 1992 South Africa RSA Windsor CAN 8.12.2016
EE 48.48 Evgeny KOROTYSHKIN 1983 RUS RUS Berlin, GER 15.11.2009
NME 50.53
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Anton Herrala 1993 TaTu Tampere +0.71 53.52 Q
50m: 24.46
100m: 53.52
(29.06)
2 Riku Pöytäkivi 1993 Helsingfors Simsällskap +0.70 53.92 +0.40 Q
50m: 23.74
100m: 53.92
(30.18)
3 Niko Mäkelä 1998 Riihimäen Uimaseura +0.61 54.09 +0.57 Q
50m: 24.56
100m: 54.09
(29.53)
4 Eemil Varho 1997 Uinti Tampere +0.65 54.65 +1.13 Q
50m: 25.13
100m: 54.65
(29.52)
5 Ronny Brännkärr 2002 Kemin Työväen Uimarit +0.76 56.13 +2.61 Q
50m: 25.44
100m: 56.13
(30.69)
6 Marcus Forsel 2003 Helsingfors Simsällskap +0.64 56.19 +2.67 Q
50m: 26.32
100m: 56.19
(29.87)
7 Arttu Erkinaro 1992 Oulun Uinti 1906 +0.71 56.38 +2.86 Q
50m: 26.13
100m: 56.38
(30.25)
8 Alexander Kislitsyn 2001 Swimming Jyväskylä +0.61 56.51 +2.99 Q
50m: 25.91
100m: 56.51
(30.60)
9 Juho Seppälä 1999 Simmis Wanda +0.71 56.88 +3.36 Q
50m: 26.94
100m: 56.88
(29.94)
10 Jani-markus Sula 1999 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.67 57.46 +3.94 Q
50m: 26.49
100m: 57.46
(30.97)
11 Sami Pakarinen 1992 Simmis Wanda +0.74 57.63 +4.11 Q
50m: 26.27
100m: 57.63
(31.36)
12 Juho Eerola 1995 TaTu Tampere +0.71 57.67 +4.15 -
50m: 26.47
100m: 57.67
(31.20)
13 Jesper Lietzén 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.68 57.70 +4.18 -
50m: 27.16
100m: 57.70
(30.54)
14 Martti Tervanen 2000 Järvenpään Uintiklubi +0.64 57.87 +4.35 Q
50m: 25.66
100m: 57.87
(32.21)
15 Ibrahim Ezzat 2002 Aurajoen Uinti +0.67 57.94 +4.42 Q
50m: 26.13
100m: 57.94
(31.81)
16 Tatu Hörkkö 2001 Uinti Tampere +0.67 58.18 +4.66 Q
50m: 26.33
100m: 58.18
(31.85)
17 Emil Perkkiö 2000 Helsingfors Simsällskap +0.72 58.24 +4.72 Q
50m: 27.44
100m: 58.24
(30.80)
18 Arttu Vänttinen 1996 Uinti Hyvinkää +0.75 58.26 +4.74 Q
50m: 27.21
100m: 58.26
(31.05)
19 Santeri Mettälä 1999 TaTu Tampere +0.72 58.31 +4.79
50m: 27.03
100m: 58.31
(31.28)
20 Anton Nuottajärvi 2000 Cetus Espoo +0.75 58.46 +4.94
50m: 27.24
100m: 58.46
(31.22)
21 Juho Porkkala 2001 Seinäjoen Uimarit-58 +0.72 58.53 +5.01
50m: 27.01
100m: 58.53
(31.52)
22 Aleksi Koprinen 2003 Helsingfors Simsällskap +0.73 58.66 +5.14
50m: 27.70
100m: 58.66
(30.96)
23 Alex Lydman 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll +0.71 58.91 +5.39
50m: 27.55
100m: 58.91
(31.36)
24 Arttu Mäenpää 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.64 59.17 +5.65
50m: 27.55
100m: 59.17
(31.62)
25 Akseli Kontiainen 2002 Joensuun Uimaseura +0.69 59.53 +6.01
50m: 28.10
100m: 59.53
(31.43)
26 Petteri Haverinen 2001 Lahden Uimaseura +0.70 59.59 +6.07
50m: 26.83
100m: 59.59
(32.76)
27 Eemeli Leinonen 2002 Uinti Tampere +0.80 59.64 +6.12
50m: 27.62
100m: 59.64
(32.02)
28 Topi Lukkarinen 2000 Swimming Club Rovaniemi +0.66 59.94 +6.42
50m: 26.75
100m: 59.94
(33.19)
29 Jere Ruuhonen 2001 Lahden Uimaseura +0.71 1:00.23 +6.71
50m: 28.38
100m: 1:00.23
(31.85)
30 Santeri Hulkko 2000 Lahden Uimaseura +0.74 1:00.33 +6.81
50m: 27.88
100m: 1:00.33
(32.45)
31 Luukas Vainio 2003 Cetus Espoo +0.73 1:00.37 +6.85
50m: 28.22
100m: 1:00.37
(32.15)
32 Lauri Törmä 2000 Porin Uimaseura +0.69 1:00.38 +6.86
50m: 28.12
100m: 1:00.38
(32.26)
33 Ville Korpilähde 2002 Swimming Club Rovaniemi +0.69 1:00.42 +6.90
50m: 27.63
100m: 1:00.42
(32.79)
34 Jaakko Siipola 1999 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.69 1:00.46 +6.94
50m: 27.20
100m: 1:00.46
(33.26)
35 Simon Ravals 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll +0.71 1:00.62 +7.10
50m: 27.51
100m: 1:00.62
(33.11)
36 Eemil Kylmä 2001 Cetus Espoo +0.66 1:00.70 +7.18
50m: 27.47
100m: 1:00.70
(33.23)
37 Leevi Luhtanen 2000 Porin Uimaseura +0.67 1:00.79 +7.27
50m: 27.93
100m: 1:00.79
(32.86)
38 Santeri Herpola 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.67 1:01.38 +7.86
50m: 27.83
100m: 1:01.38
(33.55)
39 Pirkka Perkola 2001 TaTu Tampere +0.67 1:01.92 +8.40
50m: 28.19
100m: 1:01.92
(33.73)
40 Oskari Ovaskainen 2000 Porin Uimaseura +0.72 1:01.98 +8.46
50m: 28.81
100m: 1:01.98
(33.17)
41 Oskari Arvo 2002 Aurajoen Uinti +0.67 1:02.44 +8.92
50m: 27.56
100m: 1:02.44
(34.88)
42 Elias Saarinen 2002 Riihimäen Uimaseura +0.76 1:02.81 +9.29
50m: 28.60
100m: 1:02.81
(34.21)
43 Joona Ruuskanen 2000 Cetus Espoo +0.77 1:05.20 +11.68
50m: 28.54
100m: 1:05.20
(36.66)
Event official at: 17.11.2018 11:05:03
2018-11-17 12:04:17 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner