2019-08-19   02:33:54
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen mestaruuskilpailut 25m 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

sunnuntai-ilta

Document
Heat results
Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut 2018
Organizer:
Place: Vaasan Uimahalli Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap
Pool: 25m Competition Date: marras 15, 2018 to marras 18, 2018
Event 60, 100m Selkäuinti Miehet - A Finaali
SE 52.56 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Lappeenranta 21/01/1996
NSE 53.26 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Kuopio 19/01/1992
ME 48.88 Jiayu Xu 1995 China CHN Tokyo JPN 11/11/2018
EE 48.95 Stanislav DONETS 1983 RUS RUS Dubai, UAE 13/12/2009
NME 48.99 Kliment Kolesnikov 2000 Russia RUS Copenhagen DEN 15/12/2017
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Miro Vasko 1993 Oulun Uinti 1906 +0.68 54.79
50m: 26.80
100m: 54.79
(27.99)
2 Roni Kallström 2001 Cetus Espoo +0.61 54.93 +0.14
50m: 26.96
100m: 54.93
(27.97)
3 Niki Karlsson 2000 Helsingfors Simsällskap +0.61 55.01 +0.22
50m: 27.21
100m: 55.01
(27.80)
4 Janne Markus Markkanen 1994 Swimming Jyväskylä +0.69 55.39 +0.60
50m: 26.77
100m: 55.39
(28.62)
5 Topias Nygård 2000 Oulun Uinti 1906 +0.69 56.16 +1.37
50m: 27.38
100m: 56.16
(28.78)
6 Eetu Alitalo 1999 Cetus Espoo +0.62 56.34 +1.55
50m: 27.32
100m: 56.34
(29.02)
7 Petja Yritys 1993 TaTu Tampere +0.74 56.72 +1.93
50m: 27.17
100m: 56.72
(29.55)
8 Aku Kaila 2003 Raision Urheilijat +0.56 57.11 +2.32
50m: 27.96
100m: 57.11
(29.15)
Event official at: 18/11/2018 17.40.54
Event 60, 100m Selkäuinti Miehet - B Finaali
SE 52.56 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Lappeenranta 21/01/1996
NSE 53.26 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Kuopio 19/01/1992
ME 48.88 Jiayu Xu 1995 China CHN Tokyo JPN 11/11/2018
EE 48.95 Stanislav DONETS 1983 RUS RUS Dubai, UAE 13/12/2009
NME 48.99 Kliment Kolesnikov 2000 Russia RUS Copenhagen DEN 15/12/2017
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Roope Eiserbeck 1999 Joensuun Uimaseura +0.55 56.98
50m: 27.44
100m: 56.98
(29.54)
2 Veeti Haikonen 2001 Helsingfors Simsällskap +0.74 57.80 +0.82
50m: 27.93
100m: 57.80
(29.87)
3 Tuomas Ikonen 1996 Lappeenrannan Uimarit +0.64 57.83 +0.85
50m: 27.62
100m: 57.83
(30.21)
4 Mohamed Ezzat 2001 Aurajoen Uinti +0.60 58.12 +1.14
50m: 27.44
100m: 58.12
(30.68)
5 Anton Nuottajärvi 2000 Cetus Espoo +0.84 58.26 +1.28
50m: 27.96
100m: 58.26
(30.30)
6 Danila Dobrzhanskiy 1998 Swimming Jyväskylä +0.70 58.43 +1.45
50m: 28.10
100m: 58.43
(30.33)
6 Rasmus Söderholm 2002 Helsingfors Simsällskap +0.62 58.43 +1.45
50m: 28.07
100m: 58.43
(30.36)
8 Isak Gramén 2001 Cetus Espoo +0.62 59.09 +2.11
50m: 28.41
100m: 59.09
(30.68)
Event official at: 18/11/2018 17.40.54
2018-11-18 17.40.58 Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner