2019-08-19   02:31:47
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantaiaamu

Document
Results
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap
Pool: 25m Competition Date: marras 15, 2018 to marras 18, 2018
Event 46, 50m Perhosuinti Naiset Nuoret - Final
SE 25.80 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Copenhagen, DEN 14/12/2017
NSE 26.12 Sini Kuutamo 1995 Cetus FIN Tukholma, SWE 14/10/2012
ME 24.38 Therese Alshammar 1977 Sweden SWE Singapore SGP 22/11/2009
EE 24.38 Therese ALSHAMMAR 1977 SWE SWE Singapore, SIN 22/11/2009
NME 25.14 Rikako Ikee 2000 Japan JPN Tokyo JPN 14/11/2017
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Laura Lahtinen 2003 Helsingfors Simsällskap +0.75 27.01
2 Anniina Kallio 2002 Raision Urheilijat +0.74 27.50 +0.49
3 Siri Auvinen 2002 Cetus Espoo +0.66 28.21 +1.20
4 Emilia Flyckt 2001 Cetus Espoo +0.70 28.33 +1.32
5 Anna Vira 2002 Raision Urheilijat +0.70 28.55 +1.54
6 Jenni Moisio 2002 Kampuksen Plaani +0.70 28.61 +1.60
7 Emmi Kaunisto 2002 Porin Uimaseura +0.74 28.98 +1.97
8 Petra Ansaranta 2004 Oulun Uinti 1906 +0.71 29.01 +2.00
9 Raakel Bärlund 2001 Lahden Uimaseura +0.72 29.03 +2.02
10 Viivi Merisalo 2002 Swimming Jyväskylä +0.75 29.17 +2.16
11 Sini Silvennoinen 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.60 29.38 +2.37
12 Senni Jouhten 2002 Kempeleen Pyrintö +0.76 29.41 +2.40
13 Pauliina Lohilahti 2002 Oulun Lohet +0.75 29.45 +2.44
14 Nea Reunanen 2001 Hämeenlinnan Uimaseura +0.80 29.66 +2.65
15 Liinu Louhikoski 2004 Vanders +0.66 29.77 +2.76
16 Anniina Murto 2001 Porin Uimaseura +0.70 29.78 +2.77
17 Vilma Iisalo 2001 Raision Urheilijat +0.69 29.79 +2.78
18 Ronja Nätynki 2002 Swimming Club Rovaniemi +0.65 29.90 +2.89
19 Jenni Rantanen 2001 HTU Stadi +0.76 29.92 +2.91
19 Netta Nyberg 2001 TaTu Tampere +0.72 29.92 +2.91
21 Helmi Heinonen 2002 Aurajoen Uinti +0.76 29.97 +2.96
22 Aino Mononen 2001 Joensuun Uimaseura +0.79 29.98 +2.97
23 Aada Rissanen 2004 Cetus Espoo +0.74 30.01 +3.00
24 Madeleine Hiltunen 2003 Oulun Uinti 1906 +0.71 30.08 +3.07
25 Jessica Lindholm 2001 Ålands Simförening +0.77 30.18 +3.17
26 Julia Koivisto 2002 Aurajoen Uinti +0.70 30.21 +3.20
26 Isabel Hagelin 2001 Helsingfors Simsällskap +0.75 30.21 +3.20
28 Sanni Kilponen 2001 Hämeenlinnan Uimaseura +0.79 30.26 +3.25
29 Nea Winqvist 2002 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.78 30.28 +3.27
30 Jenny Nieminen 2001 Hyvinkään Uimaseura +0.68 30.32 +3.31
31 Siiri Einiö 2003 Gladius Kirkkonummi +0.76 30.38 +3.37
32 Mette Konttila 2001 Octopus Lohja +0.67 30.40 +3.39
33 Charlotte Ingberg 2002 Cetus Espoo +0.73 30.45 +3.44
34 Riika Huttula 2001 Oulun Lohet +0.69 30.47 +3.46
35 Vera Vartiainen 2002 Järvenpään Uintiklubi +0.68 30.50 +3.49
36 Mariel Mylly 2001 Järvenpään Uintiklubi +0.80 30.51 +3.50
37 Emmi Saarela 2001 Järvenpään Uintiklubi +0.71 30.62 +3.61
38 Emmi Heine 2002 Rauman Uimaseura +0.77 30.72 +3.71
39 Helmi Lehtonen 2004 Järvenpään Uintiklubi +0.70 30.76 +3.75
40 Jonna Vasara 2002 Cetus Espoo +0.84 30.83 +3.82
41 Peppi Palokangas 2002 Swimming Jyväskylä +0.73 30.84 +3.83
42 Helmi Tossavainen 2002 Cetus Espoo +0.78 31.12 +4.11
43 Olivia Koski 2002 Aurajoen Uinti +0.74 31.14 +4.13
44 Emma Hämäläinen 2003 Vieskan Uimarit +0.67 31.17 +4.16
45 Mirka Mettinen 2002 Cetus Espoo +0.78 31.22 +4.21
46 Noora Kokko 2001 Helsingin Uimarit +0.77 31.42 +4.41
47 Venla Suihkonen 2002 Octopus Lohja +0.71 31.44 +4.43
48 Greta Beszteri 2004 Cetus Espoo +0.84 31.74 +4.73
- Mia Pentti 2002 Swimming Jyväskylä DSQ
Event official at: 17/11/2018 12.14.27
2018-11-17 12.14.33 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner