2019-08-19   02:32:40
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantaiaamu

Document
Results
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap
Pool: 25m Competition Date: Nov 15, 2018 to Nov 18, 2018
Event 48, 50m Vapaauinti Miehet Avoin - Alkukilpailu
SE 21.22 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Cetus FIN Espoo 15.10.2017
NSE 22.20 Manu Mäntymäki 1985 NumKis FIN Dublin, IRL 11.12.2003
ME 20.26 Florent Manaudou 1990 France FRA Doha QAT 5.12.2014
EE 20.48 Amaury LEVEAUX 1985 FRA FRA Rijeka, CRO 11.12.2008
NME 21.24 Kliment Kolesnikov 2000 Russia RUS Copenhagen DEN 13.12.2017
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ari-pekka Liukkonen 1989 Cetus Espoo +0.71 21.72 Q
2 Niko Mäkelä 1998 Riihimäen Uimaseura +0.63 22.29 +0.57 Q
3 Anton Herrala 1993 TaTu Tampere +0.72 22.40 +0.68 Q
4 Andrei Tuomola 1989 Helsingfors Simsällskap +0.68 22.42 +0.70 -
5 Alexey Belfer 2000 ORCA Helsinki +0.64 22.86 +1.14 Q
6 Veeti Ruohtula 2001 Joensuun Uimaseura +0.65 23.04 +1.32 Q
7 Jaakko Rautalin 1989 Uinti Tampere +0.68 23.06 +1.34 Q
8 Otto Rannikko 1999 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.60 23.20 +1.48 Q
9 Matias Tyry 1993 TaTu Tampere +0.70 23.31 +1.59 Q
10 Ronny Brännkärr 2002 Kemin Työväen Uimarit +0.74 23.32 +1.60 -
11 Roope Kastarinen 1994 TaTu Tampere +0.65 23.38 +1.66 Q
12 Jakob Sievers 2000 Uinti Tampere +0.69 23.44 +1.72 Q
13 Teemu Viitanen 1992 TaTu Tampere +0.70 23.49 +1.77 Q
14 Konsta Kallinen 1999 Oulun Lohet +0.63 23.50 +1.78 Q
15 Leevi Lehti 2000 Helsingfors Simsällskap +0.68 23.58 +1.86 -
16 Kaarlo Seppänen 1999 Helsingfors Simsällskap +0.77 23.63 +1.91 Q
17 Tatu Peltonen 1989 TaTu Tampere +0.73 23.66 +1.94 Q
18 Miika Tolvanen 1996 Joensuun Uimaseura +0.68 23.73 +2.01 -
19 Lassi Ohtonen 1992 Cetus Espoo +0.72 23.86 +2.14 Q
20 Martti Tervanen 2000 Järvenpään Uintiklubi +0.63 23.89 +2.17 Q
21 Petteri Haverinen 2001 Lahden Uimaseura +0.68 23.94 +2.22
22 Arttu Erkinaro 1992 Oulun Uinti 1906 +0.67 24.00 +2.28
23 Toni Knuutila 1993 Porin Uimaseura +0.66 24.03 +2.31
24 Santeri Herpola 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.67 24.10 +2.38
24 Tuomas Ikonen 1996 Lappeenrannan Uimarit +0.66 24.10 +2.38
26 Roope Eiserbeck 1999 Joensuun Uimaseura +0.76 24.13 +2.41
27 Marcus Forsel 2003 Helsingfors Simsällskap +0.64 24.14 +2.42
28 Juha Hyvärinen 1998 Hämeenlinnan Uimaseura +0.68 24.27 +2.55
28 Viktor Thodin 2000 JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari +0.71 24.27 +2.55
30 Juho Seppälä 1999 Simmis Wanda +0.71 24.29 +2.57
31 Tatu Hörkkö 2001 Uinti Tampere +0.71 24.30 +2.58
32 Danila Dobrzhanskiy 1998 Swimming Jyväskylä +0.72 24.35 +2.63
33 Henri Koski 2000 Gladius Kirkkonummi +0.72 24.39 +2.67
34 Kaj Smeds 1998 JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari +0.69 24.46 +2.74
35 Santeri Mettälä 1999 TaTu Tampere +0.69 24.52 +2.80
35 Eemil Kylmä 2001 Cetus Espoo +0.68 24.52 +2.80
37 Alexander Kislitsyn 2001 Swimming Jyväskylä +0.62 24.55 +2.83
38 Timi Torkkel 2001 Hämeenlinnan Uimaseura +0.72 24.56 +2.84
39 Lari Tumanoff 2003 Helsingfors Simsällskap +0.68 24.58 +2.86
40 Riku Ylikärppä 1998 Kemin Uimaseura +0.66 24.62 +2.90
40 Olli Rautaporras 2000 Uinti Tampere +0.68 24.62 +2.90
42 Simon Ravals 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll +0.65 24.65 +2.93
43 Niklas Reunanen 1998 Hämeenlinnan Uimaseura +0.77 24.77 +3.05
44 Rasmus Söderholm 2002 Helsingfors Simsällskap +0.72 24.83 +3.11
45 Leevi Suhonen 1999 Swimming Jyväskylä +0.65 24.85 +3.13
46 Johan Krister Fredriksson 2003 Helsingfors Simsällskap +0.65 24.86 +3.14
47 Topi Lukkarinen 2000 Swimming Club Rovaniemi +0.67 24.94 +3.22
48 Tatu Hapuoja 2003 Uinti Tampere +0.68 25.05 +3.33
48 Noa Mäkelä 2001 Oulun Uinti 1906 +0.70 25.05 +3.33
50 Ohto Pihlajamäki 2001 Kuopion Uimaseura +0.62 25.06 +3.34
51 Jesse Anttila 2002 Kokkolan Uimaseura +0.71 25.11 +3.39
52 Jere Ruuhonen 2001 Lahden Uimaseura +0.69 25.14 +3.42
53 Santeri Hulkko 2000 Lahden Uimaseura +0.75 25.15 +3.43
54 Oskari Hynynen 2001 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.69 25.23 +3.51
55 Jere Kekola 2000 Seinäjoen Uimarit-58 +0.69 25.37 +3.65
56 Leevi Luhtanen 2000 Porin Uimaseura +0.71 25.41 +3.69
Event official at: 17.11.2018 12:29:25
2018-11-17 13:15:21 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner