2019-12-09   10:32:44
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantaiaamu

Document
Results
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap
Pool: 25m Competition Date: Nov 15, 2018 to Nov 18, 2018
Event 44, 400m Sekauinti Naiset Avoin - Alkukilpailu
SE 4:35.91 Tanja Kylliäinen 1993 Louisville FIN Doha, QAT 3.12.2014
NSE 4:42.83 Patricia Aschan 1994 AUi FIN Espoo 30.10.2011
ME 4:18.94 Mireia Belmonte Garcia 1990 Spain ESP Eindhoven NED 12.8.2017
EE 4:20.85 Katinka HOSSZU 1989 HUN HUN Berlin, GER 11.8.2013
NME 4:23.33
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Nea-amanda Heinola 2000 Nummelan Kisaajat +0.81 4:43.46 Q
50m: 29.68
100m: 1:04.02
(34.34)
150m: 1:40.57
(36.55)
200m: 2:17.08
(36.51)
250m: 2:57.51
(40.43)
300m: 3:38.50
(40.99)
350m: 4:11.87
(33.37)
400m: 4:43.46
(31.59)
2 Laura Lahtinen 2003 Helsingfors Simsällskap +0.76 4:45.87 +2.41 -
50m: 30.39
100m: 1:04.61
(34.22)
150m: 1:43.37
(38.76)
200m: 2:21.56
(38.19)
250m: 2:59.15
(37.59)
300m: 3:38.81
(39.66)
350m: 4:13.63
(34.82)
400m: 4:45.87
(32.24)
3 Vilma Ruotsalainen 1996 Helsingfors Simsällskap +0.74 4:53.66 +10.20 Q
50m: 30.91
100m: 1:06.15
(35.24)
150m: 1:43.29
(37.14)
200m: 2:20.31
(37.02)
250m: 3:02.21
(41.90)
300m: 3:44.79
(42.58)
350m: 4:19.65
(34.86)
400m: 4:53.66
(34.01)
4 Eveliina Pihkamäki 1998 Riihimäen Uimaseura +0.80 4:56.01 +12.55 Q
50m: 31.79
100m: 1:06.97
(35.18)
150m: 1:46.60
(39.63)
200m: 2:25.89
(39.29)
250m: 3:08.01
(42.12)
300m: 3:50.65
(42.64)
350m: 4:23.71
(33.06)
400m: 4:56.01
(32.30)
5 Lotta Pälsi 2004 Helsingfors Simsällskap +0.63 4:56.72 +13.26 Q
50m: 30.79
100m: 1:06.51
(35.72)
150m: 1:44.79
(38.28)
200m: 2:22.03
(37.24)
250m: 3:03.94
(41.91)
300m: 3:47.33
(43.39)
350m: 4:22.97
(35.64)
400m: 4:56.72
(33.75)
6 Raakel Bärlund 2001 Lahden Uimaseura +0.71 4:58.44 +14.98 -
50m: 30.80
100m: 1:06.60
(35.80)
150m: 1:45.10
(38.50)
200m: 2:22.63
(37.53)
250m: 3:05.84
(43.21)
300m: 3:50.12
(44.28)
350m: 4:24.32
(34.20)
400m: 4:58.44
(34.12)
7 Mila Manner 2001 Uinti Tampere +0.73 5:02.28 +18.82 -
50m: 31.34
100m: 1:07.16
(35.82)
150m: 1:45.85
(38.69)
200m: 2:24.78
(38.93)
250m: 3:08.26
(43.48)
300m: 3:52.33
(44.07)
350m: 4:27.35
(35.02)
400m: 5:02.28
(34.93)
8 Emma Gschwentner 1997 SC Stadtoasen IKB Innsbruck +0.75 5:04.15 +20.69 Q
50m: 32.02
100m: 1:10.37
(38.35)
150m: 1:48.66
(38.29)
200m: 2:25.86
(37.20)
250m: 3:10.06
(44.20)
300m: 3:54.90
(44.84)
350m: 4:30.20
(35.30)
400m: 5:04.15
(33.95)
9 Minja Lukkari 2003 Oulun Uinti 1906 +0.69 5:05.03 +21.57 Q
50m: 31.74
100m: 1:09.08
(37.34)
150m: 1:49.94
(40.86)
200m: 2:29.05
(39.11)
250m: 3:11.38
(42.33)
300m: 3:54.39
(43.01)
350m: 4:30.70
(36.31)
400m: 5:05.03
(34.33)
10 Helene Hirvonen 2001 Helsingfors Simsällskap +0.76 5:05.11 +21.65 Q
50m: 32.34
100m: 1:09.56
(37.22)
150m: 1:49.18
(39.62)
200m: 2:27.94
(38.76)
250m: 3:12.91
(44.97)
300m: 3:57.77
(44.86)
350m: 4:32.32
(34.55)
400m: 5:05.11
(32.79)
11 Petra Kivi 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll +0.73 5:06.25 +22.79 Q
50m: 32.93
100m: 1:10.84
(37.91)
150m: 1:50.96
(40.12)
200m: 2:29.38
(38.42)
250m: 3:13.31
(43.93)
300m: 3:56.57
(43.26)
350m: 4:32.53
(35.96)
400m: 5:06.25
(33.72)
12 Lyydia Kalenius 2000 Cetus Espoo +0.76 5:06.63 +23.17
50m: 32.08
100m: 1:09.70
(37.62)
150m: 1:49.28
(39.58)
200m: 2:28.87
(39.59)
250m: 3:12.05
(43.18)
300m: 3:56.04
(43.99)
350m: 4:31.59
(35.55)
400m: 5:06.63
(35.04)
13 Madeleine Hiltunen 2003 Oulun Uinti 1906 +0.80 5:08.04 +24.58
50m: 31.89
100m: 1:09.82
(37.93)
150m: 1:50.57
(40.75)
200m: 2:29.20
(38.63)
250m: 3:13.07
(43.87)
300m: 3:57.48
(44.41)
350m: 4:33.11
(35.63)
400m: 5:08.04
(34.93)
14 Emma Von Dickoff 2002 Uinti Tampere +0.78 5:09.48 +26.02
50m: 32.00
100m: 1:08.70
(36.70)
150m: 1:48.33
(39.63)
200m: 2:27.76
(39.43)
250m: 3:11.31
(43.55)
300m: 3:56.25
(44.94)
350m: 4:33.68
(37.43)
400m: 5:09.48
(35.80)
15 Essi-maria Lillman 2000 Lahden Uimaseura +0.78 5:10.80 +27.34
50m: 33.13
100m: 1:12.88
(39.75)
150m: 1:53.50
(40.62)
200m: 2:34.27
(40.77)
250m: 3:17.37
(43.10)
300m: 4:00.54
(43.17)
350m: 4:36.35
(35.81)
400m: 5:10.80
(34.45)
16 Emma Johansson 2003 Cetus Espoo +0.78 5:11.20 +27.74
50m: 33.98
100m: 1:12.76
(38.78)
150m: 1:53.39
(40.63)
200m: 2:32.55
(39.16)
250m: 3:14.82
(42.27)
300m: 3:58.90
(44.08)
350m: 4:35.90
(37.00)
400m: 5:11.20
(35.30)
17 Soetkin Janssens 1997 Helsingfors Simsällskap +0.71 5:12.18 +28.72
50m: 33.53
100m: 1:12.16
(38.63)
150m: 1:52.39
(40.23)
200m: 2:31.16
(38.77)
250m: 3:16.10
(44.94)
300m: 4:01.32
(45.22)
350m: 4:37.39
(36.07)
400m: 5:12.18
(34.79)
18 Minka Halava 2001 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.70 5:12.26 +28.80
50m: 32.60
100m: 1:10.76
(38.16)
150m: 1:50.82
(40.06)
200m: 2:30.74
(39.92)
250m: 3:16.12
(45.38)
300m: 4:01.44
(45.32)
350m: 4:37.63
(36.19)
400m: 5:12.26
(34.63)
19 Janna Appelberg 2001 Helsingfors Simsällskap +0.77 5:14.24 +30.78
50m: 32.21
100m: 1:09.78
(37.57)
150m: 1:52.67
(42.89)
200m: 2:34.43
(41.76)
250m: 3:17.74
(43.31)
300m: 4:01.31
(43.57)
350m: 4:38.73
(37.42)
400m: 5:14.24
(35.51)
20 Jenni Kukkonen 1999 Helsingfors Simsällskap +0.73 5:16.05 +32.59
50m: 33.00
100m: 1:10.78
(37.78)
150m: 1:51.96
(41.18)
200m: 2:33.03
(41.07)
250m: 3:18.38
(45.35)
300m: 4:04.45
(46.07)
350m: 4:40.62
(36.17)
400m: 5:16.05
(35.43)
21 Saga Kovanen 2004 Cetus Espoo +0.68 5:19.95 +36.49
50m: 33.55
100m: 1:11.47
(37.92)
150m: 1:52.44
(40.97)
200m: 2:32.09
(39.65)
250m: 3:19.86
(47.77)
300m: 4:07.53
(47.67)
350m: 4:43.92
(36.39)
400m: 5:19.95
(36.03)
22 Heidi Kivioja 2000 Swimming Club Vuokatti +0.69 5:21.75 +38.29
50m: 33.21
100m: 1:13.74
(40.53)
150m: 1:54.92
(41.18)
200m: 2:35.32
(40.40)
250m: 3:19.01
(43.69)
300m: 4:04.52
(45.51)
350m: 4:43.98
(39.46)
400m: 5:21.75
(37.77)
23 Ina Pollari 2002 Uinti Tampere +0.71 5:24.76 +41.30
50m: 32.46
100m: 1:11.09
(38.63)
150m: 1:53.16
(42.07)
200m: 2:36.13
(42.97)
250m: 3:21.25
(45.12)
300m: 4:06.96
(45.71)
350m: 4:46.34
(39.38)
400m: 5:24.76
(38.42)
24 Noora Poutanen 1999 TaTu Tampere +0.75 5:30.29 +46.83
50m: 33.34
100m: 1:14.58
(41.24)
150m: 1:56.60
(42.02)
200m: 2:39.18
(42.58)
250m: 3:26.05
(46.87)
300m: 4:14.32
(48.27)
350m: 4:52.88
(38.56)
400m: 5:30.29
(37.41)
- Anni Savolainen 2002 Cetus Espoo +0.82 DSQ 9.4 200m
Event official at: 17.11.2018 11:36:50
2018-11-17 12:58:56 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner