2019-12-10   15:33:58
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

sunnuntaiaamu

Document
Results
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap
Pool: 25m Competition Date: Nov 15, 2018 to Nov 18, 2018
Event 60, 100m Selkäuinti Miehet Avoin - Alkukilpailu
SE 52.56 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Lappeenranta 21.1.1996
NSE 53.26 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Kuopio 19.1.1992
ME 48.88 Jiayu Xu 1995 China CHN Tokyo JPN 11.11.2018
EE 48.95 Stanislav DONETS 1983 RUS RUS Dubai, UAE 13.12.2009
NME 48.99 Kliment Kolesnikov 2000 Russia RUS Copenhagen DEN 15.12.2017
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Roni Kallström 2001 Cetus Espoo +0.58 54.17 Q
50m: 26.45
100m: 54.17
(27.72)
2 Niki Karlsson 2000 Helsingfors Simsällskap +0.67 55.15 +0.98 Q
50m: 26.34
100m: 55.15
(28.81)
3 Miro Vasko 1993 Oulun Uinti 1906 +0.67 55.44 +1.27 Q
50m: 27.05
100m: 55.44
(28.39)
4 Janne Markus Markkanen 1994 Swimming Jyväskylä +0.62 55.96 +1.79 Q
50m: 27.21
100m: 55.96
(28.75)
5 Eetu Alitalo 1999 Cetus Espoo +0.63 56.65 +2.48 Q
50m: 27.46
100m: 56.65
(29.19)
6 Petja Yritys 1993 TaTu Tampere +0.68 56.84 +2.67 Q
50m: 27.00
100m: 56.84
(29.84)
7 Topias Nygård 2000 Oulun Uinti 1906 +0.71 57.12 +2.95 Q
50m: 27.74
100m: 57.12
(29.38)
8 Aku Kaila 2003 Raision Urheilijat +0.59 57.16 +2.99 Q
50m: 28.41
100m: 57.16
(28.75)
9 Roope Eiserbeck 1999 Joensuun Uimaseura +0.58 57.24 +3.07 Q
50m: 27.70
100m: 57.24
(29.54)
10 Roope Kastarinen 1994 TaTu Tampere +0.56 57.32 +3.15 -
50m: 27.01
100m: 57.32
(30.31)
11 Veeti Haikonen 2001 Helsingfors Simsällskap +0.69 57.62 +3.45 Q
50m: 27.59
100m: 57.62
(30.03)
12 Kalle Mäkinen 2002 Vanders +0.78 57.66 +3.49 -
50m: 27.94
100m: 57.66
(29.72)
13 Tuomas Ikonen 1996 Lappeenrannan Uimarit +0.67 58.13 +3.96 Q
50m: 27.34
100m: 58.13
(30.79)
14 Jari Schwarte 1990 Cetus Espoo +0.74 58.32 +4.15 -
50m: 27.90
100m: 58.32
(30.42)
15 Emil Hanski 1999 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.76 58.39 +4.22 -
50m: 27.98
100m: 58.39
(30.41)
16 Danila Dobrzhanskiy 1998 Swimming Jyväskylä +0.72 58.72 +4.55 Q
50m: 28.32
100m: 58.72
(30.40)
17 Anton Nuottajärvi 2000 Cetus Espoo +0.86 58.82 +4.65 Q
50m: 28.62
100m: 58.82
(30.20)
18 Isak Gramén 2001 Cetus Espoo +0.60 58.94 +4.77 Q
50m: 28.69
100m: 58.94
(30.25)
19 Rasmus Söderholm 2002 Helsingfors Simsällskap +0.67 59.13 +4.96 Q
50m: 28.68
100m: 59.13
(30.45)
20 Mohamed Ezzat 2001 Aurajoen Uinti +0.62 59.36 +5.19 Q
50m: 28.27
100m: 59.36
(31.09)
21 Joona Korhonen 2000 Uinti Tampere +0.67 1:00.43 +6.26
50m: 28.56
100m: 1:00.43
(31.87)
22 Jani-markus Sula 1999 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.65 1:00.97 +6.80
50m: 28.43
100m: 1:00.97
(32.54)
23 Teemu Annala 2001 Cetus Espoo +0.83 1:01.07 +6.90
50m: 29.77
100m: 1:01.07
(31.30)
24 Ibrahim Ezzat 2002 Aurajoen Uinti +0.69 1:01.38 +7.21
50m: 28.88
100m: 1:01.38
(32.50)
25 Johan Krister Fredriksson 2003 Helsingfors Simsällskap +0.72 1:01.90 +7.73
50m: 30.44
100m: 1:01.90
(31.46)
26 Jiri Järvinen 2001 Swimming Jyväskylä +0.64 1:01.91 +7.74
50m: 30.06
100m: 1:01.91
(31.85)
27 Oskari Hynynen 2001 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.75 1:01.95 +7.78
50m: 30.07
100m: 1:01.95
(31.88)
28 Simon Ravals 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll +0.74 1:02.05 +7.88
50m: 29.81
100m: 1:02.05
(32.24)
28 Jere Kekola 2000 Seinäjoen Uimarit-58 +0.66 1:02.05 +7.88
50m: 29.57
100m: 1:02.05
(32.48)
30 Riku Ylikärppä 1998 Kemin Uimaseura +0.96 1:02.06 +7.89
50m: 29.52
100m: 1:02.06
(32.54)
31 Akseli Hakala 2003 Uinti Tampere +0.74 1:02.46 +8.29
50m: 30.52
100m: 1:02.46
(31.94)
32 Pirkka Perkola 2001 TaTu Tampere +0.69 1:02.69 +8.52
50m: 30.07
100m: 1:02.69
(32.62)
33 Wäinö Koskinen 2002 Uinti Tampere +0.67 1:02.79 +8.62
50m: 29.93
100m: 1:02.79
(32.86)
34 Hugo Mattola 2001 Kokkolan Uimaseura +0.74 1:03.45 +9.28
50m: 30.82
100m: 1:03.45
(32.63)
35 Oliver Kela 2002 Swimming Club Rovaniemi +0.73 1:03.60 +9.43
50m: 30.38
100m: 1:03.60
(33.22)
36 Leevi Korpinen 2001 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.75 1:03.65 +9.48
50m: 30.50
100m: 1:03.65
(33.15)
37 Lauri Törmä 2000 Porin Uimaseura +0.74 1:03.93 +9.76
50m: 31.08
100m: 1:03.93
(32.85)
38 Santeri Herpola 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.73 1:04.49 +10.32
50m: 30.96
100m: 1:04.49
(33.53)
Event official at: 18.11.2018 10:44:42
2018-11-18 13:38:18 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner