2019-12-13   05:02:24
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantai-ilta

Document
Results
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap
Pool: 25m Competition Date: marras 15, 2018 to marras 18, 2018
Event 54, 4x100m Sekauinti Miehet - Finaali
SE 3:33.38 Cetus Espoo 1900 Cetus FIN Espoo 22/11/2015
ME 3:19.16 Russia Russia RUS Saint Petersburg RUS 20/12/2009
EE 3:19.16 RUS 1900 RUS RUS St. Petersburg, RUS 20/12/2009
Rank Name Born Club FINA Time Diff
1 HSS 1 2000 Helsingfors Simsällskap 3:36.27 NSE
Niki Karlsson 2000 00A065 +0.65 26.15 54.83 54.83
Andrei Tuomola 1989 89A037 27.15 59.66 1:54.49
Riku Pöytäkivi 1993 93A973 22.99 50.77 2:45.26
Elias Herlevi 2000 00A187 24.23 51.01 3:36.27
2 Swim 2000 Swimming Jyväskylä 3:38.27 +2.00
Janne Markus Markkanen 1994 94A792 +0.61 26.40 55.32 55.32
Miikka Ruohoniemi 1993 93A494 26.81 58.18 1:53.50
Alexander Kislitsyn 2001 01A981 25.86 56.39 2:49.89
Teemu Vuorela 1994 94A789 23.02 48.38 3:38.27
3 ÅSK 1 2000 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 3:42.21 +5.94
Emil Hanski 1999 99A145 +0.75 26.93 56.28 56.28
Ossi Oksa 1988 88A200 27.06 59.88 1:56.16
Otto Rannikko 1999 99A384 24.52 54.56 2:50.72
Wilhelm Suominen 1999 99A027 24.08 51.49 3:42.21
4 Cetus 1 2000 Cetus Espoo 3:42.33 +6.06
Roni Kallström 2001 01A092 +0.57 26.92 54.51 54.51
Lassi Ohtonen 1992 92A348 28.34 1:01.73 1:56.24
Tuomas Kiviluoma 1993 93A444 24.99 54.91 2:51.15
Eetu Alitalo 1999 99A732 24.16 51.18 3:42.33
5 OU miehet 2000 Oulun Uinti 1906 3:42.64 +6.37
Topias Nygård 2000 00A602 +0.68 27.02 56.04 56.04
Sami Aaltomaa 1992 92A300 27.67 1:00.92 1:56.96
Arttu Erkinaro 1992 92A595 25.12 55.18 2:52.14
Miro Vasko 1993 93A337 23.98 50.50 3:42.64
6 TaTU Tampere ry 1 2000 TaTu Tampere 3:43.62 +7.35
Petja Yritys 1993 93A330 +0.92 27.58 57.06 57.06
Jyri Lähde 1996 96B234 28.30 1:03.22 2:00.28
Anton Herrala 1993 93A340 24.39 53.30 2:53.58
Matias Tyry 1993 93A763 23.70 50.04 3:43.62
7 UiTa 1 2000 Uinti Tampere 3:43.68 +7.41
Jaakko Rautalin 1989 89A051 +0.69 27.12 56.02 56.02
Werneri Koskinen 1998 98A828 28.27 1:02.13 1:58.15
Eemil Varho 1997 97A537 24.59 54.04 2:52.19
Jakob Sievers 2000 00A730 24.11 51.49 3:43.68
8 TaTU Tampere ry 2 2000 TaTu Tampere 3:49.53 +13.26
Roope Kastarinen 1994 94A478 +0.60 26.87 57.44 57.44
Teemu Viitanen 1992 92A506 +0.38 29.40 1:04.43 2:01.87
Juho Eerola 1995 95A753 +0.35 25.44 55.16 2:57.03
Tatu Peltonen 1989 89A035 +0.48 24.82 52.50 3:49.53
9 JoUS miehet 2000 Joensuun Uimaseura 3:50.81 +14.54
Akseli Kontiainen 2002 02A455 +0.60 27.27 56.93 56.93
Miika Tolvanen 1996 96A432 28.60 1:02.50 1:59.43
Veeti Ruohtula 2001 01A193 26.55 1:00.65 3:00.08
Roope Eiserbeck 1999 99A294 23.37 50.73 3:50.81
10 HSS 2 2000 Helsingfors Simsällskap 3:51.66 +15.39
Veeti Haikonen 2001 01A104 +0.65 27.72 57.18 57.18
Bruce Clayhills 1997 97A983 +0.39 30.15 1:05.37 2:02.55
Leevi Lehti 2000 00A000 +0.41 27.10 57.35 2:59.90
Santeri Hölttä 2000 00A236 +0.14 24.43 51.76 3:51.66
11 Swim 2 2000 Swimming Jyväskylä 4:01.32 +25.05
Danila Dobrzhanskiy 1998 98B028 +0.71 28.36 58.80 58.80
Tapio Roiko-Jokela 1996 96A016 +0.45 31.54 1:08.05 2:06.85
Leevi Suhonen 1999 99A419 +0.27 26.62 58.13 3:04.98
Leo Lähteenmäki 1991 91A594 +0.13 26.38 56.34 4:01.32
2018-11-17 20.38.33 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner