2019-12-10   15:36:16
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

sunnuntaiaamu

Document
Results
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap
Pool: 25m Competition Date: marras 15, 2018 to marras 18, 2018
Event 57, 200m Vapaauinti Miehet Nuoret - Final
SE 1:43.51 Matias Koski 1994 Georgia U. FIN Windsor, CAN 07/12/2016
NSE 1:45.78 Severi Allonen 1991 SWIM FIN Jyväskylä 31/10/2009
ME 1:39.37 Paul Biedermann 1986 Germany GER Berlin GER 15/11/2009
EE 1:39.37 Paul BIEDERMANN 1986 GER GER Berlin, GER 15/11/2009
NME 1:41.75 Kliment Kolesnikov 2000 Russia RUS Saint Petersburg RUS 23/12/2017
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ronny Brännkärr 2002 Kemin Työväen Uimarit +0.75 1:50.58
50m: 25.48
100m: 53.77
(28.29)
150m: 1:22.40
(28.63)
200m: 1:50.58
(28.18)
2 Elias Herlevi 2000 Helsingfors Simsällskap +0.77 1:52.34 +1.76
50m: 25.88
100m: 53.67
(27.79)
150m: 1:22.61
(28.94)
200m: 1:52.34
(29.73)
3 Lassi Haimi 2003 Helsingfors Simsällskap +0.73 1:53.23 +2.65
50m: 26.76
100m: 55.17
(28.41)
150m: 1:24.04
(28.87)
200m: 1:53.23
(29.19)
4 Roope Paatos 2002 Raision Urheilijat +0.79 1:53.91 +3.33
50m: 27.47
100m: 56.41
(28.94)
150m: 1:25.32
(28.91)
200m: 1:53.91
(28.59)
5 Lari Tumanoff 2003 Helsingfors Simsällskap +0.63 1:54.07 +3.49
50m: 26.64
100m: 55.49
(28.85)
150m: 1:24.79
(29.30)
200m: 1:54.07
(29.28)
6 Oscar Skjäl 2002 Cetus Espoo +0.78 1:54.20 +3.62
50m: 26.74
100m: 55.71
(28.97)
150m: 1:25.01
(29.30)
200m: 1:54.20
(29.19)
7 Emil Perkkiö 2000 Helsingfors Simsällskap +0.71 1:54.84 +4.26
50m: 26.98
100m: 55.67
(28.69)
150m: 1:25.20
(29.53)
200m: 1:54.84
(29.64)
8 Alex Lydman 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.69 1:55.38 +4.80
50m: 26.79
100m: 56.31
(29.52)
150m: 1:25.73
(29.42)
200m: 1:55.38
(29.65)
9 Jakob Sievers 2000 Uinti Tampere +0.71 1:55.65 +5.07
50m: 26.72
100m: 56.25
(29.53)
150m: 1:26.16
(29.91)
200m: 1:55.65
(29.49)
10 Saku Romo 2000 Lahden Uimaseura +0.70 1:55.93 +5.35
50m: 27.48
100m: 56.60
(29.12)
150m: 1:25.76
(29.16)
200m: 1:55.93
(30.17)
11 Robin Söderholm 2002 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.71 1:56.59 +6.01
50m: 27.40
100m: 57.08
(29.68)
150m: 1:27.55
(30.47)
200m: 1:56.59
(29.04)
12 Oskari Aalto 2002 Helsingfors Simsällskap +0.75 1:56.87 +6.29
50m: 26.99
100m: 56.74
(29.75)
150m: 1:27.13
(30.39)
200m: 1:56.87
(29.74)
13 Miiro Vartiainen 2001 Joensuun Uimaseura +0.71 1:57.88 +7.30
50m: 28.28
100m: 58.56
(30.28)
150m: 1:28.80
(30.24)
200m: 1:57.88
(29.08)
14 Eemil Kylmä 2001 Cetus Espoo +0.68 1:58.26 +7.68
50m: 27.02
100m: 56.65
(29.63)
150m: 1:26.85
(30.20)
200m: 1:58.26
(31.41)
15 Tuomas Jokinen 2001 Cetus Espoo +0.71 1:58.59 +8.01
50m: 27.81
100m: 58.02
(30.21)
150m: 1:28.73
(30.71)
200m: 1:58.59
(29.86)
16 Juho Porkkala 2001 Seinäjoen Uimarit-58 +0.72 1:58.71 +8.13
50m: 27.14
100m: 57.06
(29.92)
150m: 1:27.95
(30.89)
200m: 1:58.71
(30.76)
17 Arttu Mäenpää 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.63 1:58.79 +8.21
50m: 27.36
100m: 57.10
(29.74)
150m: 1:27.71
(30.61)
200m: 1:58.79
(31.08)
18 Topi Lukkarinen 2000 Swimming Club Rovaniemi +0.68 1:59.29 +8.71
50m: 26.76
100m: 56.71
(29.95)
150m: 1:27.70
(30.99)
200m: 1:59.29
(31.59)
19 Viktor Thodin 2000 JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari +0.74 1:59.31 +8.73
50m: 27.14
100m: 57.02
(29.88)
150m: 1:28.17
(31.15)
200m: 1:59.31
(31.14)
20 Luukas Vainio 2003 Cetus Espoo +0.78 1:59.61 +9.03
50m: 27.84
100m: 58.12
(30.28)
150m: 1:29.47
(31.35)
200m: 1:59.61
(30.14)
21 Marcus Forsel 2003 Helsingfors Simsällskap +0.68 1:59.69 +9.11
50m: 28.18
100m: 58.32
(30.14)
150m: 1:28.81
(30.49)
200m: 1:59.69
(30.88)
22 Mohamed Ezzat 2001 Aurajoen Uinti +0.58 2:00.01 +9.43
50m: 26.11
100m: 55.54
(29.43)
150m: 1:26.90
(31.36)
200m: 2:00.01
(33.11)
23 Santeri Hulkko 2000 Lahden Uimaseura +0.76 2:00.62 +10.04
50m: 27.17
100m: 57.46
(30.29)
150m: 1:28.51
(31.05)
200m: 2:00.62
(32.11)
24 Martti Tervanen 2000 Järvenpään Uintiklubi +0.66 2:01.66 +11.08
50m: 27.81
100m: 57.84
(30.03)
150m: 1:29.32
(31.48)
200m: 2:01.66
(32.34)
25 Aleksi Seger 2001 Octopus Lohja +0.70 2:02.66 +12.08
50m: 27.79
100m: 59.16
(31.37)
150m: 1:31.53
(32.37)
200m: 2:02.66
(31.13)
26 Rasmus Söderholm 2002 Helsingfors Simsällskap +0.72 2:02.71 +12.13
50m: 27.76
100m: 58.73
(30.97)
150m: 1:30.47
(31.74)
200m: 2:02.71
(32.24)
27 Oskari Hynynen 2001 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.68 2:03.40 +12.82
50m: 27.50
100m: 57.60
(30.10)
150m: 1:29.90
(32.30)
200m: 2:03.40
(33.50)
28 Noa Mäkelä 2001 Oulun Uinti 1906 +0.71 2:03.74 +13.16
50m: 27.59
100m: 58.20
(30.61)
150m: 1:30.70
(32.50)
200m: 2:03.74
(33.04)
Event official at: 18/11/2018 10.02.32
2018-11-18 10.02.37 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner