2019-08-19   02:34:49
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantaiaamu

Document
Results
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap
Pool: 25m Competition Date: marras 15, 2018 to marras 18, 2018
Event 51, 4x100m Sekauinti Pojat Nuoret - Final
NSE 3:45.20 Helsingfors Simsällskap 1900 HSS FIN Oulu 17/11/2017
Rank Name Born Club FINA Time Diff
1 HSS 1 2000 Helsingfors Simsällskap 3:47.41
Niki Karlsson 2000 00A065 +0.60 26.47 55.81 55.81
Oskari Aalto 2002 02A016 +0.36 30.10 1:05.60 2:01.41
Santeri Hölttä 2000 00A236 +0.17 25.49 55.44 2:56.85
Elias Herlevi 2000 00A187 +0.02 23.92 50.56 3:47.41
2 Cetus 1 2000 Cetus Espoo 3:48.71 +1.30
Roni Kallström 2001 01A092 +0.61 26.38 54.73 54.73
Tuomas Jokinen 2001 01A556 +0.31 29.38 1:03.52 1:58.25
Anton Nuottajärvi 2000 00A294 +0.60 26.35 57.92 2:56.17
Oscar Skjäl 2002 02A684 +0.31 25.32 52.54 3:48.71
3 JoUS 2000 Joensuun Uimaseura 3:49.79 +2.38
Akseli Kontiainen 2002 02A455 +0.56 27.15 57.03 57.03
Roope Ruohtula 2000 00A565 +0.12 28.73 1:03.58 2:00.61
Veeti Ruohtula 2001 01A193 +0.17 25.49 55.55 2:56.16
Miiro Vartiainen 2001 01A340 +0.23 25.59 53.63 3:49.79
4 Vanders miehet [2000] 2000 Vanders 3:50.33 +2.92
Kalle Mäkinen 2002 02A088 +0.78 27.38 57.05 57.05
Matias Hjelm 2002 02A098 +0.30 29.56 1:04.88 2:01.93
Erik Nurmi 2001 01A470 +0.01 25.27 54.99 2:56.92
Kasper Envalds 2001 01A496 +0.19 25.58 53.41 3:50.33
5 HSS 2 2000 Helsingfors Simsällskap 3:52.33 +4.92
Veeti Haikonen 2001 01A104 +0.66 27.96 57.49 57.49
Aleksi Koprinen 2003 03A416 +0.52 30.88 1:06.84 2:04.33
Marcus Forsel 2003 03A127 +0.22 26.18 56.71 3:01.04
Leevi Lehti 2000 00A000 +0.13 24.20 51.29 3:52.33
6 UiTa 1 2002 Uinti Tampere 3:53.49 +6.08
Joona Korhonen 2000 00A464 +0.71 28.47 59.92 59.92
Walentin Koskinen 2000 00A343 +0.24 29.67 1:04.84 2:04.76
Tatu Hörkkö 2001 01A394 +0.29 26.32 57.61 3:02.37
Jakob Sievers 2000 00A730 +0.09 24.23 51.12 3:53.49
7 ÅSK 1 2000 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 3:54.33 +6.92
Jesper Lietzén 2002 02A171 +0.75 29.00 59.08 59.08
Lauri Elomaa 2000 00A761 +0.25 29.91 1:04.25 2:03.33
Arttu Mäenpää 2003 03A892 +0.14 26.85 58.64 3:01.97
Santeri Herpola 2003 03A188 +0.09 24.65 52.36 3:54.33
8 Cetus 2 2000 Cetus Espoo 3:55.51 +8.10
Isak Gramén 2001 01B058 +0.67 28.68 59.86 59.86
Mihail Khanoukaev 2002 02A241 +0.38 30.15 1:04.08 2:03.94
Luukas Vainio 2003 03A099 +0.37 27.18 59.05 3:02.99
Eemil Kylmä 2001 01A631 +0.36 25.10 52.52 3:55.51
9 HSS 3 2000 Helsingfors Simsällskap 3:56.83 +9.42
Rasmus Söderholm 2002 02A442 +0.64 29.02 59.69 59.69
Davin Lindholm 2004 04B010 +0.34 29.86 1:05.98 2:05.67
Lari Tumanoff 2003 03A150 +0.36 27.31 59.62 3:05.29
Emil Perkkiö 2000 00A973 +0.15 24.27 51.54 3:56.83
10 VUS-VSS 2000 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 3:59.47 +12.06
Claes Fjellström 2001 01A078 +0.69 29.07 1:00.06 1:00.06
Joona Oksakari 2000 00A358 +0.01 30.92 1:08.69 2:08.75
Alex Lydman 2003 03A218 +0.37 26.86 58.51 3:07.26
Robin Söderholm 2002 02A224 +0.14 25.01 52.21 3:59.47
11 LaUS 1 2000 Lahden Uimaseura 4:00.00 +12.59
Petteri Haverinen 2001 01B030 +0.68 28.66 1:01.40 1:01.40
Atte Pennanen 2001 01A161 +0.41 30.11 1:05.99 2:07.39
Santeri Hulkko 2000 00A843 +0.40 27.09 1:00.19 3:07.58
Saku Romo 2000 00A504 +0.08 24.77 52.42 4:00.00
12 UiTa 2 2002 Uinti Tampere 4:01.11 +13.70
Eemeli Leinonen 2002 02A681 +0.78 29.71 1:02.14 1:02.14
Olli Rautaporras 2000 00A795 -0.02 29.95 1:05.47 2:07.61
Wäinö Koskinen 2002 02A267 +0.32 27.26 58.96 3:06.57
Tatu Hapuoja 2003 03A010 +0.23 25.84 54.54 4:01.11
2018-11-17 13.01.30 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner