2019-08-19   02:31:02
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantaiaamu

Document
Results
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap
Pool: 25m Competition Date: marras 15, 2018 to marras 18, 2018
Event 40, 100m Selkäuinti Naiset Nuoret - Final
SE 58.24 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Espoo 15/10/2017
NSE 59.92 Lotta Upanne 1998 HSS FIN Espoo 23/11/2014
ME 55.03 Katinka Hosszu 1989 Hungary HUN Doha QAT 04/12/2014
EE 55.99 Mie Oe. NIELSEN 1996 DEN DEN Herning, DEN 13/12/2013
NME 55.99
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Vilma Oura 2001 Helsingfors Simsällskap +0.66 1:00.67
50m: 29.64
100m: 1:00.67
(31.03)
2 Mia Pentti 2002 Swimming Jyväskylä +0.66 1:02.36 +1.69
50m: 30.40
100m: 1:02.36
(31.96)
3 Peppi Siirtola 2002 Cetus Espoo +0.64 1:02.83 +2.16
50m: 30.14
100m: 1:02.83
(32.69)
4 Emilie Pärnänen 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.62 1:03.56 +2.89
50m: 30.63
100m: 1:03.56
(32.93)
5 Martta Nygård 2003 Oulun Uinti 1906 +0.70 1:04.39 +3.72
50m: 31.52
100m: 1:04.39
(32.87)
5 Vilma Iisalo 2001 Raision Urheilijat +0.65 1:04.39 +3.72
50m: 30.67
100m: 1:04.39
(33.72)
7 Paula Peltola 2001 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.65 1:05.02 +4.35
50m: 31.82
100m: 1:05.02
(33.20)
8 Emmi Kaunisto 2002 Porin Uimaseura +0.65 1:05.35 +4.68
50m: 31.50
100m: 1:05.35
(33.85)
9 Siri Auvinen 2002 Cetus Espoo +0.68 1:05.45 +4.78
50m: 31.74
100m: 1:05.45
(33.71)
10 Saana Liikonen 2001 Lahden Uimaseura +0.75 1:05.65 +4.98
50m: 31.97
100m: 1:05.65
(33.68)
11 Madeleine Hiltunen 2003 Oulun Uinti 1906 +0.66 1:05.84 +5.17
50m: 31.64
100m: 1:05.84
(34.20)
12 Iida-maria Laine 2001 Oulun Uinti 1906 +0.67 1:06.30 +5.63
50m: 31.97
100m: 1:06.30
(34.33)
13 Sylvia Kuusisto 2003 Raision Urheilijat +0.72 1:06.40 +5.73
50m: 32.00
100m: 1:06.40
(34.40)
14 Oona Laakso 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.76 1:06.63 +5.96
50m: 32.28
100m: 1:06.63
(34.35)
15 Sole Piirainen 2002 Swimming Club Vuokatti +0.81 1:06.69 +6.02
50m: 32.26
100m: 1:06.69
(34.43)
16 Milla Nikkanen 2002 Vanders +0.73 1:06.72 +6.05
50m: 32.37
100m: 1:06.72
(34.35)
17 Aada Rissanen 2004 Cetus Espoo +0.64 1:06.74 +6.07
50m: 32.40
100m: 1:06.74
(34.34)
18 Ida Slöör 2001 Cetus Espoo +0.82 1:06.77 +6.10
50m: 32.50
100m: 1:06.77
(34.27)
19 Liina Salin 2002 Kokkolan Uimaseura +0.67 1:06.89 +6.22
50m: 32.80
100m: 1:06.89
(34.09)
20 Charlotte Ingberg 2002 Cetus Espoo +0.57 1:07.03 +6.36
50m: 32.02
100m: 1:07.03
(35.01)
21 Riikka Niskala 2004 Raision Urheilijat +0.70 1:07.23 +6.56
50m: 32.70
100m: 1:07.23
(34.53)
22 Saana Yritys 2003 Uinti Hyvinkää +0.71 1:07.42 +6.75
50m: 32.34
100m: 1:07.42
(35.08)
23 Helmi Heinonen 2002 Aurajoen Uinti +0.62 1:07.72 +7.05
50m: 32.71
100m: 1:07.72
(35.01)
23 Ella Hulkki 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.71 1:07.72 +7.05
50m: 32.43
100m: 1:07.72
(35.29)
25 Venla Säntti 2003 Oulun Uinti 1906 +0.70 1:07.85 +7.18
50m: 32.80
100m: 1:07.85
(35.05)
26 Netta Nyberg 2001 TaTu Tampere +0.77 1:07.86 +7.19
50m: 31.76
100m: 1:07.86
(36.10)
27 Viivi Merisalo 2002 Swimming Jyväskylä +0.66 1:08.05 +7.38
50m: 32.82
100m: 1:08.05
(35.23)
28 Liinu Louhikoski 2004 Vanders +0.61 1:08.39 +7.72
50m: 32.35
100m: 1:08.39
(36.04)
29 Janette Setälä 2001 Aurajoen Uinti +0.76 1:08.49 +7.82
50m: 33.34
100m: 1:08.49
(35.15)
29 Anna Rantanen 2001 Uinti Tampere +0.67 1:08.49 +7.82
50m: 33.03
100m: 1:08.49
(35.46)
31 Wilma Lakanen 2003 Kokkolan Uimaseura +0.78 1:08.79 +8.12
50m: 33.13
100m: 1:08.79
(35.66)
32 Ella Hörkkö 2001 Simmis Wanda +0.76 1:09.01 +8.34
50m: 32.95
100m: 1:09.01
(36.06)
33 Kaisla Kangas 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.63 1:09.04 +8.37
50m: 33.22
100m: 1:09.04
(35.82)
34 Milla Laiteenmäki 2001 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.69 1:09.07 +8.40
50m: 33.17
100m: 1:09.07
(35.90)
35 Senni Ovaskainen 2001 Lahden Uimaseura +0.73 1:09.11 +8.44
50m: 33.70
100m: 1:09.11
(35.41)
36 Kira Lindroos 2005 Cetus Espoo +0.81 1:09.27 +8.60
50m: 34.40
100m: 1:09.27
(34.87)
37 Sofia Saukko 2001 Rovaniemen Uimaseura +0.73 1:09.34 +8.67
50m: 33.17
100m: 1:09.34
(36.17)
38 Noora Kokko 2001 Helsingin Uimarit +0.82 1:09.39 +8.72
50m: 33.12
100m: 1:09.39
(36.27)
39 Alida Öhberg 2002 Aurajoen Uinti +0.80 1:09.44 +8.77
50m: 33.53
100m: 1:09.44
(35.91)
40 Senni Mattila 2003 Porin Uimaseura +0.63 1:09.62 +8.95
50m: 33.12
100m: 1:09.62
(36.50)
41 Saga Kovanen 2004 Cetus Espoo +0.66 1:09.66 +8.99
50m: 34.13
100m: 1:09.66
(35.53)
41 Venla Suihkonen 2002 Octopus Lohja +0.67 1:09.66 +8.99
50m: 32.95
100m: 1:09.66
(36.71)
43 Julia Koivisto 2002 Aurajoen Uinti +0.62 1:09.67 +9.00
50m: 33.58
100m: 1:09.67
(36.09)
44 Roosa Lehtola 2001 Helsingfors Simsällskap +0.70 1:09.69 +9.02
50m: 33.66
100m: 1:09.69
(36.03)
45 Millariina Bruce 2001 Uimaseura Aquila +0.75 1:10.08 +9.41
50m: 33.57
100m: 1:10.08
(36.51)
46 Helmi Tossavainen 2002 Cetus Espoo +0.73 1:10.15 +9.48
50m: 33.21
100m: 1:10.15
(36.94)
47 Peppi Pinomäki 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.71 1:10.31 +9.64
50m: 34.07
100m: 1:10.31
(36.24)
48 Henna Känsäkangas 2004 Kokkolan Uimaseura +0.87 1:10.33 +9.66
50m: 33.84
100m: 1:10.33
(36.49)
49 Mette Konttila 2001 Octopus Lohja +0.69 1:10.40 +9.73
50m: 33.73
100m: 1:10.40
(36.67)
50 Aino Mononen 2001 Joensuun Uimaseura +0.61 1:10.58 +9.91
50m: 33.55
100m: 1:10.58
(37.03)
51 Elli-Kaisa Saarinen 2001 Vesihelmen Uimaseura +0.68 1:11.84 +11.17
50m: 34.07
100m: 1:11.84
(37.77)
52 Verna Rostedt 2002 Cetus Espoo +0.81 1:12.80 +12.13
50m: 34.34
100m: 1:12.80
(38.46)
Event official at: 17/11/2018 10.52.45
2018-11-17 10.52.54 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner